Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi

Váhy: Líný umělec, nebo geniální analytik?

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi
Váhy: Líný umělec, nebo geniální analytik?

Váhy: Líný umělec, nebo geniální analytik?

Představte si situaci - jste ve společnosti přátel v restauraci a vybíráte si večeři. Celý stůl už má objednáno a někteří již popíjejí své právě přinesené nápoje, jen jedna osoba stále přemýšlí. Zoufale prochází jídelní a nápojový lístek tam a zpět. Nerozhodnost a beznaděj jsou patrné na první pohled. Pochopili jste správně, jde o člověka ve znamení Vah.

Typická Váha nemá tušení, zda bylo vhodné objednat si lehké jídlo (je už přece jen večer), něco dobrého (už dlouho má na to chuť) nebo vhodně doplnit denní jídelníček (dnes bylo málo sacharidů). A jaké pití se k jídlu bude nejvíce hodit. Co zvolit?

Pověstné misky vah

Znak tohoto znamení vám napoví, proč je tomu tak. Jazýček dvou miskových vah se snaží dostat do rovnováhy. Hurá povedlo se, bohužel jen na krátký okamžik. Tak je to i s jedinci ve Vahách. Harmonie a rovnováha je pro ně to nejcennější, ale získat toto rozpoložení to nejtěžší. Moc by si přáli žít v klidu a míru, ale svět kolem nich je příliš hektický a proměnlivý. Proto jim nezbývá nic jiného, než stále dokola vyvažovat své pomyslné misky vah.

Lidé v tomto znamení oplývají skvělými strategickými a analytickými schopnostmi, často mívají nadprůměrné IQ. Tyto vlastnosti jsou jim však k ničemu, pokud jsou pod tlakem a musí se rozhodnout hned, velmi znervózní. Na všechna řešení potřebují opravdu dlouhý čas. Zvažují všechna možná i nemožná pro a proti. Na svět se dívají z mnoha úhlů pohledu. Impulsivní a zbrklé chování druhých je dovádí k šílenství, stejně jako ostatní jejich nerozhodnost.

Posel míru, nebo ďáblův advokát?

andel miruToto znamení zvěrokruhu ze srdce nesnáší spory, hádky a hustou atmosféru. Klidně věnují hodiny svého času, aby urovnali vypjaté záležitosti ve svém okolí. Můžete se jim svěřit s čímkoliv, dokážou se na věc podívat vašima očima. Ale nechtějte po nich ihned odpověď na vaše otázky. Jejich povaha má i stinné stránky. Klidně se budou zastávat masového vraha, protože přišli po důkladné analýze na to, co ho k tomu přivedlo. Nesejde na tom, zda s ním souhlasí, stačí, že vše pochopili jeho uvažování a argumenty. Snad i proto mají právníci ve svých řadách tolik Vah.

Rozporuplné jsou i ve své energii. Vždy záleží na tom, v jakém životním cyklu je poznáte. Věřím, že jsou mezi vámi jedinci, kteří by přísahali, že línějšího člověka než je Váha v životě nepoznali. Ti ostatní budou tvrdit přesný opak: „Tak nadšeného, pracovitého a energického člověka jsem ještě neviděl. Spíš by si měl odpočinout, toto je snad už nejvyšší level workoholismu“. Ano, jejich život je velmi cyklický. Jednotlivé fáze mohou trvat několik hodin, dní, měsíců nebo i let. Střídá se období dočerpávání sil, třídění myšlenek a čekání na správný nápad s časem neuvěřitelného tempa, využití každé příležitosti a aktivity.

Mezi lidmi narozenými v tomto znamení najdete spoustu umělců. Jedni píší knihy, další malují nebo se věnují architektuře a designu. Vybavíte si typického kreativce? Je to uvolněný až rozevlátý člověk, který bude líně vysedávat se sklenkou vína ruce a čekat na inspiraci (na knihu, obraz) klidně několik let nebo tvůrce sousoší, jenž nešel několik dní spát, aby své dílo dotáhl k dokonalosti? Ano, oba příklady jsou typické pro Váhy milující vše krásné, dokonalé a harmonické.

