Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 14. 9. 2020
Líbí se mi
Místo konání
v zahradách Černínského paláce Ministerstva zahraničních věcí
Datum a čas konání
17.9.2020 20:00 - 19.9.2020 21:00

V Praze v rámci vyhlášení Cen SDGs „přistane“ obří zeměkoule. Součástí bude také výstava „Naše planeta“ Jana Saudka

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 14. 9. 2020
Líbí se mi
V Praze v rámci vyhlášení Cen SDGs „přistane“ obří zeměkoule. Součástí bude také výstava „Naše planeta“ Jana Saudka

V Praze v rámci vyhlášení Cen SDGs „přistane“ obří zeměkoule. Součástí bude také výstava „Naše planeta“ Jana Saudka

V zahradách Černínského paláce Ministerstva zahraničních věcí bude k vidění unikátní model planety Země – terralóna. Vystaví ho tu Asociace společenské odpovědnosti v rámci vyhlášení Cen SDGs, které se uskuteční ve čtvrtek 17. září 2020. Slavnostní ceremoniál bude možné sledovat prostřednictvím online streamu na DVTV od 20.00 hod. Veřejnost pak bude mít možnost obří zeměkouli spatřit na vlastní oči v sobotu 19. září, kdy bude součástí výstavy „Není plán B, protože nemáme planetu B“, kde budou k vidění také fotografie světoznámého uměleckého fotografa Jana Saudka, které vytvořil ke kampani s názvem „Naše planeta“.

Ceny SDGs již čtvrtým rokem ocení iniciativy, produkty nebo služby, jež naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. Letošní ročník, který opět pořádá Asociace společenské odpovědnosti, přinesl několik novinek. Jednou z nich je kategorie Změna klimatu, která je vyhlášená ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Právě k ní vznikla doprovodná kampaň „Naše planeta“ od světoznámého umělce Jana Saudka.

Ceny SDGs 2020 budou předány na slavnostním galavečeru v zahradách u Černínského paláce na Ministerstvu zahraničních věcí ve čtvrtek 17. září 2020. „Cíle udržitelného rozvoje od OSN mají své důležité místo v české i zahraniční politice. Jsou vizí světa, o který usilujeme. Jsem rád, že Česko patří k celosvětovým lídrům při jejich naplňování. Je to velký úspěch, ale také závazek,“ odůvodňuje podporu tohoto projektu Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR. Veřejnost bude mít možnost průběh celého večera sledovat skrz online stream na internetové televizi DVTV od 20.00 hod.

Model Země i výstava fotografií Jana Saudka ke změně klimatu

U příležitosti vyhlášení Cen SDGs a Evropského týdne udržitelného rozvoje bude v zahradách Černínského paláce výjimečně umístěn nafukovací model planety Země – terralóna, který je fotorealistickým ztvárněním naší planety v podobě nafukovací koule o průměru 10 metrů. Terralóna je natočena o 23° tak, aby při pohledu na ní byla lépe vidět Evropa. Její model je zapůjčený se svolením Hvězdárny a planetária Brno díky finanční podpoře společnosti Hello Bank!. 

Model planety Země i doprovodná výstava zahrnující fotografie Jana Saudka budou exkluzivně k vidění v zahradách Černínského paláce v sobotu 19. září 2020 mezi 9:00 a 21:00, které se při této příležitosti výjimečně otevřou pro veřejnost. Vstup je pro všechny zdarma. Další informací najdete na facebookové události

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 15. 9. 2020

Pěkná výstava.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 059
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.