Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maddalena
Maddalena
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi

Úplněk v Rybách, jemná síla. Dovolte meditativní energii vstoupit do vašeho života, plujte, vnímejte, a rozlišujte

Maddalena
Maddalena
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi
Úplněk v Rybách, jemná síla. Dovolte meditativní energii vstoupit do vašeho života, plujte, vnímejte, a rozlišujte

Úplněk v Rybách, jemná síla. Dovolte meditativní energii vstoupit do vašeho života, plujte, vnímejte, a rozlišujte

Čas tohoto úplňku prostoupí jemnost a zároveň kritické myšlení, a toto spojení jemnosti, hledající ve Vesmíru odpovědi na zásadní otázky, a analytické mysli, hlídače možných nebezpečných úletů, je za určitých podmínek ideální spojení. Jako vždy při opozici Slunce a Měsíce lze ovšem očekávat i hru na přetahovanou.

Úplněk je magický den. Tato nejsilnější fáze Měsíce má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Jeho sílu a moc vnímáme intenzivně asi 3 dny.

Úplněk v Rybách začíná 26. 8. 2018 ve 13 h 56 min. Věčně putující Měsíc procházející znamením Ryb vnáší do našeho duševního a tělesného vnímání zvláštní neklid.

Tělesně náleží k Rybám chodidla a lymfatický systém, chůze obecně. Ryby milují vodu, plavání, moře s jeho nezaměnitelnou vůní a zvukem. Nohám i lymfatickému systému svědčí kvalitní masáž, ale žádná masáž nenahradí dlouhé procházky po kamínkové pláži a léčivou sůl vodního živlu. Pokud můžete, dopřejte si odpočinek u moře. Meditujte. Meditace je balzám pro vaši mysl i duši, stejně jako moře pro vaše tělo.

Tento úplněk může, ale nemusí, záleží jen na nás, do určité míry zharmonizovat náš život, vyrovnat rozpory mezi hmotným a duchovním, obě kvality k sobě přiblížit a sladit. Měsíc v Rybách je jemný snílek, soucitný mystik toužící po Oceánu Jednoty, nirváně. Často riskuje, zkouší všemožné takzvané duchovní techniky a na esoterických festivalech je nejčastější návštěvník.

Naproti tomu, Slunce v Panně představuje kritické myšlení, pochybování a analýzu předkládaného. Nic není Měsíci v Rybách vzdálenější, a přesto je pro něho nanejvýš žádoucí brát panenskou analýzu na zřetel. To Panna zachraňuje rybí Měsíc, když se topí ve vlastním nevědomí, kam ho zlákaly bludičky slibem všemohoucnosti. Je to Měsíc v Rybách, který snadno podléhá lákadlům všeho druhu, od drog, přes alkohol až k různým eso-teismům, které slibují skryté síly v člověku tady a teď, no nekupte to, za pouhých 10 tisíc za tři dny.

Slavný spisovatel Gustav Meyrink říkával, a před ním mudrci všech věků, že stezka (poznání) je poseta lebkami. Že proto existuje (do určité doby) zeď materialismu-hmoty, aby nepřipravení nemohli (zatím) vstoupit, a tím se zničit. Protože každý unáhlený kontakt s mimosmyslovým je pro křehký lidský organismus, nepřipravený na setkání se Sílou, nebezpečný. Ne nadarmo byly určité esoterické disciplíny v dřívějších dobách nazývány hermetické, tedy uzavřené. Hlavním takovým příkladem je magie, ale třeba i dnes tak módní channeling, kontakt s jinými světy a bytostmi v nich.

Proto díky, kritická Panno, že dáváš pozor na Měsíc v Rybách, který intuitivně ví, že Vesmír JE čirá energie a chtěl by do ní skočit a rozpustit se, aniž prošel celým procesem cesty poznání, a tedy i přípravy a proměny těla.

Plujte s Měsícem, meditujte a vnímejte, ale zůstaňte kritičtí. A nohama na zemi. Rozlišujte. Není všechno zlato, co se třpytí a jemná rybí energie potřebuje hlídače své touhy po Absolutnu. A kritická a systematická Panna, která by nejraději rozložila Vesmír na mikroskopem zkoumatelné částečky, potřebuje mystiku rybího Měsíce, aby jednou viděla dál, za oponu čísel a hmoty.

Potřebují se navzájem a energie tohoto úplňku nám krásně připomíná, že důležité pro jakékoliv opozice je pokusit se vybalancovat rovnováhu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

hezké

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 550
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.