Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 22. 11. 2016
Líbí se mi

Chemie nebo příroda? V koupelně klidně vsaďte na přírodu

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 22. 11. 2016
Líbí se mi
Chemie nebo příroda? V koupelně klidně vsaďte na přírodu

Chemie nebo příroda? V koupelně klidně vsaďte na přírodu

Říká se, že také díky nadužívání chemických prostředků, které v domácnosti používáme k úklidu, nám roste počet alergiků a astmatiků. Pokud tomu tak opravdu je, každý naš krok, kdy z domovů vystrnadíme chemii a vsadíme na přírodní prostředky, je plus do našeho života. Pokud se zaměříme na koupelny, věřte, že máte opravdu na výběr.  A to nejen výběrem skutečně přírodních prostředků, kde k nejvyhlášenějším patří ocet a citronová šťáva, ale výběrem těch, které už si dnes s důvěrou ve 100% bezpečnost původu můžete zakoupit.

Jak se čistí koupelna bez chemie?

Věřte tomu, že dobře. Nejčastěji bojujeme v koupelně s vodním kamenem, který se usazuje na kohoutcích, kolem odtoku a odpadu či na plochách van a umyvadel, případně dlaždičkách, pokud kolem sebe v koupelně hodně cákáte .

Přivítejte duo CITRON + OCET

Ideálním prostředkem, který máte téměř vždy po ruce je citron a ocet. Citronová šťáva, která vám při konzumaci křiví úsměv, obsahuje kyselinu citronovou a tu každá z nás zná velmi dobře  - vyhlášená je svým dezinfekčním a antibakteriálním účinkem. Vodní kámen až středního stupně určitě odstraní, možná vás to bude stát jen o trochu víc námahy. Na zažranější špínu pak funguje pasta, kterou smícháte z citronové šťávy, jedlé sody a trochou octa. Hotovo je, když má směs „pastový“ vzhled a strukturu. Tahle přírodní pasta si dokáže poradit i se zažloutlými skvrnami, kterým se tu a tam v koupelně nevyhnete. Ocet jako velmi známý dezinfekční prostředek vám také udělá dobrou službu – můžete jej třeba ředěný vodou nastříkat na plochy, které chcete v koupelně vyčistit a po zhruba půl hodince místa pouze opláchnout a osušit. Hůře se to samozřejmě dělá na dlaždičkách na zdi, kde vám ocet držet půl hodiny nebude .

Nebaví vás ždímat citrony? Nezoufejte

Pokud se vám ale nechtějí ždímat citrony, připravovat čistící pasta a omdlívat u octového odéru, zvolte některou ze značek, která nabízí ekologicky šetrné, na přírodní bázi a 100% odbouratelné čisticí prostředky, které vám tu službu (čistý úklid) s dobrým pocitem (nepoužívám chemii) udělají také. Při výběru dejte pozor na to, aby byl přípravek opravdu 100% bez chemie, dobrým návodem je tady certifikace Ecocert. Ta hlídá ve více než 80 zemích světa ekologické produkty a pokud svůj štempl na výrobek dá, můžete si být jisti, že daný výrobek si prošel slušně přísnou zkouškou. 

Čistě ekologicky? S neobvyklou vůní mandlí? Proč ne

Testovat ekologicky šetrný výrobek nás vždycky baví. Přírodní YOU® čistič do koupelny  testovalo deset z vás a my jsme byli na výsledky hodně zvědaví. Opravdu výrobek 100% rostlinného původu a 100% biologicky odbouratelný dokáže koupelnu vyčistit? Přesněji řečeno – opravdu to zvládneme bez chemie? A co testerky nevíce ocení?

Co testerky ocenily? 

  1. Vůni – mandle jsou velmi příjemnou změnou v parfemaci úklidových prostředků, nicméně větší výběr vůni by rovněž nebyl na škodu
  2. Variabilita v přepínání na sprej či pěnu
  3. Vícenásobné použití lahve, pouze se dokoupí náplň
  4. Design průhledné lahve

 

A konkrétně? Přečtěte si, jak se testerkám přírodní YOU® čistič do koupelny líbil ZDE a jaké s ním měly zkušenosti.

AlčaD: "Byla jsem zvědavá co tento ekologický produkt dokáže a byla jsem příjemně překvapená. V prvé řadě velice oceňuji to, že si můžete vybrat zda stříkat nebo rozprašovat. Mě vyhovuje spíše rozprašovač, ale kolem kohoutku je super stříkat rovnou na vodní kámen a nechat chvíli působit. Čistí dobře, neměla jsem problém, že by "špína" šla špatně umýt. Ale nejvíce oceňuji vůni!!! Už jsem celkem měla dost prostředků na úklid s vůní citronu nebo oceánu - mandle - to je něco! Nádherná vůně, hrozně mě překvapila a potěšila."

Medwědice: "Nečekala jsem žádný zázrak od přírodního prostředku. Bohužel jsem zvyklá na tu chemii :-/ Nicméně jsem nastříkala, setřela a bylo uklizeno a voňavo. Moc se mi líbí i náhradní koncentrovaná náplň, takže odpadá nákup další velké plastové láhve."

mipal: "S You čističem do koupelny jsem byla poměrně spokojená, na běžný úklid mi vyhovoval. Mám ráda ekologické výrobky, výborný nápad je možnost zakoupení náhradní náplně. Využila jsem i možnost nastavit trysku do dvou různých poloh - pěna a sprej. Jen mandlová vůně přípravku se mně osobně nelíbí, ale je velmi slabá, při práci skoro není cítit."

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

raději přírodní

Odpovědět
Clairest
Clairest 26. 11. 2017

Snažím se používat co nejpřírodnější produkty

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 5. 2017

Odpovědět
Ovace
Ovace 22. 5. 2017

skvělé

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 22. 5. 2017

Doma delane

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.