Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Střelec: Sarkastický volnomyšlenkář, ale i štědrý dobrodruh

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 20. 11. 2020
Líbí se mi
Střelec: Sarkastický volnomyšlenkář, ale i štědrý dobrodruh

Střelec: Sarkastický volnomyšlenkář, ale i štědrý dobrodruh

Myslím, že nejsem sama, kdo si osoby tohoto znamení představuje jako jezdce na koni, kteří kolem sebe střílí ohnivými šípy. Možná proto, že jejich živlem je oheň, mají opravdu velmi dobrodružnou povahu a nebezpečí přímo milují. Působí velmi sebevědomě a nesnesou, když se jim někdo pokouší dát meze a hranice. Život berou jako nekončící hru a zábavu.

Je to zlomyslnost nebo upřímnost?

Pokud máte dojem, že jsou Střelci zlý nebo zlomyslní, tak se opravdu pletete. Nemají špatné úmysly, jen dopředu nepřemýšlejí nad tím, jak vyzní to, co vám sdělují. Řeknou vám hned, co si myslí a jak to vnímají. Jejich upřímnost nezná mezí. Bohužel je tomu tak i ve chvílích, kdy si na svůj ostrý jazyk měli dávat velký pozor. Ani náznak diplomacie u nich nenajdete (i když vám to každý Střelec popře, on je přece učebnicovým vzorem pro diplomata).

I když vás tento člověk pochválí, tak to si to tak asi nepřeberete. Řekne sice něco pěkného, ale jedním dechem dodá něco nevhodného, co vše shodí. Na závěr se cítíte snad ještě hůř, než před „lichotkou“. Chcete si mu postěžovat? Tak to také raději nedělejte. Má až flegmatickou povahu. Problémy a starosti jdou mimo něj, nemá z ničeho těžkou hlavu, takže od něj výbornou radu moc nečekejte. Nejspíš vám navrhne nějakou šílenou akci, kterou můžete podniknout, samozřejmě ideálně hned. (Ohled na to, že jste se mu právě svěřili s tím, že nemáte na nájem, nebere. Seskok padákem je přece úžasný a dodá vám energii, jen ta cena je trošku vyšší. Tak v čem je problém?)

Bezstarostný hazardér

Mnozí jedinci tohoto znamení jsou úžasní vizionáři a snílci. Jejich nápady opravdu nemají chybu, ale málokdy je dotáhnou do konce, mají velmi vrtkavou povahu.  Po cestě k cíli je totiž snadno zaujme něco jiného. Vytrvalost a houževnatost jsou pro ně neznámé výrazy (možná až sprostá a zastaralá slova). Neumí čekat a ani taktizovat. Klidně se do něčeho pustí, i kdyby měl riskovat vše. Svému okolí se však pochlubí až, když si je jistý svým úspěchem.

Mají velmi otevřenou a přátelskou povahu. Valná většina jsou extroverti. Znáte nějakého, který je samotářský? Mohu vás ujistit, že to není navždy, jen čeká na svou příležitost, aby se vytasil s dokonalým plánem. Milují svobodu a volnost. Stejně jak rychle se pustí po hlavě do nového projektu, stejně rychle se i zamiluje. Pokud má někoho rád, rozhodně pro něj udělá maximum.

Jak na muže/ ženu ve znamení Střelce?

Pokud se nebojíte extrémní upřímnosti a nemusíte mít v životě vše jasně a striktně dané, pak se klidně zamilujte do muže Střelce. Připravte se však na to, že vám klidně sdělí i nejmenší detaily svých předcházejících vztahů a ohled na vaše city brát nebude. Jeho nezávaznost se často vymyká kontrole. Jste žárlivá? Pak se mu vyhněte obloukem. Jeho veselá, kamarádská povaha ho obvykle nutí být středem pozornosti. Miluje obdiv i projevy náklonnosti.

dvojiceVztah s tímto mužem musí být založený na opravdu hlubokém přátelství, aby přežil. Chcete si ho upoutat k sobě? Pak s ním sdílejte jeho nadšení i bláznivé nápady. Nezapomeňte mu dopřát volnost a dejte mu najevo, že mu věříte. Znovu a znovu v něm probouzejte vášeň. Pokud oheň vyhasne, zažehne jiskru jinde.

