Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi

Nežít život podle sebe je jen jiná forma sebevraždy

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi
Nežít život podle sebe je jen jiná forma sebevraždy

Nežít život podle sebe je jen jiná forma sebevraždy

Ahoj Je čtvrtek a já s údivem zjišťuju, že tý naší holčičce už je týden Jsem v takovym zpomalenym módu, nechci si nechat nic uniknout. Tak ji pořád pozoruju, prohlížím si ji, vnímám tu její přítomnou energii a prostě se kochám. Je to nádhera, to zrození nového života, člověk si tak nějak uvědomuje jeho hloubku a zároveň i křehkost, která je až děsivá. Jsme zase u toho, jak moc bereme život jako takový automaticky a nevážíme si ho. Vůbec si neuvědomujeme, že to, co je teď, zítra vůbec být nemusí. Ona s tím samozřejmě souvisí i ta karta, jen se na ni pořádně podívejte…

Je o tom, co všechno nám uniká, jak promarňujeme to, co je nám dáváno a nabízeno, a honíme se něčím pofidérním, něčím, co je nám tu předhazováno jako náš smysl a cíl, a přitom jsou to jen mršiny pro dravou zvěř. Uvěřili jsme, že realita je to, co je kolem nás, a co je nejhorší, rozhodli jsme se ji takovou žít. Totálně jsme se odpojili od sebe samých a svaté jsou pro nás zákony, vyhlášky, nařízení a taky to, co si o nás kdo myslí a co nám říká! Většina lidí už nemá ani vlastní názor. Z těchto lidí jsou tzv. tlumočníci, kteří pouze tlumočí názor někoho, o kom se domnívají, že dané problematice rozumí, nebo se dokonce o tom člověku jen říká, že dané problematice rozumí.

Nejhorší je, že tihle tlumočníci se domnívají, že jsou strašně chytří, a v mnoha případech jsou o tom skálopevně přesvědčeni. Normálně smýšlející člověk to samozřejmě nechápe, dalo by se říct, že mu nad tím zůstává rozum stát. A tak si tady tak “žijem” v tom zmatku, kterej je všude kolem a postupně nás pohlcuje víc a víc. A jak nás tak pohlcuje, my se v něm taky víc a víc ztrácíme. Možná proto, abychom pochopili, že tudy cesta teda fakt nevede! Na druhou stranu je fajn, že situace není bezvýchodná. Jde jen o to, přestat stále na něco čekat! 

To my totiž s oblibou děláme. Pořád čekáme, až se něco stane. Až budou nový volby, až nám přidají v práci, až se jednoho dne rozhodnu, až se mi bude chtít, až se změní partner, až, až, až… Pak jsou takový ty vytuněný - až dostanu znamení, až se změní společnost, a vůbec nejlepší je, až naprší a uschne, což vlastně znamená, že to nebude nikdy, i když už napršelo a uschlo tolikrát… Musíme si už konečně uvědomit, že jestli chceme změnu, musíme začít sami od sebe a u sebe! A přestat se pořád na něco vymlouvat, v tom jsme totiž taky velmi dobrý. Takže, přátelé, zapomeňte na realitu, která je vám dnes a denně předhazována. Není to vaše realita, je to realita systému! S vámi souvisí jen tím, že jste na ni přistoupili. Vy ale máte realitu svou! Tu, se kterou jste sem přišli. Každej jedinec tady na tý planetě má svoji jedinečnou realitu, kterou sem přišel žít! Svůj jedinečněj život. Kam jste ho zahodili? Proč ho nežijete? Proč jste uvěřili realitě cizí a propadli jí? Jen si na ty otázky hezky odpovězte, každej sám za sebe. Uvědomte si, jak se sebou zacházíte, jakou pro sebe máte cenu, jakou cenu pro vás má váš život.

Nalaďte se na sebe a tu ideální vizi vašeho života, a prosim vás, bez těch keců okolo. Jestli jste stále ve fázi, kdy se hodláte vymlouvat na to, že jako teorie dobrý, ale zrovna vy si to ve vašem životě teda fakt nemůžete dovolit, vykašlete se na to rovnou a už to tady nějak doklepte, ono vám to totiž takhle nejspíš vyhovuje a ve vašem případě je fakt každá rada drahá. Ale vy ostatní, vy, kteří se nebojíte vzít svůj vlastní život do svých vlastních rukou a naložit s ním podle svého, běžte do toho! Teď hned! Neodkládejte to, vesmír vám přeje. Podrží vás. Třeba to hned nebude růžový a lehký, ale uvidíte, že výsledek bude stát za to! Pamatujte si, že máte právo žít svůj vlastní život a tohle právo vám nikdy nikdo nemůže vzít. Tak si ho neberte vy sami. Je to totiž jistá forma sebevraždy. A ještě jedna věc, i když je teď možná všechno v mlze, nebojte se toho. S každým dalším, byť sebemenším krůčkem k sobě, bude jasněji a jasněji   

Vodnář

Už je to zase tady, že jo. No tak, nepropadejte depresi, mám pocit, že si zase vytváříte předčasnej závěr. Třeba to teď není úplně růžový, ale to neznamená, že je to v … háji. Berte to jako proces, a jak jistě víte, během procesu jste vždycky jednou dole a pak nahoře. Tak hlavu vzhůru. 

