Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

RYBY, něžní snílci, nebo vězni svého vnitřního světa

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 19. 2. 2021
Líbí se mi
RYBY, něžní snílci, nebo vězni svého vnitřního světa

RYBY, něžní snílci, nebo vězni svého vnitřního světa

Jak poznáme osobu narozenou ve znamení Ryb?

protiklady, dvojjakost RybNení to tak jednoduché a jednoznačné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud očekáváte „leklou rybu“, pak jste na omylu. Ryby jsou totiž neustále v pohybu a leklá ryba je mrtvá ryba.  Ani jejich fyziologie není shodná, jsou dva „typy“ Ryb. Jedni jsou menší, obvykle zavalitější, postavy a druzí naopak vysocí a štíhlí. Na první pohled působí, že jsou snad němí, možná až zakřiknutí. Anebo je to přesně naopak. I když neřeknou ani slovo, vy víte, že mají v očích snad celý svět.

Jací jsou tedy ve skutečnosti? Pro svou citlivost snadno podléhají nejrůznějším vlivům a dost často jsou v situaci, kdy vlastně sami ani nevědí, co chtějí a proč to tak je. Jejich život je opravdu složitý, ale v žádném případě ne nudný. Často unikají mimo realitu. V jejich vlastním světě je jim daleko lépe. Mnoho z nich je až přecitlivělých, jsou také velmi intuitivní a najdete mezi nimi často osoby, které mají až jasnozřivé schopnosti.

 

I v práci je pohyb nutností

Pro Ryby je naprosto dokonalé zaměstnání takové, kde mohou být stále v pohybu, jak je jim přirozené. Rády pracují na zámořských lodích, cestují do zahraničí (soukromě, služebně, nebo jako profesionální řidiči), jsou letuškami nebo piloty. Pokud je Ryba nucena mít práci a domov na jednom místě, tak je nutné, aby vše bylo pestré a nádherné. Musí mít prostor neustále něco měnit a vylepšovat, a také mít po svém boku osobu (nebo více), která ji bude chápat a brát takovou jaká je.

penize- prprostredek k naplneni potrebDnešní uspěchaná doba Rybám vyhovuje, stojatých vod moc není. Nejsou však „na peníze“, jak by se mohlo zdát. Rychlost a akci potřebují k naplnění svých citových potřeb. Jednají velmi intuitivně, tak si dovedou vždy nějaké peníze opatřit, aby mohli žít pohodlný a spokojený život. To platí i pro velmi bohaté Ryby. Mají jiný postoj k penězům, než je obvyklé. Vnímají je spíš jen jako prostředek k naplnění svých snů a potřeb, ne jako cíl.

 

Neztratí Ryby samy sebe?

plavat proti prouduAni moc a ovládání ostatních lidí je neláká, donutilo by je to totiž zůstat na místě a nechat se unášet proudem. Pro ně by to znamenalo promarnit život. Tak jdou raději proti proudu (ale to jen ti nejodvážnější), ostatní se přizpůsobí okolí a tím ztratí samy sebe. Pak jim zůstane již jen jejich vlastní snový svět, který se ani náznakem nepodobá realitě kolem nich.

K nalezení vašeho (proti) proudu vás navede i elektronická kniha "Magie pro šťastný život bez kompromisů" s několika bonusy (mrkněte na mém webu do záložky "Průvodci životem".

 

 

Co očekávat od mužů a žen v tomto znamení?

Muž v tomto znamení je velmi zvědavý, chápavý a vnímavýNemá předsudky, tak se nemusíte obávat, že by vás kritizoval nebo předem za něco odsoudil. Nudit se s ním určitě nebudete. Dejte si však pozor, aby se nezačal nudit on s vámi, pak se podívá po jiné.

muz vs. zenaPokud objevíte jeho pravé já, pak najdete citlivou a romantickou duši, která je vždy ochotna pomoci ostatním. Ve společnosti to bude vypadat, jako by raději stál stranou, ale ti, co jej dobře znají, ví, že to tak úplně není pravda. Stačí ho jen více poznat. Ryby mají své přílivy a odlivy. Ne všichni muži v tomto znamení je však dokážou rozpoznat. Pokud je ta vaše Ryba tou, která se chytne skvěle za přílivu, máte vyhráno. V opačném případě se bude brodit v bahně po celý život.

Něžné pohlaví je velice jemné a ženské. Je-li vaší ženou života právě Ryba, pak jste si možná všimli, jak to s láskou má. Ryba se snadno zamiluje do lásky samotné. Miluje vaše sny a ideály a chce je s vámi sdílet. Mnohdy se zamilovává na celý život. Řídí se city a intuicí, a tak snadno pozná, kdo je pro ni správný partner.

Žena Ryba je velice kamarádská a družná, ale ocení upřímnost a klidné prostředí doma i v práci. Pokud se o ni budete dobře starat, tak vás zahrne nekonečnou láskou a něžnostmi. Není vypočítavá, peníze pro ni nikdy nebudou na prvním místě. Zlatokopku byste mezi nimi asi jen těžko potkali. S partnerem si musí skvěle rozumět hlavně po citové stránce.

