Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 10. 2018
Líbí se mi

Pomohly jsme Nadě Cigaleové, ta teď na oplátku pomáhá ostatním s podobným osudem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 10. 2018
Líbí se mi
Pomohly jsme Nadě Cigaleové, ta teď na oplátku pomáhá ostatním s podobným osudem

Pomohly jsme Nadě Cigaleové, ta teď na oplátku pomáhá ostatním s podobným osudem

Naďa Cigaleová ze Slavonic je žena s velkým „Ž“. Když nás před dvěma roky kontaktovala se svým příběhem, byla na dně. Přitom k ŽENÁM s.r.o. se dostala, dalo by se říct, velkou náhodou. "Na náhody ale nevěřím," říká dnes Naďa. Když k nám do Pracovny přišla poprvé, byla na tom psychicky hodně zle a uvažovala i o sebevraždě, její rodinu totiž stihlo několik velkých ran najednou. Vyprávěla o tom, jak se s manželem starají o onkologicky nemocného syna, o povodni, která jim vzala střechu nad hlavou i o těžké finanční situaci, jelikož Nadi manžel musel odejít s práce, aby mohl být se synem v nemocnici - Naďa byla tou dobou totiž podruhé těhotná. Navíc se na ni přeneslo fyzické i psychické vypjetí a kvůli vlastní nemoci musela do invalidního důchodu. 

Poté, co Eva její příběh vyslechla, nabraly věci rychlý spád. Eva se jí spolu s ŽENAMI s.r.o. rozhodla pomoci. Dohromady tak vymyslely Nadino Štístko, při jehož tvorbě Naďa zúročila svou zručnost. Navíc se ruční práci mohla věnovat i v nemocnici, kde jí poskytovala vítané rozptýlení a finance, které tolik potřebovala. Štíska jí pomalu vracela do života. "Naďa je báječná ženská, s ohromným životním příběhem. Smekám před ní. Hledat s ní způsob, jak z toho všeho ven, byla pro mne nádherná cesta," říká o Nadě Eva Čejková Vašková, díky které se Štístko prodává jak jednotlivcům, tak i firmám či spřáteleným projektům.

Kromě Štístek Eva Naďu zapojila i do projektu Together we can, ve kterém ji podpořila částkou 20 000 korun. Tu Naďa použila k vydání knihy, kterou napsala když její syn bojoval o život. Minulý rok na podzim navíc byla mezi deseti výherkyněmi soutěže Podnikavá žena roku, kde vyhrála 10 000 korun. Ty investovala do bazárku, který založila na podporu lidí s podobným osudem. "Mám ve Slavonicích charitativní bazárek, který finančně pomáhá rodinám dětí, jež se léčí s rakovinou. Peníze tak posloužily na webové stránky projektu a další věci, které jsou s bazárkem potřeba. Navíc mi Eva pravidelně přispívá do bazárku věcmi, pro které si do pražské Pracovny pravidelně jezdím," říká k tomu Naďa Cigaleová. Dnes navíc i peníze za Štístka posílá potřebným. "Budou pomáhat dalším rodinám, které to potřebují," říká k tomu dnes dojatě Naďa a je vidět, že má na krajíčku.  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 4. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 4. 11. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 2. 11. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 345
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.