Pánové, věříte si a vaše ego se téměř dotýká nebes? Pak na ženu ve Střelci hodně rychle zapomeňte. Ona rozhodně není typem ženušky, která by k vám vzhlížela a hltala každé vaše slovo. Je velmi upřímná, ale také velmi jízlivá, což byste nemuseli hned tak rozdýchat. Paradoxně by slabocha a ufňukánka vedle sebe také nesnesla.

Velmi ráda cestuje, objevuje nové věci i místa a sbírá zkušenosti. Je až neskutečně samostatná. Přes své přesvědčovací schopnosti udolá každého, aby udělal přesně to, co chce. Jak teda na ni? Oslňte ji svou vtipností, pohotovými reakcemi i odvážností. Podejte jí pomocnou ruku. Ne proto, že by to sama nezvládla, ale aby věděla, že také zvládnete mnoho věcí vyřídit a zařídit. Klidný a bezpečný domov ocení až ve zralém věku. Do té doby bude mít pro ni práce přednost před vším (to platí i pro domácnost a partnera).

Stručná charakteristika

  • Jsou to veselé, optimistické a bezstarostné povahy, milují svou svobodu, rádi cestují a objevují vše nové.
  • Otevřenost a dávka komediálnosti jim často zaručí místo na výsluní. Neustále hledají něco dobrodružného a mají smělé plány do budoucna.
  • Střelec se rychle nadchne pro cokoliv, ale také stejně rychle přesměruje svou pozornost jinam. Často nedotahuje své plány do konce.
  • Je upřímný, často velmi sarkastický. Pozor na výbušnost, nespolehlivost a povrchnost.
  • Ke svým nejbližším jsou štědří a rádi pro ně udělají cokoliv
  • Mají talent vyjadřovat se velmi živě, mnohdy až abstraktně. Neuvědomují si, že na ně negativně působí jejich vlastní nepořádek (psací stůl, na kterém není vidět deska stolu, garáž, do níž se vejde všechno kromě auta, …)
  • zlomena nohaPo zdravotní stránce bývají ohroženy nejvíce nohy (zlomeniny, revmatismus), játra, slinivka a žlučník. Také své žíly na končetinách by si měli více hlídat.
  • V lásce jsou hraví, vynalézaví a chtějí vyzkoušet všechno. Sex a láska jsou pro ně odlišné pojmy, pokud mají vztah, zůstávají věrní. Nejvíce si sednou s dalšími Střelci, Lvi, Berany, Vodnáři a Váhami. Společnou řeč najdou i s Raky, Býky, Kozorohy a Štíry.
  • Planetou je Jupiter, živlem oheň, barva modrá a z kamenů může volit např. ametyst, zelený avanturín, modrý achát, granát, chryzokol nebo rubín.

Tarotová karta „MÍRNOST

Ke znamení Střelce je přiřazována tarotová karta Mírnost. Mě osobně to k nim opravdu nesedí. No, posouzení nechám na vás. Tato karta značí jistou stagnaci a věčné očekávaní toho, co bude dál. Upozorňuje na to, že všechno násilí se obrátí proti svému vysílateli. Symbolem je podřízenost situacím i lidem, umírněnost, šetrnost, opatrnost a harmonie. Na typickém vyobrazení je anděl, který dokola přelévá vodu z jednoho džbánku do druhého, neví, kde ji nechat a co dělat.

Už chápete, proč jsem říkala, že mi to nesedí? Tento popis mi přijde jako pravý opak povahy Střelců.

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Střelec není vaše znamení?

