Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 12. 5. 2020
Líbí se mi

Osvědčené tipy na doplnění životní energie

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 12. 5. 2020
Líbí se mi
Osvědčené tipy na doplnění životní energie

Osvědčené tipy na doplnění životní energie

Každému se občas stane, že mu prostě dojdou baterky. Jednou se to stane, když je toho moc a nevíte, co dělat dřív. Odbíháte, nedokončujete a nedotahujete. Podstatné vám utíká mezi prsty. A jindy zase můžete mít pocit, že se nic neděje. Ani nevíte, kdy se to stalo nebo co to způsobilo. Není nutné se v tom babrat a hledat chybu u sebe či v okolí (v situacích, lidem či vnějších vlivech). 

Lékem na ztrátu životní energie je změna. Ta musí proběhnout uvnitř vás a také navenek. Jaké jsou mé tipy? A jaké sektory podle Feng Shui vám v tomto pomohou? Jdeme na to.

Životní energie: jak ji vrátit do života?

Radost

energie, zivot, radost

První tip na první pohled vypadá velmi snadně, ale zároveň je pro lidí tím nejtěžším. Doba i naši předci nás totiž směřují k tomu, že máme vše dělat pro ostatní (hlavně pro rodinu), až teprve daleko za nimi jsme my sami. Přehoďte pořadí. Každý den si udělejte alespoň maličkostí radost. Jednou to může být čokoláda, jindy kytka, ale pro začátek bude stačit, když si najdete třeba jen 15 minut času denně jen pro sebe. Zda si napustíte vanu, načešete vlasy nebo si budete číst, je jen na vás. Příval štěstí do vašeho života mohou způsobit maličkosti a drobnosti, které byste ani netipovali, že budou mít takovou moc.

Čistka

O tom, jak si vyčistit své prostředí jsem již psala. Jde o to zbavit se zbytečných a nefunkční věcí i vztahů. Pořádný úklid kolem sebe i v sobě samotných udělá obrovský kus práce, aniž byste cokoliv jinak změnili. Vyzkoušejte to a uvidíte sami, kolik věcí se změní. Hlavně vám to dodá neuvěřitelnou radost a doslova příval nové energie. Buďte důkladní a nevyhněte se žádnému koutu ani zákoutí (včetně vaší duše). Ze začátku to nemusí být zrovna příjemné, ale věřte, že jak začnete, tak těžko budete chtít přestat, dokud nebude hotovo.

Nový směr a cíle

zivotni energie- plany, cile

V tomto bodě už pokračujeme hlouběji. Udělejte si takovou analýzu svých životních priorit a hodnot. Souvisí spolu? Doplňují se? Nebo si jdete za něčím, co už dávno není vaší cestou? Vyhraďte si čas a vše si sepište. Pište tak, jak vás vše napadá. Pak si zapsané jednotlivé body ohodnoťte čísly podle toho, jak důležité vám nyní připadají. A posledním krokem je sestavení akčního plánu. Své cíle si rozkouskujte do malých a ještě menších kroků, abyste je byli schopni realizovat. 

Víc pro sebe

Tento tip je hodně o důslednosti. Musíte se naučit dávat sami sebe na 1. místo za každých okolností. Něco se vám nechce nebo vám jde proti srsti? Nedělejte to, řekněte svůj názor na hlas. Snažte se držet si svůj nový životní rytmus. Pokud máte vše hotovo, dokončeno a zrealizováno, pak teprve je čas na to, abyste pomáhali druhým. Naučit se říkat „ne“ je také pro mnohé velkým oříškem. Nechci po vás, abyste byli sobci, jen se měli víc rádi a podpořili sebe samotné. Z nového nárůstu životní energie pak teprve můžete rozdávat druhým. Milujte sami sebe, ostatní už půjde samo.

Jaké sektory vypovídají o životní energii?

A co životní energie podle Feng Shui? Jak ji podpořit?

Vědění a moudrost

sektor- moudrost, vedeni

Cítíte se v životě ztraceni? Zaměřte svou pozornost hlavně na tuto oblast. Prozkoumejte, jak to s ní vypadá ve vašem domově (na celkovém půdorysu bytu i jednotlivých místnostech). Zde se může brzdit vaše intuice i vnitřní poznání vás samotných. Zharmonizováním této oblasti znovu najdete sami sebe, pochopíte se a vše se znovu dá do pohybu. I když to může znít paradoxně, je potřeba se zklidnit a ztišit. Jen tak si utřídíte myšlenky a můžete jít více do hloubky. Choďte častěji do přírody, věnujte se četbě, meditaci nebo poslechu relaxační hudby.

Cíle, sláva, uznání

sektor- cile, uznani

Rovnou se vám přiznám, že já sama jsme několik let patřila do sektoru chronických „nedokončovačů“. Vždy jsem seděla jedním zadkem na několika židlích, měla spoustu plánů a cílů. Aktivit i rozdělaných projektů naráz bylo mnoho. Co mi chybělo? Dokončování a dotahování. Pokud jste na tom podobně jako jsem bývala já, život vám doslova protéká mezi prsty. Honíte se, snažíte a stále nic nezůstává (hlavně peníze ne). Chce to zaměřit svou pozornost na tuto životní oblast a pročistit ji. Pak se naučit brát si toho na sebe méně a nejdříve vše dokončit a až pak se věnovat něčemu dalšímu. Kromě skvělého pocitu a úcty okolí získáte i další bonus- vyšší sebevědomí, příval životní energie a nový motor do dalších akcí. Stojí to za to.

Přeji vám hodně životní energie a elánu!

S láskou Dana Chara

Foto: Shutterstock

Ilustrace: Dana Chara Kratochvílová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 29. 5. 2020

zajímavé

Odpovědět
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 29. 5. 2020

Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 27. 5. 2020

citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

nechám se inspirovat

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 23. 5. 2020

Masaa
Masaa 22. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 22. 5. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.