Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 7. 2019
Líbí se mi

Nenechte se svazovat a neřešte neřešitelné. Problémy raději zmrazte

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 7. 2019
Líbí se mi
Nenechte se svazovat a neřešte neřešitelné. Problémy raději zmrazte

Nenechte se svazovat a neřešte neřešitelné. Problémy raději zmrazte

Ahoj, dneska jsem vytáhla tuhle kartu. Je nejen krásná a dokonalá, ale myslím, že má i úžasné sdělení, které nám chce říct. Tahle karta je o tom, že čím víc něco někam tlačíme, čím víc chceme mít věci pod kontrolou, jak je naším dobrým zvykem, tím hůř nám to mnohdy jde a nebo nám to nejde vůbec. V tu chvíli to jediné, co můžete udělat, je, že všechny ty věci, které zrovna řešit nejdou nebo nevíte jak na ně, ve své podstatě zmrazíte. Zmrazit, to znamená neřešit je, nechat je spát a začít se věnovat tomu, co se zrovna děje, co vás naplňuje, co vás dokáže motivovat, inspirovat a nakopnout. Že se prostě zbytečně nebudete zabývat tím, co je v tuhle chvíli neřešitelné. Inspirace v téhle kartě je o tom, že vy ve chvíli, kdy určité věci přestanete řešit a začnete se opravdu věnovat tomu, co v tu chvíli smysl má a jde realizovat, tak všechny ty neřešitelný věci se najednou začnou řešit nějakým způsobem samy, nebo se najednou objeví řešení. Není to asi nic nového, je to něco, co znáte, co už jste v životě zažili a ne jednou. Akorát ve chvíli, kdy to máme použít, tak na to zapomeneme, protože jsme hnáni společností, že máme věci řešit – a ideálně včera bylo pozdě. Pořád jedeme mylně na to, že musíme mít splněno. 

S jednou klientkou jsem dnes mluvila o tom, jak jsme prakticky už od mimina tlačeni, ještě z doby, kdy jsme v břiše, že nemáme ve své podstatě žádnou svobodnou volbu. Všude je nějaké nařízení, zákony, pořád se někde něco musí. Tam mi došlo, že už na miminko, které je ještě v bříšku, je vyvíjen tlak, že má zapadat do nějakých tabulek. Jdete na ultrazvuk a pořád to miminko měří, jak má velkou hlavičku, a pak vám řeknou, v tom lepším případě, že miminko je v pořádku. Vím, že ta věta je úžasná, skvělá, ale uvědomte si tu podstatu, že to dítě tady ještě není, ještě se ani nenarodilo, je ještě v bříšku, a už tam je podrobeno tomu, že musí splňovat nějaké parametry, a pokud je nesplňuje, tak je v tom hned vidět problém.

A pak to pokračuje, narodí se a znovu ho měří a váží a pak se rodí děti, které ty parametry nesplňují a tyhle děti později dostanou nálepku dyslektika, dysgrafika… Vše nám je už od početí lajnováno a říkají nám, jací máme být. Od břicha jsou na nás kladeny požadavky, jak máme růst, jak moc se máme hýbat, a tohle se pak táhne celým životem. A ty nároky se stupňují a jsou čím dál tím těžší a větší a my se s tím snažíme popasovat, protože nám nic jiného nezbývá. Ale to je omyl. Vždycky je jiná možnost než ta, která je nám nabízena a předhazována. Vždy, když nesouhlasíme s nějakým řešením, máme možnost říct ne a udělat si ty věci po svém. Stejně jako jsme vstoupili dobrovolně mamince do bříška, tak prostě tuhle volbu života, který jsme si zvolili, máme vždycky. Nikdy se nenechte do ničeho tlačit, nenechte se manipulovat, nenechte se svazovat systémem. I když vím, že to není jednoduché, tak na druhou stranu taky vím, že to jde. A uvidíte, že když se tomu vzepřete jednou a uděláte si věci po svém, tak už není cesty zpátky. Vždycky jsou nějaká pravidla, ale vždy si taky jde najít vlastní cestu.

