Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Maddalena
vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi

Spontánní, proměnliví, vtipní. Inteligentní, aktivní a vždy nadprůměrně komunikativní. Blíženci

avatar
Maddalena
vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi
Spontánní, proměnliví, vtipní. Inteligentní, aktivní a vždy nadprůměrně komunikativní. Blíženci

Spontánní, proměnliví, vtipní. Inteligentní, aktivní a vždy nadprůměrně komunikativní. Blíženci

Blíženci jsou inteligentní, velmi zvídaví, hodně zajímaví, ale často plní rozporů. Je pro ně těžké zvolit jeden názor a směr. Vše považují za relativní, všechno je možné.

Jejich myšlenkový svět je ohňostroj myšlenek soupeřících o pozornost, přebíhají od jednoho tématu k druhému, od jednoho vztahu k druhému, v rychlém sledu mění zájmy, zaměstnání, projekty, partnery. O každou věc se zajímají trochu, ale vytvářejí dojem, že ví všechno. Jejich hravost je osvěžením, jejich přelétavost noční můrou. Mnozí z nich mají nutkavou potřebu mít vše dvakrát. Dvě zaměstnání, dva domovy, dvě ženy…

Do znamení Blíženců vstupuje Slunce 21. května a zůstává v něm do 21. června.

Dualita Blíženců by se dala charakterizovat slavným veršem J. W. Goetheho Dvé duší, ach, sídlí v mé hrudi…"

Ti Blíženci však, kteří již prošli osobní krizí anebo jsou tzv. starší duše, jsou bytosti nejen velmi inteligentní, ale i moudré. Filosofové horoskopu, nenasytní hledači pravdy, vzdělaní myšlenkoví aristokraté, podobně jako vyspělí Střelci, jejich opoziční znamení. Svět těchto Blíženců je plný knih, které chtějí přečíst, míst, která chtějí poznat, a objevů, kterým touží přijít na kloub. Neklidní cestovatelé vesmírem vlastní mysli, působí občas odtažitě a zahloubaně, ale v diskusích ožívají. Výměna duchaplných myšlenek je jejich oblíbená disciplína.

Muži Blíženci, pokud se dokážou usadit, potřebují partnerku, která by je zároveň stimulovala a uzemňovala. Prostě vzala na sebe nelehký úkol být současně inspirativní Múzou-intelektuálkou a zemitou Bohyní. Pokud jim toto jediná žena nenabídne, naplno se projeví jejich dualita a svou touhu se samozřejmostí sobě vlastní rozdělí do paralelního vztahu. Obě partnerky dokážou milovat stejně intenzivně a upřímně nechápou, proč jim se toto uspořádání nelíbí… Vyspělí muži Blíženci jsou věrní a stálí, pokud potkají tu, se kterou duševně zcela souzní. I v lásce je pro ně důležité především intenzivní spojení dvou intelektů.

Ženy ve znamení Blíženců jsou temperamentní, elektrizující, možná tak trochu nervní, vždy rozevláté a hravé. Jejich mysl je hbitá jako gepard a množstvím témat v jednom záběru se jim nikdo nevyrovná. Platí-li, že ženy na rozdíl od mužů jsou schopny dělat víc věcí najednou (a většinou dobře), pravzorem této myšlenky musela být Blíženkyně. Ve vztazích se chovají jako muži, dvě zaměstnání, dva domovy a dva vztahy zvládnou hravě. Pokud ale svého partnera hluboce milují a váží si ho, jsou věrné a oddané, svým zvláštním neklidným způsobem. Bytostně potřebují živý vztah. Hodně si povídat, hodně poznávat, hodně cestovat, smát se a bavit, nenudit se.

Máte-li doma malého Blížence, připravte se na množství zájmů a kroužků a na záplavu otázek. Nakupte encyklopedie. Chce o všem všechno vědět, ale na složitou odpověď často nečeká, jeho trpělivost je jako rtuť. Chraňte ho před přetížením a příliš přísným řádem, děti v tomto znamení potřebují hodně volnosti.

Blížencům vládne Merkur, posel bohů. Může být protřelým obchodníkem stejně jako důvtipným intelektuálem. Živlem Blíženců je vzduch, zvídavost a mezilidské kontakty jsou základní témata tohoto znamení, a jejich dvojí tvář zkouška naší schopnosti rozlišovat.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Maddalena 29. 5. 2018

Děkuji všem za přečtení i za komentáře, a nebojte, planet a důležitých prvků je více, sluneční znamení pouze naznačují potencionality v hrubých obrysech. I Blíženec se dokáže skvěle koncentrovat, pokud má např. ascendent v Kozorohu, a i toto je zjednodušující vyjádření...

odpovědět
avatar
Tamara 23. 5. 2018

odpovědět
avatar
Jana7 23. 5. 2018

někde to sedí

odpovědět
avatar
oppitmic 22. 5. 2018

je až děsivé, jak to sedí!

odpovědět
avatar
Peggynecka 21. 5. 2018

sedí na mě úplně doslova a do písmene

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 062
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.