Energie Střelce jsou nejen ohnivé, ale také přímo Vesmírné. Možná proto vás napadají hloubavé otázky jako je smysl života, jak své bytí naplnit a co je vaše poslání. Pokud nemáte zpracované energie tohoto znamení, tak neustále vyhledáváte nová místa, vztahy i práci. Vše vás baví jen chvilku a pak zase přemístíte svou pozornost jinam. Snažte se více plánovat a držet se směru, kterým jste se vydali. Ovládněte a zkroťte rychlost, kterou Střelec „útočí“.

Vztahy, partnerství a láska

zbytecny hazardPod vlivem Střelce se vám budou navazovat nové vztahy jedna báseň. Počítejte i s tím, že se dostanete do situací, které vám nikdo neuvěří, když se je budete snažit popsat. Chcete si najít obchodního nebo životního partnera v zahraničí? Počkejte si, až bude Měsíc v tomto znamení. Budete cítit volnost a svobodu, nic nebude problémem (ani jazyková bariéra). Svou svobodomyslnost kroťte, závislost na hazardu je negativní stránkou těchto energií. Vášeň využijte raději ve vyhřáté postýlce doma.

Chobotnice v akci

Děláte mnoho věcí naráz a přece se vám daří? Sedíte, jak se říká, jedním zadkem na dvou židlích? I toto mají na svědomí energie Střelce. Pod jejich vlivem vidíte více než normálně, takže směle plánujte a stanovujte si velké a náročné cíle. Jste akčnější a pohyblivější, tak toho využijte ve svůj prospěch. Jen si dejte pozor, abyste nepřehlédli drobnosti, které mohou ovlivnit všechno kolem! Dopřejte si i kvalitní vzdělání, ale nezapomínejte spoléhat na svou přirozenou inteligenci (tu žádná škola nenahradí). Život sám je tou nejlepší školou.

Slyšíte volání dálek?

Touha cestovat a poznávat nová místa se také velice silně ozývá. Pokud si z jakýchkoliv důvodů nemůžete dovolit vycestovat, tak o vysněných místech sněte. Ti odvážnější z vás mohou cestovat i astrálně. No, řekněte sami, nebylo by skvělé moci se podívat kamkoliv si budete přát? Co vám brání? Nic. Klidně už dnes večer před usnutím se rozleťte na své vysněné místo. Když se sem budete vracet častěji, pak se celý Vesmír a „náhody“ poskládají tak, že to již nebude pouhý sen. Nevěříte? Zkuste si to!

 

Malé shrnutí na závěr nejen pro Střelce: více uvažujte nad slovy, která hodláte vypustit z úst. Neplýtvejte svou energií, cíleně zaměřujte pozornost ke svým cílům. Naučte se trpělivosti, nedělejte předčasné závěry a nesuďte lidi, kteří nemají stejně optimistickou a dobrodružnou povahu jako vy.

S láskou Dana Chara

Foto: pixabay.com, Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
jankac
jankac 4. 1. 2021

Som strelec, ale veľa vlastností sa na mňa nevzťahuje.

Odpovědět
avatar

DzAnna
DzAnna 24. 11. 2020

Krása. Poznala jsem střelce nedávno. Dnes má narozeniny. Je to velmi komplikovaná povaha. Pro mě jako račici ale kardinální je to dosti ztřeštěné přátelství. Sbližuje nás hudba, no já se zamilovala i do jeho hravé duše, poznala jsem ji v něm, i když navenek působí úplně kontroverzně. On je hurikán a já bouřka a je to občas znát, protože taky nesnesu když mne kritizuje a chce abych dělala co on chce. Já ho potkala abych ho probudila, má za pancéřované srdíčko, ublížené a zamknuté. Je to pro mně silný životní trenér. No vždy když se uklidním po tom co mně naštve, ozve se má touha a láska k němu a opět se mu ozvu. Je tak, je to Boží chlapec když má vypnutý mozek, ten mu slouží akorát k destrukci.

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 24. 11. 2020

Málokdy je vztah jednoduchý. To by nás stejně nebavilo. Posílám hodně sil a objetí!

lenin
lenin 23. 11. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 23. 11. 2020

hudlenka
hudlenka 22. 11. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 22. 11. 2020

Svata
Svata 21. 11. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 21. 11. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.