avatar
janinkad
vloženo 30. 4. 2018
Líbí se mi
image

Magická Filipojakubská noc

Poslední dubnová noc má své velké kouzlo nejen proto, že předchází měsíci lásky. Je plná magie, měli bychom toho využít. Naději mají hlavně páry toužící po dítěti.

Tradice oslav této noci vychází z keltských zvyků a rituálů, jimiž žehnali půdě, aby dobře rodila, a stromům, aby dávaly zdravé plody. Magické praktiky, jimiž Keltové vítali světlou část roku.

Dodnes si mnozí z nás o Filipojakubské noci, jak ji nazvala církev podle apoštolů Filipa a Jakuba, nad plameny rádi opečou prvního buřta a než oheň uhasíme, spálíme v něm panáka symbolizujícího čarodějnici. Někteří ještě oheň přeskakují, aniž vědí proč.

 

"Očistné ohně, přes které lidé skáčou, aby vstoupili do nového roku očištěni od všeho negativního, co v uplynulém půlroce nasbírali, jsou jen jednou z mnoha tradic, které se dochovaly,“ připomíná Hana Váňová, neboli Hanny, čarodějnice a kartářka, která vykládá i vyučuje kartomantii (výklad karet).

Pro ni je to noc Valpuržina a bude pracovní. Valpurga byla saská bohyně, jíž tradice připisuje patronství nad čarodějnicemi. Ty se dlouho dopředu chystají na oslavu Velkého svátku. Valpuržině noci se v kruzích lidí věřících v sílu magie říká také Beltane - měsíc květen, a také zářící oheň.

 V dávných tradicích ode šli žena a muž do lesa, kde si po -stavili přístřešek a společně tam strávili noc. Jejich spojení bylo vnímáno jako spojení Boha a Bohyně, Krále a Kněžky, jako sjednocení protikladů.

Kdo chce miminko

Snažit by se měly tu noc hlavně páry, které usilují o miminko. „Ať vyrazí do přírody, udělají si bohatý piknik a uspořádají si jen tak, pro sebe, pořádnou oslavu se vším všudy,“ radí Hanny

„Je to plodná noc, otěhotnět můžou i ženy, které o dítě nestojí, ale říká se, že počaté děti jsou celý život šťastné.“ Milenci by na sobě měli při nočním pikniku mít něco bílého a červeného, stačí i symbolicky, třeba stužky, šály.

Funguje to nejen díky magické síle té noci, ale také díky tomu, že účastníci veřejného čarování posílají pozitivní energii všemu, co se rodí. Nastává totiž období, kdy něco přibývá. Seje se, bude úroda, tak se víc milujeme, budou potomci.

Takže krásný večer --buď u pečení buřtiků nebo u milování. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 4. 5. 2018

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
janinkad 4. 5. 2018

avatar
sipeji 1. 5. 2018

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
janinkad 1. 5. 2018

avatar
lemur 1. 5. 2018

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
janinkad 1. 5. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
65 947
registrovaných inspirativních žen
2 855
testovaných produktů
107 359
vložených hodnocení