Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ivy.airy
ivy.airy
Vloženo 30. 7. 2020
Líbí se mi
Místo konání
Divadlo BRAVO! (Branická 63, Praha - bývalé Branické divadlo)
Datum a čas konání
10.10.2020 19:00 - 20:00

The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

ivy.airy
ivy.airy
Vloženo 30. 7. 2020
Líbí se mi
The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

 

Jsi v pořádku, i když visíš hlavou dolů

Dialog akrobatky a zpěvačky v představení The Same Self zobrazuje přirozenou ženskou proměnlivost. Muži se chodí dívat i s partnerkami, aby jim lépe porozuměli. A ženy jsou zvědavé, jak se dá akrobaticky ztvárnit, že jeden týden překypují energií a další by nejraději zalezly pod postel.

 

  • I zrychlená jsi v pořádku.
  • I unavená jsi v pořádku.
  • I vzteklá jsi v pořádku.
  • I pomalá jsi v pořádku.
  • I přitažlivá jsi v pořádku.

Tyhle proměny ženy dobře znají. Cítí, že během měsíce procházejí různými fázemi, kdy jim kolísá energie. Ale někdy se to snaží skrývat – před okolím i samy před sebou.

 

Každý týden trochu jinak

Akrobatka, zpěvačka a choreografka si jednoho dne řekly: uděláme z toho divadelní představení. Přesně tak – představení o tom, jak se ženy během měsíce několikrát změní, a přesto jsou to pořád ony. Vznikl křehký dialog akrobatky se zpěvačkou – obnovenou pražskou premiéru představení The Same Self můžete vidět 10. října 2020 v 19h v Divadle BRAVO! v Praze (bývalé Branické divadlo). Vstupenky už jsou v prodeji! ZDE.

 

Autorkou nápadu je Ivana Kolcunová, vystudovaná psycholožka, která pracuje v uživatelském výzkumu. Ve volném čase se věnuje vzdušné akrobacii na hedvábných šálách. V létě 2019 v této disciplíně vyhrála i mezinárodní soutěž ve Velké Británii.

 

Na večírek jen ve vhodnou dobu

 

„Pohyb je něco, bez čeho nemůžu existovat,“ říká Ivana. „Přelomovým se pro mě stal měsíční jógový pobyt v Indii, kde jsem se setkala s asi o 10 let staršími ženami. Velmi otevřeně mluvily o ženských tématech a třeba i o tom, jak si podle svého cyklu plánují práci, závažná rozhodnutí i účast na večírcích. To mi hodně otevřelo oči a začala jsem se více soustředit na změny energie i u sebe.“ Inspirací pro představení byly také knihy od Mirandy Gray - Cyklická žena a Rudý měsíc.

Ivana do projektu přizvala popovou a gospelovou zpěvačku Michaelu Jonczy. Ta je autorkou všech písní, které během The Same Self zpívá. „Psala jsem je tak, aby významem i náladou zapadly do jednotlivých fází cyklu a tvořily dokonalou spojovací linku mezi pohybovými choreografiemi,“ upřesňuje Míša. Autorem instrumentální hudby je Viktor Kracik-Bartha, který skládá hudbu například pro Divadlo pod Palmovkou.

Představení kombinuje akrobacii, zpěv, tanec a mluvené slovo. Během večera zatančí Francouzka Fanny Barrouquère, která dříve působila v National Ballet of Marseille. Mluvené slovo si vzala na starost herečka Katarína Zatovičová, která je zároveň průvodkyní mateřstvím. Kostýmy vytvořila návrhářka Veronika Bijok.

 

Konečně mi někdo rozumí!

A jaké jsou zatím na představení ohlasy? „Různé,“ usmívá se Ivana. „Ženy se většinou těší na ztvárnění kreativní fáze (PMS) se slovy ‚konečně to někdo pochopí!' a obecně jsou velmi podporující a povzbuzují mě. A muži zase říkají: ‚Nooo, tak to přijdu i s manželkou, to by nám mohlo leccos vysvětlit'.“

 

Představení The Same Self trvá 60 minut a je zatím nejdelší, které Ivana coby vzdušná akrobatka vymyslela a zároveň ztvárnila. Jak přiznává, dotáhnout takový projekt do konce nebyla legrace ani po kreativní, ani po finanční stránce. Vznik představení, premiéru i reprízu v r. 2019 Ivana zatím financovala ze svých úspor.

 

„Mám obrovskou radost, že se nám letos podařilo získat podporu přes Hithit - přispělo nám 88 lidí a získali jsme 66 701Kč. To nám pokryje část  nákladů na podzimní představení v Divadle BRAVO! 

 

Budeme hrát 10.10., 13.11. a 14.11. a pevně věřím, že si diváci k nám cestu najdou  “ dodává Ivana s tím, že vstupenky je už možné koupit na všechny 3 podzimní představení.

 

Milovníci alternativního umění ji mohou ve financování představení podpořit. 

Více informací a kontakt naleznete zde >>

 

ROZHOVOR NA ŽENY.CZ: přečti si  

 

Odkazy ke sdílení

WEB: https://sameself.art/

FB událost: https://www.facebook.com/events/913001699216467/

VSTUPENKY (10.10., 13.11., 14.11.): https://bit.ly/TheSameSelf-1010

 

Foto v článku a galerii - Jana Němcová

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 31. 7. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 527
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.