Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 8. 5. 2020
Líbí se mi

Jak na harmonický vztah, po kterém toužíte

avatar
Dana Kratochvílová
Vloženo 8. 5. 2020
Líbí se mi
Jak na harmonický vztah, po kterém toužíte

Jak na harmonický vztah, po kterém toužíte

Co vás napadne, když se řekne harmonický vztah? Obvykle jsou to slova a pocity jako jistota, stabilita, bezpečí a láska. Jenže ono tak často nebývá. Realita života je někde jinde. Proč to tak je? Častokrát jednoduše očekáváte, že vás někdo udělá šťastným. To však nefunguje, a pokud ano, tak je to jen dočasné a po nějaké době opět tento pocit nevnímáte.

Dnes zjistíte, jak najít štěstí i jak si zharmonizovat prostor pro lásku i kde najdete sektor vztahů podle Feng Shui.

Štěstí hledejte v sobě

ctyrlistek, stesti

Každý sní o partnerovi duše, aby se duše doplňovaly a tvořily pomyslný dokonalý celek. Ve vztahu se můžete doplňovat jen, pokud jste opravdu celistvá bytost. Není to tak? Pak každý váš vztah vyšumí do prázdna nebo ho prostě nenajdete. Deprese a pocity vaší nedokonalosti a osamělosti způsobí to, že pokud si najdete partnera, bude vám tyto stavy zrcadlit a šťastní stejně nebudete. Ano, štěstí a lásku musíte hledat nejdříve u sebe samotných. Až pak ji můžete dávat dál a totéž i dostávat. Přijměte sami sebe i se svými domnělými nedokonalostmi, milujte se celým srdcem, pak naleznete i štěstí. Nikdo jiný vám tento pocit a energii nedodá. Jen vy sami můžete ovlivnit to, jaký život máte a mít budete.

Život je nejlepší učitel

Ano, život vám totiž zopakuje lekci, není-li nepochopena. Každý člověk, který vám vstoupí do života, něco znamená. Někdy je hořkou lekcí, jindy učitelem a někdy také žákem. I když se mohou některé vztahy jevit konfliktní, vnímejte je jako dar. Proč? Podpoří pochopení vašeho vnímání světa i sebe samotných, dodají vám potřebnou sílu ke změně a také přináší moudrost skrze zkušenosti. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré. A kdybyste tyto životní zkoušky neprošly, tak nevíte ani to, co ve skutečnosti od vztahu chcete.

Kde je sektor vztahů podle Feng Shui?

Sektor vztahů je v pravém zadním rohu od vstupu, pokoje nebo bytu. Symbolizuje váš vtah k ostatním lidem. Převážně zde řešíme sice partnerství, ale jde i o přátelství, kolegy v práci nebo třeba sousedy. Elementem této části prostoru je země. Přináší pocit jistoty a stability, nese ženskou, velmi pečující energii.

Podpora vztahů

Vhodné jsou všechny barvy země – žlutá, okrová, písková, béžová i hnědá. Jako dekorace jsou pak vhodné čtvercové tvary a rámečky, případně tvar obdélníku- naležato. Prohlédněte si tento prostor a zamyslete se nad tím, zda vše působí stabilně a jistě. Není to tak? Pak se vám toto zrcadlí i do vztahů. Máte-li v tomto sektoru fotografie, měly by být z doby, kdy jste byli opravdu šťastní ve dvou. Z fotky to musí opravdu být vidět. Nemáte nyní partnera? Nevadí, zvolte obrázek páru, který budí dojem lásk. Nepořádek, „schované“ předměty a přervané úložné prostory v tomto sektoru se promítají do psychiky, takže se pak odrazí v neharmonických vztazích.

Oáza lásky - ložnice

Žádná jiná místnost není tématičtější pro vztahy než ložnice. Zde najdete vášeň, lásku i odpočinek po boku milované osoby. Aby to tak bylo, je vhodné odstranit to, co by mohlo tuto energii blokovat. Jsou to například zrcadla, ta v ložnici nemají co dělat. Pokud je tam z jakéhokoliv důvodu máte, dejte je například do vnitřní strany dveří skříně. V tomto pokoji nemá co dělat televize a ani příliš jiných elektrických zařízení. Nepatří sem ani počítač. Chcete cítit lásku a ne stále přemýšlet nad prací či si do podvědomí ukládat negativní podněty, že?! Vystavili jste si zde fotky svých dětí? Dejte je jinam, atmosféře v ložnici skutečně nepomohou.

Jak si přitáhnout harmonii do ložnice

V jednoduchosti je krása, zde není nutné mít příliš věcí. Vše by zde mělo být v páru (noční stolky, lampičky, svíčky, peřiny…). Dualita má být viditelná, i když třeba nyní nejste ve vztahu. Nejdůležitější je postel- pohodlná, praktická. Lože by nemělo směřovat ke dveřím a pokud je to možné, tak nebýt ani na ose okno – dveře. Nad čelo postele nedávejte závěsné skříně, poličky ani obrazy. Chcete tam něco mít? Pak zvolte například foto tapetu. Zvolíte-li studené barvy stěn a dekorací, vytratí se vášeň. U výrazných barev, jako červená, sice bude erotiky dostatek, ale popravdě se moc nevyspíte a neodpočinete si. Přemýšlejte nad všemi aktivitami, které zde toužíte vykonávat.

Harmonizace skrze smysly

Do harmonizování prostoru zapojte všechny smysly. Třeba čich je přímo spojený právě s oblastí naší sexuality. Ne nadarmo se říká, že nám někdo voní. Ano, feromony jsou vaše vlastní osobní vůně. Chcete-li prostoru trošku dopomoci, pak zvolte pro zvýšení erotického náboje zde např. skořici, santalové dřevo nebo mátu. Potřebujete-li naopak, aby se vyhrocené vztahy zklidnily, pak použijte heřmánek, meduňku nebo bergamon.

Přeji harmonické vztahy!

S láskou Dana Chara

Foto: Shutterstock

Ilustrace: Dana Chara Kratochvílová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 7. 2020

uvidíme, co život přinese

Odpovědět
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 29. 5. 2020

Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 27. 5. 2020

citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

do našeho bytu se ložnice už nevejde

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 23. 5. 2020

hudlenka
hudlenka 17. 5. 2020

mám ho, jsem spokojená

Odpovědět
avatar
Dana Kratochvílová 17. 5. 2020

Paráda!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.