Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vesmírná kočka
Vesmírná kočka
Vloženo 15. 2. 2016
Líbí se mi

Co v sobě skrývá magické číslo 1 ve vašem datu narození? Nezávislost a slovní vyjadřování

Vesmírná kočka
Vesmírná kočka
Vloženo 15. 2. 2016
Líbí se mi
Co v sobě skrývá magické číslo 1 ve vašem datu narození? Nezávislost a slovní vyjadřování

Co v sobě skrývá magické číslo 1 ve vašem datu narození? Nezávislost a slovní vyjadřování

Poznáte je snadno - mlčenlivé, silné povahy, mnohdy tak složité, že je těžké jim porozumět. Jsou to ženy, které se cítí být zaskočeny, když se jich někdo zeptá na něco, co souvisí přímo s jejich city, nebo naopak takové, které bez přestání mluví o svých problémech, aniž přitom povědí cokoli věcného; ty všechny mají pravděpodobně v datumu narození jedinou jedničku. Dělá jim mnohdy problém vyjádřit strach, bolest, hněv a nejistotu slovy.

Ženy s jedničkou v narození

Jednička ve dni narození znamená nezávislost, ale také představuje slovní vyjadřování. Slovní vyjadřování je schopnost lidí vyjádřit své pocity slovy, a to nemusí být totéž jako schopnost mluvit. Je hodně lidí s jednou nebo více jedničkami v mřížce, kteří se stali kazateli nebo spisovateli; jde tu spíš o schopnost vyjadřovat vlastní pocity. 

V životě jsou takové ženy chápavé, přesné, čestné, ale také poměrně striktní, a pokud nemají kolem sebe čísla, která by je "zjemňovala", tak umí být velmi chladné, uzavřené, či arogantní. Málokdo má ovšem tolik jedniček v mřížce, aby se projevily jejich nejhorší stránky. Ženy s jedničkou v datumu narození mají ráda novinky a neváhají je zavádět. Jsou pozitivní a chytré, sebevědomé, cílevědomé. Spoléhají hlavně na sebe, mají tendenci pracovat tvrdě a mají v sobě mnoho vitality. Rády cestují a mají silného ducha.

Jedna jednička: Ach ty city, jak o nich mluvit

Ukazuje na ženy, které se na věci dovedou dívat z jednoho hlediska. Tyto ženy zpravidla vidí situaci hlavně ze svého zorného pole a je pro ně těžké pochopit, jaké pocity může mít někdo jiný. Dokáží být také nadměrně tvrdohlavé. Projevy lásky a náklonnosti u nich většinou nacházejí kladnou odezvu a často dokonce bytostně touží po vášnivých projevech přízně, nedovedou však své potřeby přiměřeně vyjádřit. Místo toho si udržují odstup a tváří se rezervovaně, v krajních případech pak dokáží projevit své city jen prostřednictvím jiných. Ženy s jedinou jedničkou by si měly uvědomit, kde je problém a začít na své neschopnosti hovořit o citech pracovat. Jedině tak dosáhnout souladu samy se sebou, s partnerem i okolím. Tuto změnu však musíte chtít sama, nikdy nesmí vycházet z popudu druhých. Snažte se partnerovi alespoň sdělit, jak těžko se vám city vyjadřují a vysvětlit mu, jak jinak to na vás pozná. 

Dvě jedničky: Ráda dělám kompromisy

Ženy se dvěma jedničkami naopak problém s vyjadřováním citů nemají, mají dokonce velkou potřebu o nich hovořit. Jsou schopny se bez problémů vyjadřovat jak ústně, tak písemně, bez zábran plakat, když jim něco přijde líto, a možná i bez zábran křičet, když dostanou vztek. Nejhorší co těmto ženám můžete udělat je, když je nepustíte k řeči a nedovolíte jí, aby se ze svých pocitů vypovídala. Otevřeně si promluvit o tom co cítí je pro tyto ženy nesmírně důležité. Když jim jakkoli překazíte komunikace, dokážete je tím snadno rozhněvat a zvláště pokud jde o zemní, či o vodní znamení, nikdy vám něco takového neodpustí. Dokáží přijmou hledisko druhých a jsou ochotny dělat kompromisy. Pokud jim vysvětlíte, že vaše argumenty mají víc logiky, než ty vaše, s nadšením je přijmou a ještě vám za ně projeví uznání. 

