Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 3. 2017
Líbí se mi

5 tipů, jak mít na Velikonoce rychleji uklizeno a udělat si více času na rodinu

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 3. 2017
Líbí se mi
5 tipů, jak mít na Velikonoce rychleji uklizeno a udělat si více času na rodinu

5 tipů, jak mít na Velikonoce rychleji uklizeno a udělat si více času na rodinu

 

Velikonoce se blíží a jarní nálada je v plném proudu. Slunečné počasí přeje generálnímu úklidu. Jenže znáte to, jeden den uklidíte a druhý den byste mohli znova. Proto jsme si pro vás připravila pár praktických tipů, jak si tuto činnost usnadnit.

1.    Vezměte to z gruntu

Pokud se rozhodnete rozdělit si úklid na etapy, věřte, že budete stále na začátku. Nejjednodušší je, vzít to „jedním vrzem“. Obětujte tomu jeden víkend, zapojte samozřejmě celou rodinu, a s chutí do toho. Jarní slunce nám totiž ukáže prach a špínu, které jsme si dosud nevšimli.

2.    Ložnice jako první

Jak začít? Nejlépe místností, která je paradoxně nejčistší, tedy ložnicí. Protože když se vrhnete na koupelnu a toaletu, které používáte několikrát denně, výsledek nebude tak efektivní. Ložnice vám navíc nedá tolik práce. Stačí převléknout povlečení. Využijte jarního slunka k tomu, aby vám ložní prádlo „nasálo“ jarní atmosféru.

Poté můžete přejít na dětský pokoj, obývák, kuchyň a nakonec si nechte koupelnu a toaletu.

3.    Okna mají přednost

Jako první obvykle volíme mytí oken. Je pro většinu z nás nemilá povinnost. Ovšem po zimě doslova nutnost. Kromě osvědčených prostředků a praktických stěrek můžeme doporučit také babské rady. Víte, že dešťových kapek se zbavíte tak, že okenní tabuli potřete studeným černým čajem? Krásné počasí navíc vybízí k vyprání záclon, které nám rychle uschnou na čerstvém vzduchu.

4.    Na kuchyň si udělejte více času

V kuchyni strávíte nějakou dobu. Mastnota, vodní kámen, kapky omáčky, i když uklízíte denně, nikdy ne tak důkladně. Zaměřte se tedy na vše. Zejména pak sporák, kuchyňská linka a dřez si zaslouží řádnou očistu. Chcete-li získat dokonale čistou plochu bez chemických přípravků, můžete vyzkoušet mikrohadřík Actifibre od Viledy, který jsme mimo jiné testovaly. Umýt a vyleštit kuchyň obvykle zabere několik hodin, ovšem stojí to za to!

5.    Máte doma podlahy nebo koberce?

Pokud ve vašem interiéru převažují koberce, stačí je pouze pořádně vyluxovat. Plovoucí podlahy a parkety jednoduše setřete mopem. Mimochodem máte doma kvalitního pomocníka, se kterým jste spokojené? Pokud ne, což takhle vyzkoušet mop 21. století – Easy Wring and Clean TURBO. Je lehký, skladný, dobře vypadá a především nedocenitelný pomocník.

 

Máme jej vyzkoušený, neboť jsme ho společně testovaly, a skutečně to funguje. Jak dopadlo testování, se dozvíte ZDE.

Kombinuje v sobě dva druhy třásní: bílé ze 100 % mikrovlákna a červené vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu. A navíc mytí podlahy je pro většinu z nás velmi neoblíbená práce. S tímto mopem to zmáknete hned.

Co vy milé dámy, máte nějaké osvědčené rady, jak si jarní úklid usnadnit? Napište nám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 25. 10. 2020

Tak to my jsme doma na Velikonoce moc uklizenou domácnost neměli, protože nám zrovna v té době instalovali objednanou rohovou kuchyňskou linku, kterou jsme si vybrali prostřednictvím firmy https://www.gabon.cz/rubrika/kuchyne/rohove-kuchynske-linky/ Dnes jsem za to opravdu moc šťastná, ale toho prachu, co jsme doma měli při pomlázce...

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Veronika Povová 9. 4. 2017

Okna jsem myla minuly vikend a uklizim prubeznestema 3chlapama doma a hlavne tema dvema malyma to ani nejde mit porad naklizeno

Odpovědět
Gabill
Gabill 7. 4. 2017

Vikend je asi malo. Len kym umyjem okna v celom dome, tak pri tom stravim cely den.

Odpovědět
Salamandr
Salamandr 28. 3. 2017

Do oken se pouštím až po pilové sezóně.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.