Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 17. 11. 2019
Líbí se mi

Tvořte si svůj svět, svou realitu, svůj život - v tom je vaše svoboda

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 17. 11. 2019
Líbí se mi
Tvořte si svůj svět, svou realitu, svůj život - v tom je vaše svoboda

Tvořte si svůj svět, svou realitu, svůj život - v tom je vaše svoboda

Ahoj Máte se? Máte, že jo, každej nějak Já mám rýmičku, asi jak jsem si tak jezdila na kole v dešti. Ale bylo to super Hele, mrkejte na tu kartu, je famózní! Mě úplně dostala už večer, když jsem ji vytáhla, to jsem si totiž bláhově myslela, že jako večer v jedenáct začnu psát. Neklaplo to, no, tak až teď, ale od večera se na to tešim, co z toho zase vyleze. Tak pojďme na to

Takže děcka, super! Tahle karta je o našich neomezených možnostech! V podstatě nám ukazuje, že tady není jen jedna realita, ale že je jich nespočet. Totiž že každý má tu svou. Že život každého z nás se odvíjí podle toho, čemu věří a co vezme za své. No a podle toho se vytváří realita každičkého člověka na tomhle světě. Lépe řečeno si tu realitu vytváří každý sám. NÁDHERA, DOKONALOST! Víte, co to znamená?

V tom je totiž naše svoboda. V tom, že budeme žít to, pro co se rozhodneme. A v rozhodování jsme, nebo spíš máme být, naprosto svobodní. Je to v podstatě taková hra, což je vlastně asi i kámen úrazu. My si totiž neumíme hrát. Uměli jsme to kdysi, když jsme byli malí, ale jen do chvíle, než přišel někdo dospělej a začal nám vysvětlovat, že svoji hračku musíme půjčit kamarádovi, nebo přišlo nějaký starší dítě a řeklo nám, že bábovička tý holčičky vedle je hezčí než ta naše, nebo nám dokonce vysvětlili, že neumíme malovat a zpívat a třeba ještě chtěli, abysme mezi sebou závodili v běhání, kdo jako bude dřív u támhletoho stromu. Jen tak mimochodem, kolik dospělejch rádo půjčuje svoje věci někomu jinýmu? Neřiká se snad v tom jejich světě “když chceš o něco přijít, tak to někomu půjč”? Aha? A my jsme jako hračky půjčovat museli, že jo, protože jinak jsme byli lakomý. To nemluvim o větě “ale no tak, seš přece starší, už máš mít rozum, tak mu to dej, dyť brečí”.

Ty vole, co nám jako bylo do toho, že ten malej rozmazlenej chlapeček od sousedů si jako myslel, že když zabulí, tak se všichni poserou? Jasně, máma mu to doma žrala, ta skákala, jak pískal, ale nás se ta jejich hra netýkala! Jenže jsme museli poslechnout tu naši mámu, která si zase frčela ve svejch vzorcích. A tak nás to postupně semlelo, duši přebilo ego, začali jsme se srovnávat, hodnotit, upřednostňovat, soupeřit, závodit, závidět si, analyzovat a vymýšlet strategie a to všechno s jediným cílem, být nejlepší, dokázat, že na to máme. Jenže tohle, bohužel, nemá s hrou vůbec nic společnýho. Vlastně když se nad tím tak zamyslíte, tak ty hry tady jsou taky úplně blbě postavený na tom, že někdo vyhraje a někdo prohraje. Možná proto si nechceme hrát. Protože když jdeme hrát nějakou hru, už dopředu se počítá s tím, že můžem prohrát. Neztrácí to pak trochu význam? Není další prohra v tomhle světě, v tom našem životě, už moc?

Celý dny se honíme za tím, abysme vydělali nějaký prachy, což je už samo o sobě úplně debilní hra, která se ne každýmu daří, večer se vrátíme utahaný domu a máme si jako ještě hrát, abysme zase prohráli? A pozor, existuje super vychytávka - nechat toho druhýho vyhrát, aby měl radost. To je ta hra pak úplně zbytečná, pro obě strany. No, zkraťme to, co s tím? Hrajte si sami pro sebe. Jako když pozorujete malý dítě, který si prostě samo hraje, třeba se stavebnicí, nebo venku s klackama, ten okamžik, kdy je naprosto ponořený do svýho vlastního světa. Jakoby kolem něj byla taková bublina, která by bránila všem rušivejm elementům. Už jenom když si to představíte, musíte vnímat, jak je to čistý. Žádný soupeření, žádnej tlak, žádnej vítěz ani poraženej, v hlavní roli je duše a ego je tam někde za tou bublinou. A ta energie, která je z  toho procesu cítit. Já se na ty hrající děti hrozně ráda koukám. Baví mě to, a podle mě je to jeden z nejhezčích způsobů, jak trávit čas. Někdy není na škodu se do toho hraní nechat vtáhnout, ale pozor, nechat se vést dítětem. Být v tu chvíli host, hodně opatrnej, nevnášet do tý čistoty ty naše dospělácký myšlenky. Takhle si máme hrát, jako ty děti. Ony taky vědí, že budou muset ráno do školy, večer si udělat svačinu a tak. Ale když si hrajou, tak naplno. Možná to není ani hra. Možná je to stav bytí, možná je to vlastně úplně normální, jen my už jsme to dávno zapomněli, že takhle máme žít. Kdo ví? Tak je pozorujte, a hrajte si. Nechte se vtáhnout do vašeho světa, toho čistýho, bez těch povinností, opusťte ty starosti, zapomeňte na to, co všechno máte udělat a dovolte si, aspoň na chvíli každej den, hrát. Tu čistou hru bez vítězů a poražených, s tou hloubkou, že jsme teď a tady a spolu, prostě pro tu chvíli, pro ten okamžik. Zavřete se do bubliny a nenechte se rušit. Ona totiž i ta uzavřená bublina je součástí celýho světa, takže se nemusíte bát, že v ní budete sami Chápete? Tvořte si svůj svět, svou realitu, svůj život, v tom je vaše svoboda. 