Jak na muže/ženu ve znamení Vah?

Ve znamení Vah muži často klamou svou vizáží. Argumentaci a detailní rozbor všech vašich otázek a postojů se totiž nemusíte dozvědět od typického intelektuála ve starém svetru po dědečkovi, ale od upraveného a na první pohled dokonale sladěného člověka s kouzelným úsměvem. Působí velmi citlivě a chápavě. Dejte si ale pozor, pokud budete u něj hledat rameno na vyplakání. On totiž vše rozpitvá ze všech stran a úhlů po hledu a nakonec pro něj můžete být vy viníkem místo objeti.

Vládnoucí planetou Vah je Venuše a ta propůjčuje i mužskému pokolení kromě pěkného vzhledu a charisma umění svádět něžnými slůvky. Jeho komplimentům v ideální chvíli prostě nemůžete dlouho odolávat. Ve vztahu však počítejte s tím, že všechna důležitá rozhodnutí zůstanou na vás. Následky za ně taktéž. Můžete s ním prožít pohodový život v kráse a luxusu, ale o ruku budete muset požádat spíš vy jeho (pokud nechcete čekat do nekonečna). Totéž platí i o opaku- ukončení vztahu, opět vše zůstane na vás.

svadeni a VahyPánové, pokud jste celí pryč z této roztomilé, křehké panenky, dejte si pozor. Žena ve znamení Vah má v sobě pořádný kus chlapa (logické a strategické myšlení). Máte dojem, že jste si ji konečně získali? Jste na omylu, vše bylo součástí jejího dopředu detailně propracovaného plánu. Nemůžete od ní očekávat, že se hned vrhne kolem krku a vyzná vám lásku. Spíš vás bude dlouhou dobu pečlivě zkoumat a analyzovat, ani vaše vysportované tělo nebo nádherné oči vám nepomohou urychlit její rozhodnutí.

Něžné pohlaví raději upřednostní vztah než být singl. Věřte, že se bude za každou cenu snažit být rovnocennou partnerkou ve všem. Určitě z ní nebude „puťka“, která jen utrácí vaše těžce vydělané peníze. Je velmi chytrá a spravedlivá, takže se o starosti i radosti života pěkně podělíte. I když je velmi krásná, často to ona sama nevidí (za to nedokonalostí na sobě více víc než dost). Chcete-li, aby ve vztahu vzkvétala a všichni vám ji záviděli, pak zahrňte pravidelnou dávkou lichotek, komplimentů, citů i doteků.

Stručná charakteristika

  • Strategické uvažovaní, upřímnost, nerozhodnost, opatrnost, odpovědnost a snadné navazování společenských kontaktů jsou typické vlastnosti Vah
  • Touha po dokonalosti za každou cenu, nedostatek iniciativy, rozhodování a aktivitu raději přehodí na někoho jiného
  • Milují harmonii, soulad, krásu, dobrý vkus a luxus
  • Nesnáší extrémy, nespravedlnost, nepořádek (uvnitř i navenek) a tmavé kouty
  • Mají umělecké sklony, často kloubí krásu a funkčnost
  • I když to nedávají najevo, potřebují uznání, potlesk, projevy náklonnosti a jsou soutěživé
  • Po zdravotní stránce jsou nejčastěji ohroženy ledviny, močový měchýř, pánev a kůže. Musí velmi dbát na kvalitní jídelníček i pitný režim a vyhýbat se stresu (ten se projeví bolestí zad)
  • V lásce je pro ně důležité citové spojení, klid a harmonie, jsou rovnocennými partnery. V posteli jsou velmi kreativní a záleží jim na partnerovi. Nejvíce si rozumí s dalšími Váhami, Vodnáři, Blíženci, Střelci i Lvi. Dokážou vyjít i s Rybami, Býky, Pannami a Štíry.
  • Vládnoucí planetou je Venuše, živlem vzduch, barvou smaragdově zelená a z kamenů by měli volit např. ametyst, achát, akvamarín, avanturín, měsíční a sluneční kámen nebo jadeit.