Ryby

No pane jo, vy jste snad chytli druhej dech Je to dobře, už bylo na čase. Poslední dobou na některé z vás nebyl úplně fajn pohled, bylo vidět, že toho máte plný kecky. Takže si teď hezky užívejte svou energii a elán a zužitkujte je na 100 %. Vy totiž moc dobře víte, jak s tím naložit. 

Beran

Ale, tady má někdo nějaké přání No jen do toho, jen nezapomínejte, co jsme psali minule o naději… Tak ho hezky vyšlete, věřte a pak hlavně na nic nečekejte a udělejte všechno pro to, aby se to mohlo stát. Prostě a jednoduše - budete muset hejbnout zadkem, ne bejt pasivní  

Býk

Paráda, vám se poslední dobou nějak daří, to je dobře Tenhle týden si pečlivě vybírejte, čemu budete věnovat svůj drahocenný čas, nebo taky komu, že Udělejte si takovou inventuru sami v sobě a v lidech kolem vás. Jakmile se vám do něčeho nebude chtít, nedělejte to! Víte jak to je, každej dobrej skutek… U vás to tenhle tejden platí dvojnásob. Tak bacha Jo a naopak, když budete dělat to, co chcete, bude se vám skvěle dařit. 

Blíženci

U vás byl dlouho klid a vy zase potřebujete nějakou lekcičku, že jo A ze sluchátka se ozvalo: “Ale prosím, jak si račte přát.” No dobře, Macha a Šebestovou necháme, ale princip je stejnej. Asi máte pocit, že se potřebujete zase o kousek posunout. OK, proč ne, ale uvědomte si, že dřív nebo později to přijde samo, tak jestli není tak trochu zbytečný po tom volat ve chvíli, když se nic neděje a dít nemusí. Ale jak chcete, je to na vás  

Rak

No tak, buďte rádi za to, co máte. Já vím, že se cítíte trochu indisponovaní, ale je to dočasný, vždyť vy to víte. Všechno se ve vás mele, vy víte, že je to normální, přesto vás to rozhazuje. Řeknu k tomu jednu jedinou věc - hlavně klid. Ono si to sedne. (Hele, kolik z vás má taky šestinedělí?) 

Lev

Šelmičky, co je to s vámi? Proč se držíte tak při zdi? Mrkněte se na to tak, že to, co vás u tý zdi drží, není nic jinýho než vaše vlastní omezení. Není to někdo nebo něco, jste to vy sami. No tak, utrhněte se z toho řetězu, jste přece lvi!  

Panna

Začíná vám nové období, tak si ho náležitě užívejte. Udělali jste velkej krok a to si žádá odměnu. Ten posun směrem vpřed bude chvíli trvat, myslim tim jako že bude delší, ne že bude za dlouho. Važte si každýho kroku, kterej můžete udělat, a náležitě si vychutnávejte každičkej krůček, kterej se vám povede. Bude to hezkej proces.

Váhy

No výborně, tak se to štěstí usmálo i na vás Teď jde jen o to, zda si to vůbec uvědomujete nebo jestli zase balancujete nad vším možným, jak je vaším dobrým zvykem. Bylo by fajn, aspoň občas, vypustit tu vaši hlavu a přestat přemejšlet. Možná nemáte ani tušení, jak moc by se vám ulevilo  

Štír

Od tý doby, co si ta moje kamarádka postěžovala, že štíři mají pořád blbej horoskop, se vám nějak daří No někdy je fakt dobrý se vyjádřit a říct věci nahlas Tenhle týden by bylo fajn, kdybyste si sjednotili své cíle s nějakou osobou. Ať už to bude v práci nebo doma, to je jedno, ale měli byste mít jasno v tom, kudy a kam budete společně směřovat. A to je teda taky potřeba říct nahlas. Tak do toho, ať máte všichni jasno. Výsledek by měl stát za to.

Střelec

Máte z toho všeho tak nějak smíšené pocity. No není divu Na jednu stranu jako dobrý, na druhou nic moc. Hele to je normální, to tak prostě někdy je, vždyť to znáte. Jděte si po svým a zbytečně nic moc neřešte. Ono si to sedne, jak taky jinak, že  

Kozoroh

Výborně, vyšla vám karta zázraků! Jak s tím naložíte? No hlavně jen a jen podle sebe. Nenechte si do ničeho od nikoho mluvit, to je asi to nejdůležitější. A řiďte se čistě svým pocitem, to je další důležitá věc. No a zbytek už půjde sám, vždyť vy víte, jak na to  

A je to Mějte se krásně a nezapomínejte, jak je to s tou realitou. Jediná správná je ta vaše No a podle toho se k tomu stavte a máte vyhráno.

Tereza

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

fajn

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super napsáno

Odpovědět
Jasper
Jasper 19. 9. 2019

Už ten nadpis mluví za vše. Skvěle napsané díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 422
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.