Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 24. 11. 2019
Líbí se mi

Nesnažte se věci zoufale měnit, ale raději je přijměte a poučte se z nich

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 24. 11. 2019
Líbí se mi
Nesnažte se věci zoufale měnit, ale raději je přijměte a poučte se z nich

Nesnažte se věci zoufale měnit, ale raději je přijměte a poučte se z nich

Ahoj Týden zase utekl jako voda a já tahám kartu na další horoskop. Jestli to bude fakt o tom, co mi to na první pohled hází, bude to docela hustý. Takže se nebudeme zbytečně zdržovat a jdeme rovnou na věc. Tak ani na druhej pohled to nevypadá úplně jednoduše. Teda takhle, ono to jednoduchý je, respektive by tady všechno mohlo být mnohem jednodušší, jenže my lidi a naše předsudky, vzorce, nastavení, ega a kdo ví co všechno…

Ta karta je totiž o našich kořenech, o tom, co je skrytý pod povrchem, z čeho pocházíme a co si s sebou neseme. A o tom nesení si všeho možného si teď řekneme pár věcí. Každej to znáte, každej si totiž z rodiny, ze které pochází, něco nese. A teď pozor. Všichni to máme nastavený tak (teda já si nevzpomínám, že by to někdo měl jinak), že si z tý rodiny nese jen samý sračky. Samozřejmě, jak taky jinak. Co to ale vlastně znamená? Že nejsme spokojený s tím, z čeho pocházíme, s naším výchozím bodem, kterej jsme si navíc sami vybrali. Jenže nemluví to z nás náhodou naše ego?

Jestliže to máme takhle nastavený, tak volný překlad je - jsem lepší než všichni ostatní z mé rodiny, tedy i z předků a já jsem tu od toho, abych všechno změnil. Hm. Jako jo, proč ne, ale chybí tam ta úcta a uznání všech těch lidí a generací před námi. Je potřeba si uvědomit, že ti všichni činili dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, že jen dělali to nejlepší, co uměli. Jasně, že my to dneska vidíme jinak, je to v pořádku, protože vývoj jde dopředu. Musíme být vždycky o něco napřed než naši rodiče a prarodiče. Vtip je ale v tom, že my tím, jak se soustředíme na to špatný, co si z té rodiny odnášíme, ztrácíme strašně moc energie k tomu, abysme se toho zbavili a samozřejmě nám to moc nejde. A proč nám to nejde?

No možná proto, že to vůbec není účel. Že místo toho, abychom se zoufale snažili ty věci změnit, je máme přijmout, poučit se z nich, inspirovat se jimi. Protože jen tak můžeme čerpat energii celého rodu, tím, že se na ten proud napojíme, a to popíráním nelze. Když přijmeme to, že všichni ti před námi a i ti, co jsou tu s námi dělají to nejlepší, co dělat umí, že jim to třeba jinak nejde, a že jsme tady všichni proto, že naše síla je právě v tom, když se spojíme. Protože jedině ve spojení a přijetí je ta obrovská síla, ten potenciál celého toho celku, který můžeme naplno využít a právě tím, že ho využíváme, posouváme nejen sebe, ale i celý ten celek, tedy tu rodinu. Je to trochu srozumitelný? Takže se přestaňte už vymlouvat na to, že to či ono máte z dětství, že máma je taková a táta makovej, protože to tak prostě bylo a s tím už nic neuděláte. Navíc vy vůbec nevíte, jestli to pro vás nebylo dobrý. Taky jde o to, že když už teda chcete něco měnit, máte měnit jen to, co změnit lze. A dětství už je dávno za váma, s tím už nic neuděláte. Jediný, co můžete měnit je to, co je teď. Je ale vůbec účel něco měnit? Není to náhodou jistá forma boje? Nebylo by daleko lepší a jednodušší to vzít tak, jak to je a soustředit se na to, co nás žene dopředu, co chceme, co nás naplňuje a baví a využít k tomu všechnu tu moudrost, kterou celý náš rod sbírá každou další generací? Určitě bylo. Jenže co by to řeklo ego

Takže, přátelé, vykašlete se na to, jednou pro vždy. Vezměte to tak, jak to je, čistě reálně a pragmaticky. Neznamená to, že musíte se vším souhlasit, že se vám musí všechno líbit a že budete dělat všechno stejně. Vůbec ne. Přijmout totiž neznamená se s něčím ztotožnit, s něčím souhlasit, k něčemu se přiklonit. Přijmutí je o akceptování a respektu, o tom, že prostě víme, že něco bylo jak to bylo, ale neřešíme to a jdeme dál. Všimněte si energie tý karty, ta vám hodně napoví. Jde z ní smíření, klid, opravdovost a svoboda. A taky obrovská moudrost. Když to začnete vnímat jako celek, má to obrovskou sílu. Tak si tak. V podstatě je to jednoduchý, nic složitýho v tom nehledejte. Je to jak to je. Vy to neřešte a žijte svůj život, čistě podle sebe, s vědomím tý obrovský podpory, kterou máte za zádama. Jen se o ni opřít… 

