Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 29. 10. 2020
Líbí se mi

Magický Modrý Měsíc: Halloweenský úplněk

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 29. 10. 2020
Líbí se mi
Magický Modrý Měsíc: Halloweenský úplněk

Magický Modrý Měsíc: Halloweenský úplněk

Tento měsíc bude obzvláště magický. Proč? Čeká nás už druhý úplněk v říjnu, tedy Modrý Měsíc. Ten první úplněk jsme si mohli vychutnat hned 1. října a ovládl ho Beran. V sobotu 31. října tu máme druhý. Chcete zjistit, co to znamená? Pak čtěte dál. V dnešním článku se dozvíte právě o „Modrém měsíci“, ale i o samotném sobotním úplňku v Býku.

Modrý měsíc - Modrý úplněk

Možná vás napadlo, proč se tomuto úkazu říká zrovna Modrý Měsíc. Je to proto, že ho tak označila NASA, když v roce 1883 bouchla sopka Krakatoe. Prach a popel byl tak viditelný, že se i Měsíc zdál být namodralý. Označení z angličtiny „Blue Moon“ se tedy rychle chytlo. Někde se můžete setkat i s ne tak magickým názvem, a to „Harvest Moon“ (Měsíc sklizně). Uvidíme tedy skutečně modře zabarvenou Lunu? S největší pravděpodobností ne, pokud nepřijde opět nějaká katastrofa, ale tu si raději všichni odpustíme. Měsíc bude normálně bílý až našedlý.

Jde o opravdu tak zvláštní jev?

Asi ani ne. Úplněk 13x za rok se opakuje asi po dvou až třech letech. V každém století je tedy zhruba 40x. Možná nevíte, že v angličtině se používá sousloví „Once in a blue moon“ (jednou za Modrý Měsíc), což má u nás ekvivalent „Jednou za uherský rok“. Na další magický Modrý Měsíc si tedy počkáme až do srpna roku 2023. Zajímavostí také je, že existuje i „Black Moon“ (Černý Měsíc). To jsou pro změnu dvě novoluní v jednom měsíci. V loňském roce tu byl Černý Měsíc v srpnu. Na ten nejbližší další si počkáme do dubna 2022.

V čem je jiný Modrý Měsíc oproti normálnímu úplňku

Modrý měsíc je kouzelnější a magičtější. Je tomu tak proto, že ještě zesiluje naše přirozené schopnosti a vlastnosti. Zároveň dokáže být nápomocen snadněji odstranit a vyčistit to negativní v našich životech. A k posílení toho příjemného, dobrého a pozitivního, vám také rád pomůže. Na nic netlačte, nelpěte na ničem a dovolte si jen tak být a plout. Alespoň na chvíli. Uvidíte sami, že se mnoho věcí jakoby vyřešení samo, bez vašeho přílišného snažení. Nemusíte mít stále vše pod kontrolou. 

Halloween a magická noc za svitu Modrého Měsíce

dusicky, svatek vsech mrtvych, svatek svatych, Samhein

Určitě se nemusíte bát, že byste se v rámci oslav tohoto svátku proměnili ve vlkodlaky nebo jiná, podobná stvoření. Oslavy Halloweenu úplněk určitě podpoří v plné parádě, takže vše bude působit ještě více strašidelněji. Ale to je asi vše. Pokud jste citlivější na úplňky, tak s největší pravděpodobností budete na tom stejně jako při jakémkoliv jiném. V našich končinách stejně spíše uznáváme „Památku zesnulých- dušičky“. Ať je jde o Halloween nebo Dušičky, obojí vzniklo z pohanského svátku Samhaine (nebo také Samain). Ten byl pro naše předky obzvlášť důležitý, protože byl třetím a zároveň posledním svátkem sklizně v roce. Patří mezi nejtajemnější svátky. Pomyslná hranice mezi světem živých a mrtvých je na krátký čas téměř nezřetelná.

