Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 24. 3. 2019
Líbí se mi

Probuďte v sobě své vnitřní dítě a běžte si hrát. Nechte k sobě přijít všechny emoce s tím spojené

Terezie Schliková
Terezie Schliková
Vloženo 24. 3. 2019
Líbí se mi
Probuďte v sobě své vnitřní dítě a běžte si hrát. Nechte k sobě přijít všechny emoce s tím spojené

Probuďte v sobě své vnitřní dítě a běžte si hrát. Nechte k sobě přijít všechny emoce s tím spojené

Ahoj všem nebo všem ahoj Tak nám to zase uteklo jako voda a je tu další horoskop. Je neuvěřitelný, jak ten čas letí. Dneska nemám na úvod žádnou úvahu, tak jdu rovnou na kartu, třeba nějaká přijde No, vidíte, a je to tady Tak mě napadlo, že jak jsem teď tak trochu v útlumu, i když už je mi mnohem líp, ale stejně mám takovej jinej režim, tak to jako vypadá, že se vlastně nic neděje. Jsem doma, občas jedu do města něco zařídit, koukám na zedníka, jak pracuje na baráku a užívám si ten pohled na ten proces změny, v případě našeho baráčku dost velkej Sakra, teď se mi přilepila žvejkačka na hrnek s čajem A tak tady tak bloumám, jen čumim a vstřebávám ty vjemy, který ke mně přicházejí. Někomu to přijde jako brutální nuda, chápu. Ale mě zrovna teď napadlo, že to má fakt hloubku, protože zjistíte, že vlastně nic neřešíte, jen jste. A to je fakt dobrý.

Občas mě někdo nakrkne když se objednává na karty přes mail nebo smsku a začne mi písemně vysvětlovat, že tu fakturu fakt nepotřebuje. A já jak debil každýmu musim napsat, že ji fakt udělat musim. Když přijde odpověd že ji ale stejně nepotřebuje, rostu, ty vole ale jak! Jako proč tak zdlouhavej proces? K čemu? Lidi, vy si nevážíte svýho času! To abyste si jako nemysleli, že jsem dokonale vyladěná osobnost. Umím se i krutě rozladit, nebojte Pozor, zásadní informace z toho pro vás plyne taková, že určitě preferuji telefonické objednávky, neboť jsou nejrychleji vyřešené jak pro mě, tak pro vás. Je fakt, že v dnešní době oceňuji každého, kdo ještě dokáže zvednout telefon a ústně se vyjádřit. Nevím, proč lidi píšou radši smsky nebo maily. Je to anonymnější? Není to tak osobní? Těžko říct, každopádně je to zvláštní. No nic, pojďme na tu kartu.

Děcka, ne nadarmo vám tak řikám, protože tenhle týden se bude týkat našeho vnitřního dítěte. Takže? Budeme si hrát! Většina z nás totiž vyspěla strašně brzy. Obzvlášť děti, které byly třeba od půl roku dávány do jeslí. Víte, jde o to přerušení s mámou. Čím dřív je dítě vytrženo z jeho přirozeného prostředí, tím hůř. Je více akceptovatelné, když na dítěti vidíte, že třeba tu školku potřebuje, protože s vámi doma už se nudí. I když, ono je to dost zpochybnitelné, protože vy víte prd, jestli se dítě s vámi doma nudí, je to spíš vaše domněnka. Jelikož dítě vlastně nic jiného nezná, je velmi nepravděpodobné, že by se nudilo, navíc malé dítě se většinou velmi dobře zabaví samo. Ale budiž. Nebo možná nevíte, jak ho zabavit, tak je pro vás školka jednodušší řešení. Horší je, když odložení dítěte do jeslí nebo teď školky má ten podtext, že ho tam vlastně dát nechcete, ale nic jiného vám nezbývá, protože práce nebo prostě něco. Ano, je pochopitelné, že vy situaci nějak řešit musíte.