Teď budou konzultace v Jičíně, po telefonu, roční osobní horoskopy a pozor, po dlouhý době si můžeme dát i terapii koněm   

Vodnář

Vypadá to na trefu do černého nebo pořádnej průstřel. Vyberte si, každej podle svého gusta Tak či tak, načasování máte skvělý, takže ať už to bude jakkoliv, nebojte se jít do toho po hlavě a rovnou. Můžete i experimentovat a klidně se odvažte. Prostě dejte na pocit a nemůžete šlápnout vedle.

Ryby

Vy zase nebudete vědět kam dřív skočit. Pamatujte si jednu věc - nemusíte vyhovět všem. Vy to jako trochu víte, ale pořád vám to nějak nejde převést do tý praxe No nevadí, všechno má svůj čas. Prostě když nebudete stíhat a bude toho na vás moc, tak ty povinnosti značně vyselektujte. 

Beran

Vám se prostě daří Hurá, už bylo na čase, ne? Vy nic nedělejte, jen si teď užívejte ten super stav, ve kterým se nacházíte. A to plnými doušky, do sytosti.  

Býk

No, už vám bylo i líp, ale nezoufejte, nic netrvá věčně, zase bude dobře. Chce to jen ještě chvíli vydržet a jediný, co teď můžete udělat je podívat se na celou situaci z jiného úhlu pohledu. Mohlo by vám to pomoc přestat se tak užírat tím, s čím zdánlivě nemůžete pohnout. Přitom stačí tak málo… 

Blíženci

Držte se hezky v klidu, buďte u sebe a ze sebe si taky udělejte ten nejpevnější bod, ze kterýho budete vycházet a do kterýho se budete vracet. Budete to potřebovat a až nastane situace, která by vás snad mohla rozhodit, nenechte se a fakt buďte u sebe. Vy jste to místo, na kterým bezpečně přečkáte každou bouřku. 

Rak

Blýská se na lepší časy Ještě chviličku bude doznívat stávající stav, ale nebude trvat dlouho a karta se otočí, k lepšímu samozřejmě. Takže vytrvejme, vše se v dobré obrátí. 

Lev

No, lvíčata, přečtěte si znovu úvod. Řešíte neřešitelné a je to fakt zbytečný, jen vás to brzdí. Jestli máte potřebu být smutní, tak buďte, ale neřešte. Hlavně to neřešte. Tohle musí proběhnout a nejlíp to půjde, když tomu necháte volnej průběh.  

Panna

Asi vás nepotěšim, ale to se nedá nic dělat. Ať už se teď snažíte o cokoli, brzděte. Rozhodně tomu nevěnujte víc času, než je opravdu třeba. O energii to platí taky. Jestli to nepůjde, tak to nepřetlačíte. Šetřete síly na něco jiného, bude to mít větší smysl. 

Váhy

Jste na dobré cestě k dobrému rozhodnutí. Super! Teď to jen dotáhněte do konce, to znamená, že máte nejdřív jedny dveře zavřít a teprve potom otevřít nějaké další. Prostě dokončete, co jste začali a pak běžte klidně dál, vše už je připraveno. 

Štír

Dávejte si bacha, je třeba se mít trochu na pozoru. Jste moc otevření a důvěřiví a zrovna v tuhle dobu by se vám to nemuselo vyplatit. Dejte na svůj úsudek, nenechte ostatní vám dávat rady a fakt dvakrát měřte, než říznete. Prostě se před ostatními mějte na pozoru. 

Střelec

Nejste trošku mimo? Není to myšleno zle, spíš tak jako že nějak nepobíráte všechno, co se po vás chce. Je to vlastně v pořádku, protože to ani všechno pobrat nemusíte. Takže v klidu, buďte klidně mimo i nadále Vám to stejně každej odpustí. 

Kozoroh

Krásná práce, máte super kartu Jste rádi? To buďte, protože se vám bude dařit. Takže si dopřejte všechno, na co se budete cítit, buďte spontánní a zbytečně se neomezujte. V ničem. Čeká vás hezkej týden.

Tak přátelé, já mám dopsáno a musim říct, že dnešní karta pro mě byla velkou inspirací, protože já  měla taky pocit, že musim dělat něco jinak, že mám něco změnit a vůbec mě nenapadlo se na to podívat takhle. Můžeme nesouhlasit, ale přesto přijímat. Je to dost ulevující, nepřijde vám? Tak do toho! V kořenech je síla.

Mějte krásnej tejden  

Tereza 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

pokusím se

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 11. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.