Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi

Jarní rovnodennost a nový astrologický rok. Probuďte v sobě radost, lásku a nespoutané energie

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi
Jarní rovnodennost a nový astrologický rok. Probuďte v sobě radost, lásku a nespoutané energie

Jarní rovnodennost a nový astrologický rok. Probuďte v sobě radost, lásku a nespoutané energie

Jako jeden z nejdůležitějších mezníků roku byl a je považován den jarní rovnodennosti, kdy je den i noc stejně dlouhá. V mnoha kulturách se tento den označoval jako počátek jara. Jarní rovnodennost se stala symbolem zrození života. 20. března 2019 ve 22:58 hod. vstoupí Slunce do znamení Berana a započne tak nový astrologický rok

Nový počátek

Počátek jara slavili již staří Keltové, Pohané, Slované, ale i ostatní kultury. Tento den se nazýval například mezi Kelty Ostara. Jméno získal po bohyni jara a nového života Eostre. Podle slovanů byla tato doba zasvěcena bohyni Vesně. Vesna je jednou ze tří slovanských bohyní. Zima odešla spolu s Moranou a energie Vesny konečně přináší radost, lásku, plodnost a mladistvé nespoutané energie. V tento den se probouzí Matka Země k životu. Jako oslavné rituály se malovala vejce, která představovala plodnost. Ta se potom vkládala do země. A pokud vidíte souvislost mezi oslavou rovnodennosti a Velikonoc, vidíte tak správně. Církev opět, tak jako u většiny pohanských svátků, některé zvyky převzala a přenesla do svátku velikonočního.

Plány do budoucna 

Jestli jste se ještě nedostaly ke svým novoročním předsevzetím a plánům na tento rok, nezoufejte. Teprve teď je na ně ten pravý čas. Proč? O jarní rovnodennosti Slunce prochází takzvaným „jarním bodem“, který je začátkem zvěrokruhu. Slunce se přesouvá ze znamení Berana a to přináši silnou energii a chuť dokázat vše, co si zamaneme.

Nechte v sobě zrodit to dobré

Vnímejte tyto dny jako nové zrození. Rodí se příroda kolem i energie v nás se dostává do nové síly. Vítejte tedy tento přerod, jak si zaslouží. Vesele a radostně s veškerou energií a optimismem! Mnoho z nás žije ve městě a má tedy k přírodě poněkud dál, než tomu bylo dříve. Nedokážeme všechny změny, které Matka Příroda přináší, vnímat tak, jak by si zasloužila. Ale to se dá napravit.

Sundress, Summer Dress, Girl, Woman, Legs, Forest

Příroda vás povede

Vyražte do probouzející se přírody. Sedněte si na trávu, zujte boty a navažte kontakt se zemí. Zaposlouchejte se do zpěvu ptáků, do šumu větví ve větru nebo rozjímejte při zurčení lesního potoka.  Zklidněte svoji mysl, vypusťte na chvíli všechny „povinnosti“ a prociťte jaro celým svým tělem, svou duší. Jistě pocítíte velký příliv energie, z které budete čerpat celý rok.

Váš vlastní rituál

Pokud chcete „nový rok“ oslavit rituálem, neměla by chybět čistá voda a oheň. Lidé se dříve například časně ráno omývali rosou nebo se umývali v potoce. Největší ozdravný účinek prý měla voda z místa soutoku několika pramenů. Ani oheň nesmí chybět. Bez něho bychom si těžko představily jakýkoliv významný rituál. Popel a uhlíky z těchto ohňů chránily dům před požárem a pole před kroupami, povodněmi a dalšími pohromami. Do ohně se dají i s jasným cílem přisypat byliny a květy. Není důležité, jakou oslavu si pro přivítání jara vyberete. Pokud do ní vložíte jasný záměr a svou energii, stane se vždy velmi účinným rituálem.

Užijte si tedy nový začátek, krásky. Nechte ve svých životech rozkvést Lásku, Pokoru a Porozumění. Přeji nám všem, aby tyto dny donesly každé z nás přesně to, co si nejvíce přeje a přesně to, co nás zase o kus posune na naší cestě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 20. 3. 2019

jarné dni nás nakopnú hádam už konečne k akcii...teším sa na to

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 20. 3. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 554
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.