Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 30. 11. 2018
Líbí se mi

Ženy v autě: Jaké jsou řidičky a znají všechny povinné náležitosti?

CathB
CathB
Vloženo 30. 11. 2018
Líbí se mi
Ženy v autě: Jaké jsou řidičky a znají všechny povinné náležitosti?

Ženy v autě: Jaké jsou řidičky a znají všechny povinné náležitosti?

Řada žen si život bez auta nedovede představit. Auto nejen, že šetří čas, ale také s ním lépe zvládnete převoz dětí do školy. Vítaným pomocníkem je auto i v případě, že vás čeká větší nákup. Jaké jsou ale ženy v roli řidiček? To se dozvíte v tomto článku. 

Ať už ženy žijí na vesnici, či ve větším městě, většinou se shodnou v názoru, že auto jim pomáhá ušetřit cenný čas během dne. 

Pokud se jedná o ženy s dětmi, ty pak stále častěji vozí menší děti do školky a do školy. Díky tomu mají jistotu, že se jejich ratolestem vyhne nebezpečí nejrůznějších nehod či oslovení neznámým člověkem. 

O ženách se také traduje, že jsou oproti mužům v oblasti řízení a ovládání auta mnohem zodpovědnější. Nemají potřebu soutěžit, ani si zvyšovat sebevědomí hazardním chováním při řízení. 

Pojďme se spolu podívat na to, jaké je chování Češek za volantem. Také se zaměříme na povinnou výbavu a všechny důležité termíny, které byste jako řidička neměla propásnout. 

Chování řidiček na silnici 

Z ankety portálu Žena v autě, které se zúčastnilo 631 žen vyplynulo, že ani ženy nemají svědomí křišťálově čisté, pokud přijde řeč na pozornost a bezpečnost během řízení. 

Nejčastěji ženy odpovídaly, že: 

Ve 45 % případů se plně nevěnují řízení v důsledku

 Dozoru nad dětmi (65 % dotazovaných) 

 Konzumace jídla (53 % dotazovaných) 

 Práce s mobilním telefonem (34 % dotazovaných) 

V průzkumu se také ukázalo, že v 21 % případů ženy nepřipoutají své dítě do dětské sedačky v případě, že plánují cestu do 2 km jízdy. Velmi překvapivé výsledky byly i u otázky, kdy měly ženy vyhodnotit nejbezpečnější pozici dítěte v autě. Na tuto otázku odpovědělo špatně 65 % dotázaných. 

Nejbezpečnější místo pro dítě je zadní sedadlo, kdy je dítě v dětské sedačce otočené zády proti směru jízdy. V těchto případech dochází až k 5x menšímu riziku poškození krčních vazů, které jsou u dětí do 1,5 roku velmi slabé. 

Přes 60 % žen také uvedlo, že se alespoň jednou v životě staly obětí agresivního řidiče. A to nejčastěji ve formě nevhodné gestikulace, bezdůvodného troubení či vybržďování. Z toho vyplývá, že by ženy ocenily zvýšenou přítomnost policie na českých silnicích. 

Důležité termíny 

Během roku nezapomínejte na výměnu pneumatik. Povinnost výměny letních pneumatik za zimní je zákonem stanovena od 1. listopadu. V toto období se již předpokládá zvýšené nebezpečí námrazy na silnici a ztížené podmínky řízení v důsledku sněhu, ledovky a podobně.  Povinnost jízdy v zimních pneumatikách platí až do 31. března. 

Mějte na paměti, že v případě, že necháte výměnu pneumatik až na poslední chvíli se může stát, že budou všechny pneuservisy beznadějně přeplněné. Rozhodně tedy neuděláte chybu, pokud se rozhodnete přezutí pneumatik příliš neodkládat.  

Povinná lékárnička 

Stejně tak by vám v autě neměla chybět ani povinná lékárnička, jejíž obsah se neustále aktualizuje. Jedné aktualizace obsahu jsme se dočkaly i letos v říjnu.  

To znamená, že nemusíte mít: 

 trojcípý šátek 

 náplast s polštářkem 

 plastovou roušku 

 nůžky 

Naopak nadále platí, že lékárnička musí obsahovat: 

 obvaz s jedním polštářkem 

 obvaz se dvěma polštářky 

 cívku hladké náplasti 

 škrtící pryžové obinadlo 

 latexové rukavice 

 isotermickou fólii 

V žádném případě pak nezapomínejte na další povinné vybavení, které vám může ve vypjatých situacích zachránit život. 

Mezi to patří: 

 Reflexní vesta 

 Výstražný trojúhelník 

A co vy? Řadíte se mezi řidičky? Jaké je vaše chování či zážitek z českých silnic? Dejte nám vědět do komentářů. 

 

Zdroj inspirace: Žena v autě/ zenavaute.cz

Zdroj obrázků: Žena v autě, rawpixel/Unsplash.com

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Já si myslím, že všechny ženy jsou skvělé řidičky... Vůbec nesejde na pohlaví, to je přeci velice zastaralý názor a doufám, že už se dál propagovat ani nebude... To, že ženy nejsou ani technické typy je také názor, za který bych nejraději "střílela" ) Takže ženy, pokud třeba potřebujete vyměnit baterii nebo něco takového v autě, mrkněte na tenhle shop https://www.filsonstore.cz/autobaterie-akumulatory/ , odsud si kupuji všechno i já.

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 28. 2. 2020

Já si teda myslím, že já jsem na tom s řízením docela dobře. I u auta vím co a jak. Když třeba minulý rok manžel na naše auto koupil nové zimní pneu z https://www.pneuok.cz/ tak jsem mu pomáhala s jejich výměnou.

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 12. 12. 2019

Nejdůležitější je podle mě zařídit si k autu povinné ručení, já jsem si jej zařizovala přes https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni okamžitě co jsem si auto koupila a jsem ráda, že jsem si všechny nabídky nechala srovnat. Díky tomu jsem mám pojištění za velmi dobrou cenu.

Odpovědět
madamace
madamace 19. 12. 2018

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 16. 12. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.