Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kateřina Goroškov
Vloženo 25. 5. 2021
Líbí se mi
Místo konání
Městské muzeum a galerie Hořice
Datum a čas konání
4.6.2021 10:00 - 12.9.2021 16:00

Výstava motocyklů v Museu Czech Road Racing

avatar
Kateřina Goroškov
Vloženo 25. 5. 2021
Líbí se mi
Výstava motocyklů v Museu Czech Road Racing

Výstava motocyklů v Museu Czech Road Racing

„Hořické Muzeum Czech Road Racing se letos již počtvrté otevře pro návštěvníky a příznivce silničních motocyklových závodů. Letošní expozice má motto „60 let na jednom okruhu" na připomínku výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček. K tomuto výročí uvidí návštěvníci řadu neznámých fotografií, závodní motocykly z této doby, bude se promítat i dokumentární film z tohoto závodu,“ uvádí Michaela Bělinová zMěstského informačního centra. Tradiční bude expozice zachycující vývoj hořických závodů, v Síni legend budou ke stávajícím expozicím jezdců (Staša, Havrda, Vitvar, Holán, Mrázek, Pearson a další) přibudou motocykly, poháry a věnce dalších jezdců našich i zahraničních, kteří se výrazně prosadili na hořickém okruhu. Ve všech výstavních prostorách budou vystaveny zajímavé závodní motocykly, kombinézy a přilby jezdců, a také další zajímavé exponáty,“ dodává Michaela Bělinová.

 Výstavní sezóna Muzea Czech Road Racing bude zahájena v pátek 4. června a skončí v neděli 12. září. V měsících červen a září bude otevřeno od pátku do neděle v čase 10,00 - 17,00 hodin, v červenci a srpnu přibude ještě čtvrtek se stejnou otevírací dobou. Zachováno je i vstupné ve výši 50 Kč pro dospělé návštěvníky, děti a senioři zaplatí 30 Kč.

 Hořické muzeum Czech Road Racing vydalo také novou knihu, která zachycuje novodobou historii silničních motocyklových závodů. Autoři Jaroslav Kotrbáček a Ladislav Kočí se v knížce "300 zatáček Gustava Havla a Česká Tourist Trophy 2010 - 2020" snažili zachytit důležité okamžiky obou hořických závodů v průběhu posledního desetiletí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 26. 5. 2021

pěkná podívaná, hlavně pro "pány kluky"

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 182
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.