Takže pokud jste tlačeni, že musíte mít vše vyřešené, protože to odpovídá nějakým normám, tak na to kašlete. Berte svůj otisk prstu jako symbol, jako vaši stopu, která je jedinečná – a o to tady jde. Vy jste přišli ukázat svou jedinečnost, to, v čem jste dobří, to, jak žijete. A tohle je směr, který je postavený na svobodě, na svobodném rozhodnutí – že si řeknete "ano, já můžu". Takže nenechte se svazovat. Nenechte se tlačit do něčeho, co vám není příjemné, a neřešte, co řešit nejde. A místo toho se soustřeďte sami na sebe, dělejte si život jednodušší, hezký, tak aby se vám v něm líbilo. To je to nejvíc, čím inspirujete i další. Nikdy nevíte, kdo si toho všimne a řekne si: "Když to jde jí, tak to půjde i mně". Musíte tomu věřit. Nesmíte ztrácet víru ve své neomezené možnosti. Nesmíte si nechat zanést život tím, co po vás každý chce. Stejně tak jako umíte říkat ano, musíte říkat i ne. Když tyhle věci dostanete do rovnováhy, máte vyhráno. A když k tomu připojíte, že se za každých okolností budete rozhodovat tak, jak to vy sami cítíte, tak máte před sebou nádherný život. Fakt! Věřte mi, já vím, že to jde! A jestliže to vím já, tak vy to můžete zažívat taky!

Co se týče konzultací, měla jsem být v Praze, ale nebudu. Jsem stále v Jičíně, takže konzultace tam, nebo po telefonu. A jak budu v Praze, tak vám dám vědět.

Vodnář

Přijde něco nového, něco hezkého, něco, co vás naplňuje. Láska! Je jasný, že se chováte jako puberťáci. Stavy, které jsme zažívali jako mladí, jsou stejné i v padesáti a šedesáti. Pořád je to stejné. Pořádně si to užívejte, protože je to fakt pecka. Už to potřebujete jak prase drbání. Otevřete svá srdíčka a hurá do toho! Jestli jste chtěli potvrzení, tak tady ho máte. Je to v pořádku, je to vaše a vy si to máte užít.  

Ryby

Jste naladěni, máte intuici, vše vám funguje, ale pak jsou situace, kdy se fakt zaseknete a nevíte, kudy kam a čekáte, co se stane. Takže prosím vás, nestane se nic, prostě jen začněte něco dělat. Je jedno, na jakou stranu se vydáte, jde jen o ten pohyb – prostě rozjeďte akci, je jedno jestli doprava, doleva, dopředu, dozadu, prostě to vezměte za nějaký konec a hlavně nečekejte. Jednak tím ztrácíte čas, a jestli máte očekávání, že se něco začne vyvíjet samo, tak nezačne. Hejbněte zadní ploutvičkou a ono vás to poponese. Ono to půjde. A je jedno, že nevíte kudy, protože je jedno, kudy to bude, hlavně někam. 

Beran

Berani se nám ztrácí v uspokojování potřeb všech ostatních a postrádají vlastní důležitost. Tak ne. Opravdu musíte začít u sebe a vyhovět nejdřív sobě, a pokud vám ještě zbyde čas a energie, tak můžete vyhovět jiným. Jestli se chcete cítit dobře, tak musíte začít u sebe, ne u těch ostatních. A zdá se mi, že nějak moc škemráte o svoji pozornost, nechte ty druhé taky vydechnout. Nedělejte ze sebe jehňata, jste berani. Narovnejte se a běžte si po svých. Ono to ty ostatní taky už dost unavuje.  

Býk

Měli byste mít zdravý nadhled a zbytečně se do věcí neponořovat. Zkuste si víc hrát, zkuste vypnout, nic neřešte, protože jakmile začnete něco řešit, tak se z býka změníte na slona z porcelánu. Vykašlete se na to. Běžte se bavit, někam odjeďte, užívejte si a dělejte jen to, co vás bude bavit, a uvidíte, že se ty věci začnou samy skládat. Tak nebuďte tvrdohlaví a začnete poslouchat, co vám říkám, a bude vám líp. 

Blíženci

U vás končí období, které nebylo příjemné, a trochu to ještě doznívá. Někteří z vás už vnímají, že se blíží cesta ven. Doklepněte těch pár nepříjemných chvilek a vše, co s tím bude spojené, protože je třeba ten proces ukončit a uzavřít. Nezapomeňte na ukončování, které v tomto případě bude klíčové, a uvidíte, že se vše začne obracet k lepšímu.  

Rak

Raci, měli byste si uvědomit všechno, co máte okolo sebe. Prostředí, ve kterém se nacházíte, svoji rodinu, přátele, všechno to, z čeho se skládá váš život. Vy jako takové emotivní znamení máte často tendenci si připadat sami nebo máte sklony k lítosti a někdy vám připadá všechno marné… Ano, jsou v životě věci nebo lidi, kteří nám chybí, ale pořád to jsou situace, které jdou řešit. Je to opravdu jen o tom, víc se soustředit na to, co máte, než na to, co vám chybí. Protože toho, co máte, opravdu není málo. Ostatně to víte sami.