 

Charakteristické vlastnosti Ryb:

 • Mají neomezenou fantazii, intuici a často jsou umělecky nadaní
 • Citlivost (možná až přecitlivělost), zranitelnost, mnohostrannost, neustálý pohyb (ale dokážou věcem nechat volný průběh, až to může působit pasivně), nezištnost
 • Soucit, ovlivnitelnost a důvěřivost, milují vše živé
 • Ryby často zůstávají v anonymitě, nechtějí se zviditelňovat a pokud to jde, tak se vyhnou všem překážkám
 • Jejich zdraví bývá dobré (až na psychické potíže), jen trpí na otoky (hlavně na nohou), problémy s dolními končetinami celkově a měli by si dát pozor na lymfatický systém
 • Do svého partnera se potřebují zamilovat, aby ho mohli vášnivě milovat. Lásky si váží nade vše, povrchní vztahy nejsou nic pro ně.
 • Výborně se snesou s dalšími Rybami, Štíry, Raky, Kozorohy a Býky. Celkem to zvládají i s Berany, Vodnáři, Váhami a Lvy.
 • Jejich živlem je vodabarvou karmínová, vládnou planetou NeptunZ kamenů by měly Ryby volit achát, ametyst, akvamarín, jaspis, měsíční kámen, opál, rubín nebo třeba nefrit.
 • Nedělají jim dobře tmavé závěsy a přílišné zastínění a také prach. Takže často prát, větrat, provonět prostor a zamyslet se nad světlejšími barvami v interiéru.
 • Skrze svou představivost, fantazii a umělecký talent dokážou světu dát nenapodobitelná díla (obsahem, stylem i nadčasovostí).
 • Musí  se ale naučit neutíkat do svých vysněných světů a raději zde jen čerpat inspiraci. Pozor také na závislosti, ať už na čemkoliv.

 

Měsíc = tarotová karta Ryb

Temnou noc si můžete představit jako zákoutí duše. Co vás tam čeká? Mohou to být momenty, kdy se vyjeví skrytá pravda i okamžiky podvědomých strachů a obav. Také projevují tajemné síly, vize a přání, která máte hluboko ve svém nitru.karta- Luna, Mesic

Karta nabádá k tomu, abyste přestali lpět na minulosti. I když je světlo, které poskytuje měsíc, slabé a nemůžete vidět daleko do budoucnosti, tak můžete žít (skutečně prožívat) okamžiky „tady a teď“. Nechte naplno projevit své tužby, nechte inspiraci plynout do každé buňky vašeho těla a naplno se pusťte do prvních krůčků k naplnění vašich snů a tužeb.

Chcete vědět víc? Můžete se objednat nejen na výklad z karet.

 

Jak poznáte nezpracované energie znamení Ryb?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když nejste narození v tomto znamení?

 

Nezpracované energie tohoto znamení se projevují tím, že nedokážete správně vnímat své vnitřní vedení a podceňujete svou intuici. V období vlády tohoto znamení se právě na tyto záležitosti zaměřte. Uvidíte, jak snadno to půjde. Možná budete mít velmi živé sny, silnější intuici a představivost než obvykle, anebo budete více senzitivní.

nezpracovane energie znameni RybVěřte, že právě vaše intuice je váš nejlepší rádce. Jejím prostřednictvím jste vždy upozorněni na skryté nebezpečí a také naopak na možnosti a příležitosti, které se vám nabízejí. Tak schválně, kolikrát se vám stalo, že jste něco tušili (věděli předem, jak to dopadne) a raději jste poslechli „rozum“? A kdo měl pravdu, srdce (intuice), nebo rozum (ego, logika)? Nepodceňujte ani své sny, vždy se snaží vám něco napovědět.

Nezpracované energie Ryb se také mohou projevit jako odtržení od reality. Pokud jste spíše ve svém světě fantazie než v realitě, je to váš případ. Snění je krásné a také důležité, ale musíte vědět, kdy stát nohama pevně na zemi a dívat se na věci z nadhledu. I náladovost může být tímto způsobená. Možná žijete, jak „by se mělo žít“, a přitom toužíte úplně po něčem jiném. Ano, i tyto protiklady jsou typické pro Ryby. Své špatné nálady se snažte ovládat, pochopit se a hlavně nic nedramatizujte.

Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří

Zamyslete se, co z vašeho života je realita a co pouhý sen. Pak snadněji posoudíte i své pocity. Hlavně nelžete nikomu a ani sami sobě! Na každou překážku existuje fígl, jak vše překonat. A hlavně, v hloubce své duše vy sami přesně víte, jak byste se měli rozhodnout a co je pro vás správné. Tak se nebojte a vykročte vpřed.

 

Přeji nádherný život (ten v reálu, nejen ten snový) všem Rybám i ostatním!

 

S láskou Dana Chara

Foto: pixabay.com a pxhere.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 20. 2. 2021

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 20. 2. 2021

Kahomar
Kahomar 19. 2. 2021

mám kamarádku narozenou ve znamení ryb...

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 19. 2. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.