Modrý Měsíc v Býku na vlně hýčkání

V sobotu 31. října několik minut před čtvrtou odpoledne se tedy můžeme nechat hýčkat úplňkem v zemním Býku. Buďte vděčni za vše, co již máte a čeho se vám dostalo. Klidně si připravte nějakou oslavu. Nemusí jít zrovna o Halloween. Domácí prostředí s rodinou a vůně čerstvě upečeného chleba nebo koláče vašim smyslům dodá možná mnohem více. Každý se v této prapodivné době potřebuje zklidnit, uzemnit a ujistit, že je vše tak, jak má být. Dopřejte péči a lásku sobě i svým blízkým. Snadno se tak vyčistí vztahy a stabilita je přesně tím, co každý z nás nyní potřebuje.

Vychutnávání si života a zklidnění

pohoda, zklidneni, hyckani

Jen pro zajímavost- tento úplněk mezi nejmenší, v tomto století je 11. nejmenším. Naopak letošní největší byl před půl rokem. I když je malý, tak se sebou ponese velmi výrazné zklidnění. Nechte se o pečovávat a hýčkat, vaše tělo se vám za to bohatě odvděčí. A s tím jde ruku v ruce i vychutnávání si života jako takového. Býk je gurmán a umí si vše krásně zařídit. Takže i vy jezte pomaleji, více se zaměřujte na to pěkné kolem vás a užívejte si přítomný okamžik, ať už o samotě, v kruhu rodiny nebo v ložnici. Právě vztahy se krásně upevní a zharmonizují, partnerské násobně. Pokud se mezi partnery objeví něco, co bylo ukryto, nelekejte se. Je ten správný čas vše posunout dál, ke spokojenosti obou stran.

Hojnost, prosperita a stabilita

hojnost a prosperita za modreho mesice vuplnku

Úplněk v Býku sice téměř slibuje prosperitu a hojnost, buďte však opatrní a zbytečně neriskujte. Zkuste pozorovat, jak to kolem úplňku budete mít. Máte vy neustále někomu platit nebo naopak budou chodit platby vám? Z toho krásně vydedukujete, jak s finanční hojností máte vy osobně. Pokud budete na straně příjemců, gratuluji, jste na dobré cestě. Bude-li to naopak, zamyslete se, jak to změnit. Častokrát totiž děláme práci, která nás již dávno nebaví a nenaplňuje, nebo jsme se jinak zamotali do nekonečného kolotoče věčně prázdné peněženky. Mrkněte po jiných možnostech a příležitostech. Někdy fakt stačí málo k proměně zažitých, nefunkčních vzorců.

Křeček v kleci už ne!

Připadáte si také někdy jako křeček v kleci? Pořád se honíte, staráte a výsledek se nijak nemění? Modrý Měsíc v Býku vám pomůže. Jak? Velmi jednoduše si v těchto dnech uvědomíte, co je pro vás skutečně důležité, co jsou vaše priority, kam se chcete posunout, jak žít a se chcete cítit. 

prevzit oteze sveho zivota, ovladnout svuj zivotJen vy sami jste strůjci svého života, tak pevně převezměte otěže a vydejte se směrem, který bude pro vás ten správný. Uvědomte si také svou vlastní hodnotu, přestaňte se podceňovat a shazovat své úspěchy. Nevyplatí se ani porovnávání se s druhými. Každý jsme jiný, jedinečný a žijeme svůj vlastní příběh, ve kterém jsme zároveň hlavními hrdiny, scénáristy i režiséry. Jaká bude další epizoda? To záleží jen na vás.

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Nezdá se to, ale vánoce už se docela blíží. Na sociálních sítích vám dávám i tipy na dárky a další rady, jak si zachovat klid i v této době. Hledejte „Magie šťastného života“.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 12. 11. 2020

tak ten byl pro mě ubíjející

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 12. 11. 2020

JanouskovaB27
JanouskovaB27 2. 11. 2020

super

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 2. 11. 2020

avatar
Zuzana Pernicová 1. 11. 2020

Hezké a ten závěr pravdivý a povzbudivý.????

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 1. 11. 2020

sipeji
sipeji 1. 11. 2020

Magická noc jak má být

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 1. 11. 2020

Victoria1
Victoria1 31. 10. 2020

je čas se zamyslet

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 31. 10. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.