Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 9. 2017
Líbí se mi

Ženy za volantem. Opravdu jsme tak špatné řidičky? Ani náhodou!

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 9. 2017
Líbí se mi
Ženy za volantem. Opravdu jsme tak špatné řidičky? Ani náhodou!

Ženy za volantem. Opravdu jsme tak špatné řidičky? Ani náhodou!

Tento měsíc bude o autech - že je to téma pro chlapy? Ruku na srdce, kolik z nás denně nepotřebuje auto? Kolik z nás jsme si auto, vybraly, samy si jezdíme na myčku a do servisu? Auto je nedílnou součástí téměř každé z nás, o mýtech kde je automobil výsadním postavením mužů, o tom jaké jsme doopravdy řidičky a co na to říkají statistiky, o tom všem jsme pro vás, milé ženy, připravili zajímavé čtení v rubrice “doporučujeme”. 

Kde a proč vlastně vznikly všechny ty vtipy a mýty o tom, že my to za volantem neumíme? "Ženská za volantem!".Kolikrát už jsme to všechny slyšely? Tahla ponižující a pohrdavá věta zní z úst našich protějšků tak běžně, jako by to byl nějaký nepsaný zákon. Přitom podle statistik muži způsobují nehody přibližně 2 x častěji než ženy a svou první nehodu zaviní v mnohem mladším věku než ženy. A o tom to všechno je. 

Risk není zisk

Muži rádi riskují a rádi mají pocit, že něco absolutně ovládají - k silničním pravidlům tak mají mnohem menší respekt, než řidičky. Chlap za volantem, přeci nebude nadávat na svého “bratra” i když jel jako prase na červenou, ale nedej bože, aby to samé udělala žena. Mužské ego hraje za volantem obrovskou roli a v tom je to nebezpečí.

My ženy máme auto z čistě praktických důvodu - odvézt děti do školy, nakoupit plný kufr jídla, přiblížit se do práce atd. Za volantem nemáme potřebu riskovat a proto se při cestě na pracovní schůzku v klidu zvládneme objednat k zubaři, nebo zavolat své kamarádce (samozřejmě pomocí handsfree). Nerozptylují nás nebezpečné manévry a neděláme zbrklé pohyby volantem. Jezdíme (většinou) podle předpisů, protože prostě nemáme potřebu s někým závodit a být všude první.  

Zrovna včera jsem jela jednosměrkou na hlavní a cestou se teprve rozhodovala, kde chci odbočit a v tom už na mě zezadu někdo troubí a najíždí a já si tak říkam, co asi chce. Napadlo by vás, že mu ani ne minuta času k něčemu pomůže? Mě pomohla k tomu vyhodnotit si kudy nejlépe jet, abych se vyhla provozu. Nedočkavý pán ve stříbrném golfu z toho měl nervy na dranc a tak ve finále projel s pískáním pneumatik na červenou.

Tohle mi hlava nebere. Musím ale podotknout, že takovéhle parádičky se dějí především v Čechách, v ostatních evropských zemí jsou řidiči obecně ukázněnější nebo přesněji, méně agresivní.

Jak jsem řídila vlevo

Osobně jsem měla možnost řídit auto dva roky v Irsku. Ano s volantem na druhé straně (!). Ze začátku jsem v panice volala autoškolu a objednala si kondiční jízdy, abych si to nejříve vyzkoušela "nanečisto".  Přeci jen jsem v autě měla miminko. Bylo to naprosto zbytečné - za první křižovatkou jsem jela tak sebejistě a v pohodě, jako bych celý život řídila vlevo. Ne proto, že bych byla kdo ví jak skvělý řidič, ale proto, že na irských silnicí panuje pohoda - s chybami se počítá, nikdo na vás netroubí, pokud se zařadíte do špatného pruhu, každý vás bez problémů pustí před sebe. Irové rozhodně nejsou nejlepší řidiči na světě, ale je jim to jedno, vystačí si s tím, že jsou k sobě ohleduplní.

Ohleduplnost a respekt jsou to, co by se pánové od nás žen měli (nejen) za volantem naučit.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 30. 10. 2018

Přílišná opatrnost škodí Ale člověk si musí uvědomit, že v autě nemá zodpovědnost jen za sebe.

Odpovědět
avatar
hašlerka1 4. 9. 2018

Ženy jsou za volantem mnohdy přeopatrnělé a tím nebezpečné pro okolí.

Odpovědět
avatar
KamilaK 26. 12. 2017

já neřídím... měla jsem autonehodu, řídil muž

Odpovědět
avatar
Divoká lola 26. 11. 2017

Řidičský prúkaz mám už dlouho a jezdím, ale co mi stále moc nejde parkování za sebou, ale už jsem si s tím poradila a při jízdě neriskuji.

Odpovědět
avatar
potkanek 13. 11. 2017

taky jsem řidička, neriskuji, takže opatrná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 817
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.