Tarotová karta „SPRAVEDLNOST“

spravedlnostVhodnější kartu než právě „Spravedlnost“ bychom pro toto znamení asi těžko hledali. Oni sami v životě nesnáší bezpráví. Jejich symbolem jsou dvou miskové váhy, stejně jako u soudu, který je synonymem pro spravedlnost.  Karta zachycuje i rozpolcenost a snahu dosáhnout porovnatelnosti, tak jako v jejich životech. Nabádá ke snaze porozumět a pochopit. Dává prostor pro rozumovou argumentaci, nestrannost a odměňování podle zásluh. Nastoluje pořádek, smysl a řád. Ale také varuje před rychlými soudy a slepou spravedlností.

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Váhy nejsou vaše znamení?

Usilujete neustále o vnitřní harmonii a nedaří se vám to? A pokud ano, tak jen na krátký čas? Pak jste pod vlivem nezpracované energie znamení Vah. Tak jako oni i vy jste velmi citlivý na jakékoliv změny a proměny energií kolem vás. Chcete klid a místo toho žijete ve spěchu a ve stresu, a ne a ne najít kompromis mezi prací, rodinou a odpočinkem. Jste jako na houpačce.

Máte-li tyto energie dobře zpracované, pak je vám naopak dobře, když se Měsíc nebo Slunce pohybuje v tomto znamení. A úplněk ve Vahách? Ten vás také nijak nerozhodí, spíš vám dodá nadšení a chuť do společenských aktivit. Každému je ve vaší přítomnosti dobře a rád s vámi sdílí. Venuše Vahám dodává nejen dobrý vkus, ale i kouzelnou diplomacii do vztahů. Víte, že se říká, že jsme průměrem 5 lidí, se kterými se nejčastěji stýkáme? Jací jste vy? Zapracujte na tom, abyste skvěle vycházeli s okolím a ovládněte umění diplomacie na jedničku.

Vztahy, vztahy a zase vztahy

vztahy a partnerstviPod vlivem Vah se nabízí k řešení i vztahy. Je důležité mít rodinu, na kterou se můžete spolehnout v těžkých chvílích. Vše je o souladu a toleranci, tomu vás učí Váhy. Musíte umět brát i dávat, ne jen jedno z toho. Nevyřešené energie se projeví i v partnerských vztazích. Takový člověk si partnera až neskutečně hlídá a dělá příšerné scény, pokud se cítí ohrožen nebo pociťuje nejistotu ve vztahu. Každá Váha prostě jednou za čas udělá pořádný skandál. Zapracujte na důvěře k osobním (ať před vámi pro jistotu netají snad vše, co dělají) a nehroťte tolik.

Osobní cíle a hodnoty

Další záležitostí, která se může zkomplikovat, je dosahování cílů. Abyste něčeho dosáhli, musíte přesně vědět, co to má být a jakým způsobem toho budete dosahovat. Analytické Váhy vás mohou rozhodit všemi možnými dalšími variantami, cestami a případnými komplikacemi, které ještě ani nenastali. Pak je docela dost možné, že se necháte odradit, a rovnou to vzdáte. Rozhodujte se včas a nenechte si příležitosti proklouznout mezi prsty. Obklopte se lidmi, kteří mají podobné cíle a plány jako vy, ideálně, aby už v tomto směru něčeho dosáhli. Budou vás tak inspirovat a možná i učit.

A na konec malé shrnutí pro všechny (nejen pro Váhy): Jděte za svými cíli, překonávejte se ve všech ohledech, nebojte se projevit svůj názor i své pocity, buďte upřímní a sebevědomí, nebuďte pohodlní a jděte do akce.

Krásné dny!

S láskou Dana Chara (mimochodem také Váha)

Foto: Shutterstock, pixabay.com a pxhere.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2021

jsem váha a dost se v daném poznávám...

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 28. 1. 2021

hudlenka
hudlenka 2. 10. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 2. 10. 2020

Gudrun
Gudrun 2. 10. 2020

s malými výhradami celá já

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 2. 10. 2020

Maruš11
Maruš11 27. 9. 2020

super

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 27. 9. 2020

dasenaK
dasenaK 25. 9. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 25. 9. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 562
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.