Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 11. 2021
Líbí se mi

Zamilovaná klasika: 10 nejromantičtějších filmů o lásce, které vás dojmou

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 11. 2021
Líbí se mi
Zamilovaná klasika: 10 nejromantičtějších filmů o lásce, které vás dojmou

Zamilovaná klasika: 10 nejromantičtějších filmů o lásce, které vás dojmou

Sychravé počasí, tma a přicházející sváteční sezóna přímo vybízí k romantickým filmovým večerům. Co může být po dlouhém dni v práci lepšího než si udělat popcorn, otevřít láhev vína a zachumlat do do peřin? Pokud vám chybí inspirace, jaký film si pustit, vraťte se k osvědčené klasice. Možná jste ji už viděli, ale garantuji vám, že tyto snímky budete moci sledovat v časové smyčce třeba dvacetkrát a pořád pobaví, potěší a hlavně si u nich odpočinete na maximum. Romantika totiž nerezaví!

Romeo a Julie 

Film Baze Luhrmann z roku 1996 letos slaví své 25 narozeniny. A stále patří mezi jeden z nejvíc romantických snímků všech dob. Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co panensky čistá láska Julie ve světě plném násilí a neřesti? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátních rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Pokud jste tento film, ještě neviděli, garantuji vám, že ho budete milovat. A mého Leonarda DiCapria a Claire Danes jakbysmet! Jejich skvělé herecké výkony, nádherná hudba a perfektní střih celého filmu vás přimrazí do gauče.

Láska nebeská

(Nejen) vánoční klasika, kterou všichni milujeme! Úspěšný britský scénárista Richard Curtis ve svém režijním debutu Láska Nebeská navazuje na téma i motivy z divácky úspěšných hitů jako byly Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Notthing Hill, kterými se proslavil. Zručně proplétá osudy mnoha protagonistů, jež spojuje jediný cit: láska. V jedinečném hereckém obsazení lidí, kteří prožívají své Vánoce exceluje Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Julia Davis, Billy Bob Thornton a mnozí další. 

Pretty Woman

Přiznejte se, kolikrát jste tento film již viděli? A pustili byste si ho znovu? My určitě ano! A klidně stokrát. Když se bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis zeptá na cestu mladé prostitutky Vivian, vznikne jedna z nejromantičtějších zápletek o lásce, sexu a citech. Umocněná nepřekonatelným výkonem Julie Roberts a Richarda Gera. 

Titanic

Když v dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první plavbu, málokdo tušil, že bude i poslední. Své pasažéry do cíle cesty nikdy nedovezla, narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva a také příběh jedné velké romance. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywodu oba představitele v hlavních rolích - Kate Winslet a Leonarda DiCapria. 

Život je krásný

Píše se rok 1939 a číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Tam se zamiluje do půvabné učitelky Dory a zachrání ji od sňatku s nemilovaným byrokratem. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen i se synem do koncentračního tábora. Aby před chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra. Připravte si kapesníky, protože k tomuto filmu je budete potřebovat. 

Hříšný tanec 

Příběh, který dojímá ženy (i muže) po generace, a je plný romantiky, rebelství, léta a lásky. Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za „hříšný“, ale také s tanečním instruktorem Johnny Castlem. Jedinečná Jennifer Grey a Patrick Swayze vás během 96 minut donutí vstát z gauče a oprášit své taneční figury.

Notting Hill

Po shlédnutí tohoto filmu, budete mít náladu na nákup letenek do britské metropole a bezcílné toulání po slavné londýnské čtvrti Notting Hill. Právě v Londýně se totiž slavná hollywoodská herečka Anna Scott náhodně potká s Williamsem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v této rázovité čtvrtil. Jednoduchý příběh na motivy pohádky pro dospělé je nesmrtelnou klasikou a líčí příběh dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julie Roberts i Hugh Grant byli za své výkony oba nominováni na prestižní Zlatý glóbus.

Duch

Zamilovaný pár, bankovní úředník Sam a výtvarnice Molly, se přestěhují do nového bytu. Jsou spolu opravdu šťastní, ale po cestě z divadle je přepadne muž s pistolí, a Sama zastřelí. Zápletkou příběhu je, že Sam přesto nechce nechat Molly na světě samotnou a zůstává na zemi jako duch. Jaké je to žít s duchem vám přiblíží nádherná Demi Moore a Patrick Swayze.

Prázdniny

Hollywoodská režisérka filmových upoutávek Amanda touží po nepovedeném vztahu uniknout svým starostem a utéct někam hodně daleko. Stejně je na tom i londýnská novinářka Iris, která se právě dozvěděla, že se jediný muž jejího života zasnoubil s jinou. Slovo dá slovo a obě dívky si vymění své domy. Plány na příjemně strávenou samotu a odpočinek se ovšem oběma opuštěným ženám zvrtnou. Skvělé obsazení režisérky Nancy Meyers vám představí jedinečnou Cameron Diaz, Kate Winslet, Juda Law a Jacka Blacka. 

P.S. Miluju tě

Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Mají se rádi. Idylka ale končí Gerryho smrtí a Holly od té doby nepřestává na svého milujícího manžela myslet a žije jen díky vzpomínce na něj. V den jejích třicetin ji navštíví její rodina a přátelé a promlouvají jí do duše, že je opět načase začít žít. A přesně v tu chvíli dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy už věděl, že umírá. Sděluje Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, kde jí ukáže cestu, jak znovu objevit samu sebe. Jedinečná Hilary Swank a Gerard Butler se postarají o to, že vaše oči nezůstanou suché. 

Foto: Shutterstock, archiv

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Luse
Luse 21. 11. 2021

Většinu znám.

Odpovědět
moly
moly 19. 11. 2021

na dva se zkusim podivat ikdyz budou smutne, p.s. miluji te jsem videla jiz davno, a do ted si pamatuju, ze to bylo strasne smutne

Odpovědět
potkanek
potkanek 11. 11. 2021

všechny filmy jsou pěkné a dají se vidět znovu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 11. 2021

viděla jsem sotva polovinu, doma u TV mě to nijak extra nebaví

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 11. 2021

Všechny jsem viděla a všechny jsou krásné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.