Lev

Lvíčata, vy buďte opatrná, Máte totiž zase tendenci se podřizovat a podléhat nejen ve vztazích, ale třeba i v práci. Neříkám, že to nemáte dělat vůbec, jen si dejte pozor, komu nebo čemu podléháte. Máte totiž v těchto situacích tendenci zapomínat na realitu, ocitnete se v jiném světě. A když tohle všechno po krátké době vyprchá, jen sedíte a koukáte, co se vlastně děje. Abyste se do tohoto stavu nedostali, bylo by fajn se na věci dívat reálně. Máte dost pevnou základnu, toho využijte, protože ty pády pak docela bolí, což už ostatně sami víte.

Panna

Tento týden se budete vymaňovat z určitého vlivu, což je naprosto skvělé. Pokud vám bude nabídnuta pomoc, pak ji přijměte. Pokud vám nabídnuta nebude, nebojte se si o ni říct. Je to důležité, protože to, co se na vás valí a z čeho chcete vystoupit, je docela silné a těžké. Takže využijte pomoci a zbytečně se nezdráhejte. Určitě je ve vaší blízkosti někdo, kdo vám s tím vším moc rád pomůže, protože už se na to taky nemůže dívat. Držím vám palce a dotáhněte to do konce! 

Váhy

Už zase přemýšlíte o sto šest. Když už tedy potřebujete nad vším tak přemýšlet, zkuste si také uvědomit, že tu nejste od toho, abyste pořád něco těžkého vláčeli. Vy klidně můžete všechno to, co vás svazuje a hlavně omezuje, pustit. Takže přestaňte přemýšlet a začněte jednat! V první řadě se zbavte všeho, co vás zatěžuje. Ať už jsou to lidi, věci nebo situace. Nedokážete si představit tu úlevu, ale také to, co to udělá s vaším okolím. Všechny ty věci, které vláčíte s sebou, totiž nejsou jenom vaše. 

Štír

Máte pocit, že si razíte svoji cestičku a že je všechno skvěle nalajnované. Ale pozor, míříte do slepé uličky! A až v ní budete, zjistíte, že jste vlastně byli zahnaní do kouta. Některé věci je prostě potřeba si vyžrat. Jenom bych chtěla podotknout, že tahle situace je trošku zbytečná, protože kdybyste pořád neslibovali něco, co nesplníte, tak by vám na tom světě bylo líp. A těm okolo vás taky. Zkrátka každý svého štěstí strůjce.

Střelec

Střelci, vy máte trochu pocit, že se nic neděje, a trošku se nudíte. Využijte čas, který teď máte, k tomu, co jste chtěli udělat už dávno, a k věcem, které neustále odkládáte. Dodělejte započaté a uvidíte, že když aspoň ty nejdůležitější věci dáte do pořádku, všechno rozhýbe takovým tempem, že se možná nestačíte divit. Ne že byste měli řešit věci, které řešit nejde, ale vy máte spoustu těch, které už se měly vyřešit dávno. Takže teď je pro ně čas. 

Kozoroh

Vy budete muset tento týden sebrat všechny síly a vypořádat se s něčím, co se vám nelíbí. Půjde o vymezení vašeho osobního prostoru, který vám narušuje někdo, kdo už to v minulosti dělal. Je potřeba se těchto škůdců, kteří si hrají na to, že oni jsou ti hodní, zbavit. Klidně se s někým spojte, myslím, že v sobě ještě objevíte hodně sil a vlastností, o kterých ještě nemáte ani tušení. A pokud vám k tomu tenhle škůdce pomůže, tak je to to jediné dobré, co z něho můžete dostat. Tak se držte!

Tak se mějte hezky, neřešte neřešitelné, věnujte se sobě, vykašlete se na všechny okolo… Dělejte opravdu to, co vás baví, protože to je to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat. A pamatujte si – jestliže děláte to nejlepší pro sebe, tak tím děláte to nejlepší i pro všechny ostatní.

Pa 
Tereza

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

kdyby to tak šlo

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

snadno se to řekne

Odpovědět
libka5
libka5 20. 7. 2019

Beran jde hlavou proti zdi. A často narazí!

Odpovědět
janinkad
janinkad 16. 7. 2019

Když ono to nejde ,,vypnout,,-

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.