Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Zjišťovaly jsme, jak to jako ženy máme s láskou. Jste zvědavé?

Líbí se mi
Zjišťovaly jsme, jak to jako ženy máme s láskou. Jste zvědavé?

Zjišťovaly jsme, jak to jako ženy máme s láskou. Jste zvědavé?

Květnové téma je jasné: láska! K partnerovi, zájmům, koníčkům... Chtěly jsme o tom, jak to s láskou máte, vědět co nejvíc, a proto jsme vás před dvěma měsíci prosily o odpovědi na spoustu otázek ohledně lásky partnerské. Tradáááá, výsledek si můžete prohlédnout níže.

ŽENY s.r.o.: Přes 50 % žen říká „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc

Průzkum, který realizovaly ŽENY s.r.o., největší česká interaktivní platforma zaměřená na world of mouth a sdružující ženy spotřebitelky,ve spolupráci s agenturou Médea Research dává jasnou zprávu o tom, jak to mají Češky s láskou, co je pro ně důkazem lásky nebo jaké druhy lásky jsou pro ně nejdůležitější.

  • Přes 50 % žen říká „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc
  • Pro 45 % žen je těžké nebo dokonce nemožné říct partnerovi, že ho milují
  • 88 % žen považuje za důkaz lásky oporu v nesnázích, těsně následuje obětí a doteky se 79 %
  • Nejdůležitější je pro ženy láska k dětem a partnerovi

„Tento průzkum jsme připravily proto, abychom se o ženách dozvěděly zase o něco víc. Zároveň chceme uplatnit vše, co díky průzkumu víme a lásku žen, ať už k partnerům, dětem nebo sama k sobě co nejvíce podpořit, a proto pořádáme další velkou akci „Den, kdy najdu lásku“, která se koná 14. května v Praze a 11. června v Pardubicích. Toto setkání bude opět pro širokou veřejnost a zcela zdarma,“ říká Eva Čejková Vašková, jednatelka společnosti ŽENY s.r.o.

Popasovat se s láskou není nic jednoduchého a pro hodně žen je stále složité najít rovnováhu mezi láskou k sobě samé, láskou k dětem a láskou k partnerovi. Dle průzkumu totiž ženy staví lásku k dětem s 89 % a lásku k partnerovi s 86 % na piedestal svých hodnot. Láska sama k sobě zůstává přitom v důležitosti lásek až na 4. místě s 53 %.

Výše zmíněný trend potvrzuje i odbornice na partnerské vztahy Laura Janáčková. Sebeláska je základem spokojených partnerských vztahů. Je součástí  vědomí vlastní  hodnoty, která se odráží v našem sebevědomí. Na rozdíl od sebeobětování je podmínkou ke spokojenému rodinnému životu.  Ve své praxi se však sekávám s mnoha ženami, pro které je těžké naučit se myslet více na sebe než na nejbližší, které milují. Pokud  však člověk ve vztazích stále ustupuje přáním druhého, bez ohledu na své vlastní potřeby, jistě nebude dlouhodobě šťastný.“

Do jaké míry jsou pro vás osobně důležité následující typy lásky?

 

                                                                                               Zdroj: ŽENY s.r.o. a Médea Research 

Průzkum poskytl i odpověď na otázku, co je pro ženy ve vztahu důkazem lásky. Na prvním a druhém místě je opora v nesnázích s 88 % a  obětí a doteky s 79 %. Poměrně dobře si stojí i plánování společné budoucnosti (59 %) nebo to, když partner řekne „miluji tě“ (42 %).

Právě výše zmíněné „miluji tě“ sice považuje 42 % žen za důkaz lásky, mnoho z nich má ale stále problém říct ho partnerovi. Pro 45 % žen je to dokonce velmi těžké nebo prakticky nemožné. Co se týče četnosti, přes 50 % žen dokáže vyslovit „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 12. 5. 2016

Byla jsem zvědavá na vyhodnocení - něco jsem odhadovala dobře, něco mne velice překvapilo.

Odpovědět
Glady
Glady 10. 5. 2016

říkat si miluji tě..je fajn, lepší je to dokazovat chováním a činy

Odpovědět
konatovka
konatovka 5. 5. 2016

Odpovědět
laira
laira 5. 5. 2016

ano tak to je

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 5. 2016

Určité

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 941
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.