Příběh paní Anny  

Jako malá holčička žila Anna ve slunném Izraeli, kde byli její rodiče pracovně. Tohle období svého života považuje za nejinspirativnější. Ostatně motivy zářivě barevných exotických květin, kolibříků, pávů a bohatých ornamentálních vzorů jsou pro její tvorbu charakteristické.
Anna je vystudovaná výtvarnice, hned po škole šla na mateřskou dovolenou, má dva syny. V tomto období se ukázalo, že není možné obíhat galerie a pořádat výstavy, malovat velká plátna jako dřív. Anna se chtěla plně věnovat dětem, ale zároveň tvořit a pracovat. Napadlo ji tedy přenést své barevné malby z pláten na látku a začít dělat šaty jako obrazy. Móda byla jejím koníčkem vždy a toto spojení se jevilo jako ideální. Anna si nechala registrovat svou vlastní oděvní značku Anna Anna a pustila se do toho. Prioritou je pro ni prvotřídní kvalita zboží, její švadlena šije z českých a italských látek, každý kus je jediný ručně malovaný originál.
„Několikrát se mi dostalo objetí za model na zakázku, což považuji za svůj zatím nejvyšší honorář, zpětná vazba mých zákaznic je pro mě velmi důležitá,“ vzpomínáAnna na krásné okamžiky svého podnikání. Když Anna na začátku hledala cestu, jak svou tvorbu představit co nejširší veřejnosti, potvrdilo se přísloví, že štěstí přeje připraveným a na jednom designovém veletrhu s oblečením, kde prodávala, se potkala s Evou Čejkovou Vaškovou. Toto setkání, kde si obě ženy padly do oka, odstartovalo úspěšnou spolupráci Anny Tejklové a ŽENY s.r.o.

Víme, jak Annu podpořit

Eva vytvořila myšlenku prodejního kanálu – tištěného Katalogu ŽENY s.r.o., který nabízel produkty českých a slovenských žen. Anna v něm prezentovala nejen svůj příběh, ale hlavně své malované módní doplňky – kabelky a neceséry, které vzbudily mimořádnou pozornost. Díky Katalogu ŽENY s.r.o. získala Anna nové zákaznice a cílenou propagací, se kterou ŽENY s.r.o. pomohly, se objevila v médiích. Díky ŽENY s.r.o. také dostala příležitost uspořádat vlastní komorní módní přehlídku značky Anna Anna® v klubu Infinity na večeru ŽENY s.r.o.

Anna Tejklová byla také jednou z hlavních postav kampaně Together we can. ŽENY s.r.o. jí přispěly částkou 20 000 Kč na další rozvoj podnikatelských aktivit.

Rozhovor s Annou si přečtěte tady.