Prosim vás, a teď si řekneme jednu velmi důležitou věc: cílem tohoto textu není dostat do depky rodiče, kteří dali své dítě do školky, přestože nechtěli! To v žádném případě. Tenhle text totiž nesouvisí s vašimi dětmi, ale s vaším vnitřním dítětem, takže s vaším dětstvím. Jde o to pochopit, co se tenkrát dělo s vaší duší. Takže se přestaňte soustředit na všechny vaše potomky, potažmo vnoučata a honem zpátky k sobě! Zrovna tak, jako situaci řešíte vy, ať už k tomu máte jakýkoli důvod, dítě ji samozřejmě musí vyřešit taky. Nerozumí tomu, proč už nemůže být s vámi doma, vy vlastně nejste moc schopni mu to vysvětlit, protože tak nějak víte, že vysvětlení “maminka musí pracovat, abysme měli korunky” je dost, řekněme, zcestný, už proto, že vám je to taky proti srsti. A tak dítě jde, kam je mu řečeno a tam dělá, co se po něm žádá. Ostatně jako po většinu svého dalšího života.

Uznejte, že pro dětskou duši je to fakt velikej krok. Dítě se tím stává dospělejší, protože se musí začít chovat tak, jak je po něm chtěno, tak jak to děláme my dospělí. Je nám o kousek blíž, aniž by to na něm bylo vidět. Některý děti to mají na salámu a dají to více méně v pohodě. Jiné děti brečí a několik dní si fakt protrpí. “No co, dyť jsme si tím prošli všichni, tak o co de. Je to normální, pár dní bude brečet a pak už si ani nevzpomene”, argumentovala by většina lidí. Já si svůj první den ve školce pamatuju dodnes. A když jsme se pak stěhovali, pamatuju si i první den v nové školce. Jak jsem byla nalepená na okně, brečela jsem a dívala se za mámou, jak odchází pryč. Tak, přežili jsme to, ne?

Hele, tohle jsou dluhy, který máme. Sami vůči sobě. To, že jsme museli dospět dřív, než bylo zdrávo, je jedna věc, ale to, že si to neseme dodnes, je věc druhá. Od tý dobu bereme spoustu věcí jako naprosto normální, přestože normální nejsou. Zvykli jsme si posouvat hranice naší svobody a zranitelnosti tak moc, že se máloco dotkne. Nad něčím už ani nepřemýšlíme, děláme to automaticky, nebo ještě máme pocit, že to jinak nejde. Jako tenkrát ve školce, taky to jinak nešlo. Ale co když šlo? Jenom nám to nikdo neřekl? Nebo to nikoho nenapadlo, právě proto, že nad tím nikdo ani nepřemýšlel, protože to tak je přece normální?

Opusťtme teď to, co bylo. Je čas jít dál. Ale jinak! To je důležitý! Vnímejte se a nekašlete na to, jak na vás věci působí! Neberte jako normální to, co normální není! A další věc - na všechno se vykašlete a běžte si hrát! Ne proto, že musíte, protože teď jste ve školce a tam se to dělá. Běžte si hrát na to, na co si hrát chcete a kdy si hrát chcete! Běžte si užít čas, který tu máte a neplýtvejte jím na blbosti. Je jedno, jestli půjdete běhat, budete si číst, upletete svetr nebo budete jen tak čumět do blba nebo na něco, jako třeba teď já na to krásně vyčistěný auto, co mi stojí na zahradě Nechte k sobě přijít všechny emoce s tím spojený a nasajte tu hloubku. VNÍMEJTE! To je to důležitý. Udělejte klidně nějakou blbost, něco bláznivýho, spontánního. Jděte na kafe se svojí mámou, jestli vám tenkrát chyběla, zkrátka a dobře udělejte pro svoje vnitřní dítě maximum. Kdo jedete meditace, šup do nich! Chce to jen tu lehkost a pocit, že to děláte protože chcete, ne proto, že musíte. Tak hurá do toho, děcka! 

Tento týden budou konzultace v Praze, po telefonu a celoročně jedou i osobní horoskopy

Vodnář

Všechno bude, jen nečekejte s rukama v klíně na zázrak. Chce to více vlastní aktivity, aspoň si ujasněte co a jak, to by mohlo na chvíli stačit. No a jakmile dostanete impuls k nějaké akci, ihned do toho! Na nic nečekejte.

