Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 4. 2018
Líbí se mi

Beltaine: oslava bezpodmínečné lásky a nespoutané sexuality

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 4. 2018
Líbí se mi
Beltaine: oslava bezpodmínečné lásky a nespoutané sexuality

Beltaine: oslava bezpodmínečné lásky a nespoutané sexuality

Předvečer 1. května je velice významný. Je oslavou ohně, kterým se spálí vše staré. V germánské tradici se tato noc nazývá Valpružina. Keltové ji pojmenovali Beltaine. A my ji dnes známe jako Čarodějnice

Láska, barvy a plodnost

Příroda je již úplně probuzená, je plná energie a radostného života. Vše je nabité láskou, barvami a neskutečnou silou plodit.  Sexuální energie světa jsou právě tuto noc na vrcholu.  A je důležité tohle vše probudit i v nás samotných. A právě síla ohně nám v tom může pomoci nejlépe. Však význam slova „beltaine“ nám to dokazuje sám. Ve staré keltštině znamenal „jasný a zářivý“ oheň. Odevzdáme mu to, co již nepotřebujeme a přijmeme od něho to nové, nabité a jiskřivé.

Spojení dvou polovin

Beltaine je jedním z největších svátků ročního cyklu. Spojují se protiklady. Oslavuje se mužský a ženský princip. Bůh světla se tohoto dne spojuje s vládkyní noci. Jedná se o spojení dvou polovin, jež patří dohromady. K oslavám tohoto svátku patří hlasité zpěvy a již zmíněné ohně, které symbolizují úplné probuzení přírody. V ohních se pálili slamění panáci, kteří se vyráběli na Samhain. Nyní již nebyli potřeba, a proto se vhodili do ohně jako symbol odchodu temných časů.

Tanec okolo ohňů a nespoutané milování

Muži a ženy pálili u svých ohňů vše staré a nečisté, co se nashromáždilo během zimy. Přijímali novou sílu na nadcházející období. Mezi ohni se stavěly májky z břízy, které byly ovázané spoustou barevných stuh. Ty symbolizovaly růst, život a plodnost. Ženy a muži okolo ohňů tančili a radovali se. A jedním ze zvyků bylo, že si v tento den sundávali snubní prsteny a všichni společně se účastnili rituálů. Například skákáním přes oheň a milováním se. Tuto jedinou noc v roce měli dovolené se milovat s kýmkoliv. Bylo to poděkování přírodě za její plodnost. A údajně to pomáhalo zajistit dobrou úrodu v nadcházejícím létě. Milovali se nejčastěji právě v polích a loukách.

Zakázané oslavy

A přesně tyto oslavy se znelíbily církvi. Křesťanští kněží začali šířit, že nespoutaná ženská sexuální energie je hříchem. Označovali účastnice těchto rituálů za čarodějnice a upalovali je. A zde se vzal název, jak jej známe dnes. Ale to vše je naštěstí za námi a my se sami můžeme rozhodnout, jak tento svátek oslavit. Je mnoho způsobů, jak vzdát hold energiím, které k nám v tuto dobu přicházejí. Když nezapomenete na zapálené ohně, čerstvé květy, břízu a barevné stuhy, váš rituál jistě bude úžasný. 

A tak vám přeji, ať si tuto kouzelnou noc užijete vášnivě, radostně a velkolepě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
k.eva
k.eva 4. 5. 2018

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 5. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 30. 4. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 4. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 554
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.