Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vesmírná kočka
Vesmírná kočka
Vloženo 16. 4. 2017
Líbí se mi

Egyptská astrologie: část čtvrtá - mocný Anubis a složitá Hathor

Vesmírná kočka
Vesmírná kočka
Vloženo 16. 4. 2017
Líbí se mi
Egyptská astrologie: část čtvrtá - mocný Anubis a složitá Hathor

Egyptská astrologie: část čtvrtá - mocný Anubis a složitá Hathor

Jsou lidé, u kterých není těžké odhadnout jejich znamení. Mají v sobě jisté rysy a chování, které odpovídají jejich data narození. U žen je to pak často složitější, než u mužů. Jsme více zaměřené na emoční prožívání a rády v životě zachováváme citové hledisko. V některých ženách se pak "tluče" rozumové vnímání s tím, co cítí srdce. Některá znamení nám pak dají více předpoklady pro rozum, jiné pak pro city a emoce. Jsou tu však i znamení a typy žen, ve kterých je obzvláště nesnadné se vyznat. Buď si v sobě nesou něco těžkého, negativního nebo v sobě mají jistou tajemnost. I kdyby vám ze svého pohledu o sobě řekly maximum, vždy budete mít pocit, že o nich nevíte všechno. Sluneční znamení nám o těchto osobnostech napoví mnohé, ale egyptská astrologie se na všechny znamení dívá z pohledu Bohů - každé znamení je tedy jedinečné a posvátné. Snažme se tedy každá k sobě samotné přistupovat stejně - jako k jedinečným bytostem, jež mají každá své vlastní schopnosti a cestu. 

 

Anubis
26. listopadu - 28. prosince

Bůh „mrtvých“  a soudce duší se obvykle objevoval s hlavou psovité šelmy. Anubis v noci hlídal mumie před zlými mocnostmi. Váží lidská srdce u posmrtného soudu a je symbolem přechodu duše z jasného dne do posvátných, mystických míst vyššího světa.

Snad proto, že tento bůh byl symbolem hranice mezi životem a smrtí, ženy narozené v tomto znamení milují riziko, adrenalin a vzrušení, nesnáší nudu a stereotyp. Touha po nebezpečí je vhání do velmi komplikovaných životních situací, ze kterých často vyjdou pošramocené. Jenomže ony milují svět, kde se něco děje, svět plný vzrušení, jiný by je ani nebavil, proto se po hlavě vrhají do stále nových zážitků. Umějí se jako velmi mladé postavit na vlastní nohy a vědí, čeho chtějí v životě dosáhnout. V podstatě jsou sobecké, dělají, co se jim zrovna zlíbí, a chcete-li s nimi žít, musíte se jejich klopotnému tempu přizpůsobit. Nicméně nudit se rozhodně nebudete. Přichystají vám sice životní běh v pořádném tempu, ale plný skvělých zážitků. Jsou věrné a milují i poté, co se zklamou. V lásce nikdy nezahořknou. Trochu připomínají malé děti už svou krásnou vlastností nadchnout se pro každou hloupost, ale i jistým sobectvím. Chráněnkyně boha Anubise jsou nezávislé, jedinečné, originální. 

Typické vlastnosti: samostatnost, originalita, touha po dobrodružství
Největší dar: přinášení stále nových zážitků, umění nadchnout a nenudit své okolí

 

Hathor
29. prosince - 29. ledna

Bohyně Hathor, se slunečním kotoučem na hlavě, byla vládkyní žen a patronkou zasvěcených, bohyně tance a hudby, země a oblohy, symbolizovala také smrt a znovuzrození. Přáním umírajících bylo přejít do Hathořiny družiny, která do sebe pojímá i zacházející slunce a chrání je před mocnostmi temnoty.

Ženy narozené pod ochranou Hathor bývají moudré, a svou moudrost používají v životě. Nevyhledávají pomíjivé věci, dokážou ocenit podstatné kvality a dospívají velmi daleko na své osobní duchovní cestě. Proto však často zůstávají osamocené. Svými myšlenkami a nápady šokují okolí, které je nechápe. Není ale vůbec jisté, zda oni chtějí, aby je chápalo. Pokud mají nějakou nectnost, je to jistý pocit duševní nadřazenosti a neochota přizpůsobovat se. Chtěly by, aby všechno klapalo podle jejich řádu, protože ony samy se měnit nemíní z pocitu, že dospěly k dokonalosti. Je to v podstatě pravda, jsou skutečně na pomyslné cestě duší nejdále. Háček je v tom, že jejich vševědoucí povaha je poněkud omezující. Pokaždé budou potřebovat druhé, kteří jim pomohou dotáhnout jejich geniální nápady do zdárného konce, jim samým na to chybějí fyzické síly. Mají skvělý přehled a jsou často žádány o radu. A jejich pomoc dokáže být skutečně účinná. Nesmíte na ně však příliš naléhat, případně zbytečně často oponovat a dávat najevo nesouhlas. Raději nekritizujte, boží dokonalosti se nic nevytýká, boží dokonalost je prostě dána a vy na ní musíte vyrovnat. Pokud se kritice vyhnete, budete překvapeni, jak oddanými, milujícími a věrnými partnerkami dokáží být. Pak vás nikdy na cestě životem nenechají padnout.

Typické vlastnosti: nutkavý a častý pocit neomylnosti, pohrdání pomíjivými věcmi
Největší dar: schopnost poskytovat druhým pevnou oporu i v těžkých chvílích

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 2. 5. 2017

Odpovědět
Ovace
Ovace 20. 4. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 4. 2017

moc děkuji, takové věci si ráda čtu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.