Ryby

Vysněný okamžik se blíží Takže, napněte radary a vnímejte všechna znamení. Ne nijak dramaticky, zase neblbněte, stůjte nohama na zemi. Bylo by taky fajn rozlišovat mezi dobrým a špatným znamením, abyste je jako nestrkali všechny do jednoho pytle. No a pak uvidíte sami

Beran

Ale ale, co se vám zase nezdá? Vy máte fakt dar najít problém i tam, kde opravdu není. Vykašlete si už na to, víte, jak se vám bude krásně žít? Normálně to nechte plavat a soustřeďte se na to, co se vám ve vašem životě. líbí. Všechno ostatní vypusťte.  

Býk

Tenhle týden si dejte pohov, neboli odpočinek. Neche starosti starostma, ať si dělají, co chtějí a vy si fakt běžte hrát. Bavte se, ignorujte vše, co vás vytáčí a nedělá vám dobře a buďte prostě a jednoduše sami sebou a hlavně pro sebe. 

Blíženci

No tak, nezlobte, žádná tragédie se neděje. Máte jen tendence zase vidět obě strany mince, i když tentokrát dost zbytečně. Zaměřte se na tu pozitivní stranu, ta vám bude pro tentokrát stačit. 

Rak

Chyťte příležitost za pačesy! Hele, asi takhle - jakmile u vás něco přistane nebo kolem vás aspoň proletí, čapněte to! Na nic nečekejte a do toho! Nepřemýšlejte, prostě to vemte a zbytek se poskládá sám! 

Lev

Žádný dvakrát měř, rovnou do toho řízněte! Rozhoupáváte se tak dlouho, že už to přeměřený máte nejmíň stokrát a furt si jen řikáte, proč to neudělat. S tím je konec! Buď se na to fakt vykašlete a pusťte to i z hlavy nebo to už konečně dotáhněte do konce! Nic víc, nic míň.

Panna

Hurá, něco nového na obzoru! No? Kdo na to čeká? Tak oči dokořán a dívejte se kolem sebe jak to jen půjde. A pozor, ne, že hned do rozjezdu zase přehlídnete ty důležitý “detaily”. Taky se tomu říká varovný signály.  

Váhy

Aaaaaaaaa, vypněte tu hlavu už konečněěěěě, to se fakt nedááá!!! Dejte si pauzu, zastavte mozek, ať zbytečně neprodukuje myšlenky, protože jsou dost kontraproduktivní. Ve vašem případě možná i sebedestruktivní. Tak si zbytečně neškoďte a dejte hlavě dovolenou. 

Štír

Takže, je čas! Změna přichází a vy se tomu v žádným případě nebraňte! Nechte vše hezky plynout, houpejte se na vlně a nechte ji, ať si vás posune, kam potřebuje. Vy do ničeho nezasahujte a jen se kochejte tím, co se kolem vás děje. Jako když jedete vlakem na výlet, prostě jen sedíte a koukáte ven, jak ta cesta utíká.  

Střelec

Stojí před vámi úkol, který budete muset vyřešit. Není důvod propadat panice, už jste zvádli horší věci. Spíš jde o to, že se vám do toho nechce. Jasně, moc se nedivím, protože komu by se chtělo, ale nebojte, ono to nebude tak těžký, jak to teď vypadá.  

Kozoroh

Stanovte si cíl a zamakejte na něm! Máte ideální podmínky k uskutečnění toho, co chcete. Byla by fakt škoda toho nevyužít. Takže s chutí do toho, máte se na co těšit, pokud se na to nevybodnete. Jen tak mezi náma, samo se to nestane

 

Tak a já si jdu opíct buřta, když už tady sedím u toho ohně venku a budu jen tak čumět do ohně, protože to mě fakt baví. Já vůbec ráda jen tak čumim Mějte se krásně a běžte si hrát!

Tereza

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 27. 5. 2020

super

Odpovědět
Petula89
Petula89 25. 4. 2020

hezký

Odpovědět
cibulinecka
cibulinecka 5. 4. 2019

Tak to na mě sedí

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 30. 3. 2019

Děkuji

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 3. 2019

to vůbec nezní špatně.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.