Tři jedničky:  Ráda si povídám, ale nejprve si vás prozkoumám

Ty, které mají tři jedničky, se dělí do dvou různých skupin. První (a méně častý) typ jsou ženy tiché, rezervované a velmi uzavřené. Druhá skupina jsou naopak ženy vysloveně upovídané. Nic jim není milejší, než klábosení a často brebentí bez přestání, ale jen pokud se v něčí společnosti cítí dobře. Jsou to citlivé ženy, kterým často dělá potíže vyjádřit své hlubší city, a dokonce i ty nejupovídanější z nich mají sklon udržovat určitý odstup mezi sebou a okolním světem. Aby dokázaly plně hovořit o tom, jak se cítí a co v nich je, musí s tím být samy srovnané a připravené vám to sdělit. Je potřeba k nim přistupovat s trpělivostí, protože nemá smysl na ně naléhat. Jen tím vzroste jejich uzavřenost a odstup, případně se začnou chovat nepříjemně. Ženy se třemi jedničkami se na problém/situaci nejdříve podívají ze svého vlastního hlediska a pak se pokusí podívat se na ni i z vašeho hlediska, jenže (a tady začíná jejich potíž) začnou ji také posuzovat i ze třetího a čtvrtého hlediska... To jim často zamotá hlavu a vyvolá v nich mentální zmatek. Proto si ke všemu musí přijít samy a potřebují čas. 

Čtyři jedničky: Jsem velmi citlivá, ale pozor na mě

Vytvářejí vysokou hladinu emocionální a nervové energie, která se projevuje v hluboce citlivé povaze těchto žen. Jejich sebehodnocení bývá někdy nízké, takže si mnohdy berou to, co jim řeknete, příliš osobně, často si něco špatně vyloží a začnou být velmi vztahovačné. K úspěšnému vztahu s těmito ženami je potřeba zprvu mnoho trpělivosti, lásky, pochopení a povzbuzení. Když ve vás získají důvěru a jejich sebedůvěra vzroste, bývají vřelé, oddané a daleko vyrovnanější.
Tyto ženy cítí, že žádná slova nemohou vystihnout hloubku citů, v nichž se občas utápí natolik, že se spíš snaží své emoce potlačit. Negace se v nich hromadí a ony pak bouchnou a vyvalí se agrese, zoufalství nebo slzy. Pro tyto ženy je velmi důležité umět projevit hněv, když ho cítíte, nebo se rozplakat, když vám je do pláče. Řada žen své emoce úplně potlačuje, protože mají strach z toho, co přijde, když jim dají průchod. Negativní cyklus výbuchů se však bude opakovat. Dovedou však být i velmi agresivní, přelétavé, krajně žárlivé a vypjatě emocionální. Příčina toho tkví v jejich pocitu vlastní nedostatečnosti. Potřebují proto, aby se čas od času ujistily o citech, které k nim chováte.

Pět a šest jedniček: Nechci, aby mě někdo zranil

Čím více jedniček, tím větší nárůst emocionální energie, která se projevuje krajní přecitlivělostí dané ženy. Znovu se tu setkáváme s neschopností tuto energii přiměřeně uvolnit. Hloubka jejich citů je ještě větší, než ta u žen se čtyřmi jedničkami. Často se uchylují k útoku, jako k nejlepší formě obrany a ohánějí se příkrými slovy a výčitkami v podvědomé snaze zranit dřív, než někdo zraní je. Není to však chování logické. Tyto ženy netouží po tom nikomu ubližovat. Pokud se jim povede odvést přebytečnou energii někam jinam, vynikne jejich ohromné nadání k používání mateřského jazyka, k zvládání cizích řečí i k tvůrčímu vyjádření. K tomu, abychom takové ženě pomohli dosáhnout sebedůvěry, budeme potřebovat lásku, pochopení a hodně trpělivosti. Nesmírně záleží na upřímnosti! U těchto žen se také často stává, že i když mají v mřížce další čísla, která jim dávají schopnost chápat a vyjadřovat své city, pokud se cítí ohroženy, úplně ztratí pojem o tom, jak se cítí druhá strana a začnou jednat velmi unáhleně a obranně. Všeobecně platí, že těmto lidem je dobře v oborech, kde mohou vybít svou energii a sílu a zároveň také mimo lidi - bydlení někde v odlehlém koutu světa je pro ně ideální, protože mohou být stranou od shonu měst. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 3. 2. 2019

Mám 2 jedničky.

Odpovědět
Granynka
Granynka 9. 11. 2017

Mám jednu 1

Odpovědět
antpav
antpav 15. 11. 2016

Nesedi.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.