Konzultace budou tenhle týden opět v Praze, po telefonu a na osobních ročních horoskopech makám furt  

Vodnář

Tak, děti, vyčůrat, pomodlit a spát Hlavně ten spánek je potřeba, prostě se hoďte do úspornýho, nebo chcete-li klidovýho režimu a chvíli si tam buďte, každej jak budete potřebovat. V tuhle chvíli je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Takže čajíček, teplíčko, pohodička, relax, nožičky nahoru a třeba krbíček, kdo nemá, pusťte si ho v televizi  

Ryby

Zbytečně nikomu nelezte do zadku, a už vůbec ze sebe nedělejte blbce, pokud půjde o vaše nejbližší. Máte pro ně slabost, ale hele, vocať pocať. (Dvakrát jsem si kejchla, takže nekecám). Ona ta vaše přílišná péče dotyčnému spíš škodí, než by pomáhala. Prostě už ty cestičky zametáte dlouho. Vražte ten smeták do ruky tomu, komu tak zametáte, ať si už konečně zametá sám.  

Beran

Trefa do černýho, beran zase příde a rozdupe, co se dá. No tak, vychladněte trochu, vy jste jak slon v porcelánu. Klid, neblbněte, nebuďte agresivní a přestaňte se zlobit. Je potřeba povolit ten tlak a uvidíte, že všechno najednou půjde mnohem líp a lehčeji. 

Býk

A jé, býk má trápení. No, co s váma? Že vy zase řešíte milion věcí za ostatní a pak se z toho můžete víte co… Takže, začněte hezky tím, že budete řešit jen to, co je doopravdy vaše. NIC VÍC!!! To je celý. Tak šup, začnete odhazovat ten bordel. 

Blíženci

No hezky pěkně Jen tak dál. Vám se něco povedlo a jste na sebe právem pyšní! Nebo nejste? Tak to byste měli bejt! Takže buďte A hned Hele, děláte dobrou věc, to si zaslouží pochvalu. A jestli vám ji ještě nikdo nedal, tak tady ji máte, a rovnou od vesmíru. 

Rak

Zase nevíme, jestli jo nebo ne. Tak jak to vyřešit? Nijak Prostě to nechme být, když nevíme teď, tak musíme počkat, až vědět budem. Ještě nám chybí nějaké informace, tak na sebe netlačme a dejme si čas. Ráno moudřejší večer a zejtra je taky den. 

Lev

Zázraky se dějí nebo teprve dít budou, tak hlavu vzhůru. Nic není ztraceno, i když vám to třeba teď tak připadá. Takže nádech, výdech, hezky se uklidníme a běžte dělat něco jinýho, nebo vás jebne. 

Panna

Přejte si, jak to jen půjde, a to naprosto cokoliv. A přejte i druhým, samozřejmě to dobrý. (Můžete přát třeba mně, aby mi někdo udělal vánoční úklid ). Protože přece přej a bude ti přáno Nic jinýho se po vás tenhle tejden nechce  

Váhy

Trochu se to ve vás bouří. Co zase řešíte, kromě toho, že furt něco? Už se na to vyprdňete, život není jen o věčném přemýšlení coby kdyby. Trochu polevte, dejte si něco dobrýho, běžte se projít, vyčistěte si hlavu a hlavně přestaňte myslet. 

Štír

Vážení, chce to trochu polevit a vypouštět, co to půjde. Jste plní všeho, co se kolem vás poslední dobou dělo a nedělá vám to dobře. Takže, každej podle toho, co potřebuje a co na něj platí, naordinujte si emoční detox a relax. Mělo by se vám pak ulevit. 

Střelec

Netaktizujte! Nemuselo by se vám to vyplatit. Jste střelci, jděte po pocitu. Přijde impuls, na nic nečekám a jdu do toho přece. Vždyť to máte v sobě, tak se nebojte. Tím analyzováním a přemýšlením si celou situaci jen komplikujete.  

Kozoroh

Klid, klid, klid a vše v rytmu klidu. Jen si ho hezky naordinujte a šetřete síly na později, budete je potřebovat. Ono je teď i naprosto zbytečný se vysilovat tím, že budete chtít mít vyřešíno, protože řešení se dostaví později vcelku samo. Tak se do toho nemíchejte a jděte si po svém, to je to nejlepší, co můžete udělat. 

A zase máme všichni na týden vystaráno Tak já ze sebe jdu udělat člověka, ohřeju to jídlo, co jsem na dnešek včera uvařila a po obědě se půjdem asi projít, protože je venku fakt hezky. Dobrý plány, co? Myslim, že to dopadne tak, že se po obědě odvalim od stolu na gauč a brutálně to zalomim  

Mějte se krásně 

Tereza

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

perfekt

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Jana101
Jana101 7. 12. 2019

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.