Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 11. 2020
Líbí se mi

Do divadla můžete vyrazit i nyní, stačí být online

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 11. 2020
Líbí se mi
Do divadla můžete vyrazit i nyní, stačí být online

Do divadla můžete vyrazit i nyní, stačí být online

Nemuset řešit, jestli je kultura příliš daleko nebo si v klidu a kdykoliv pustit inscenaci. Novinku nebo klasiku, která se pár let nehraje. To vše nabízí první česká streamovací divadelní platforma Dramox. Jejím cílem je dlouhodobě podporovat divadelní tvorbu a rozšířit komunitu lidí, která divadlem žije. Zakladateli Dramoxu jsou Martin Zavadil, Radim Horák a Martin Hájek - internetový podnikatel a majitel značky Livesport. 

Jak vyrazit do divadla online?

V největší knihovně divadelních záznamů bude možné zhlédnout představení například Dejvického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Husa na provázku. Chybět nebudou ani experimentální kousky, diváci se také můžou dostat k představení, které je běžně zcela vyprodané. „Chceme dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času, než mohli doposud,” vysvětluje jeden ze zakladatelů služby Martin Zavadil. „Věřím tomu, že Dramox přitáhne víc lidí k divadlu. Stejně jako předtím přitáhly obdobné služby víc lidí k filmům nebo poslechu hudby,” dodává.

představení Gazdina róba, Národní divadlo Brno

Kdykoliv, kdekoliv, pro každého...

Podle Martina Hájka má každé živé představení jen omezené publikum, které může oslovit. Dramox jej ale rozšiřuje o potenciálně všechny diváky v celém Česku. „Vznik platformy jsem inicioval s cílem umocnit kulturní zásah divadla a pomoci mu zaujmout větší roli ve volném čase jeho příznivců. Nad projektem typu Dramox jsem přemýšlel několik měsíců a říkal jsem si, proč u nás něco takového neexistuje. Že služba, která nabídne představení online, chybí, jsem ještě více vnímal v době prvního lockdownu. A proto jsem kontaktoval Martina Zavadila s nabídkou, zda by měl chuť Dramox rozjet. Ten souhlasil, přibral do týmu Radima Horáka a po 5 měsících je Dramox na světě,” přibližuje začátky služby Hájek.

představení Černá díra, Dejvické divadlo

Většina předplatného Dramoxu půjde zpátky divadlům, spoluzakladatel Radim Horák tento krok vidí jako zásadní v celém projektu: „Podpoříme tak tvůrce, herce a divadla v jejich fungování zejména v době, která kultuře zrovna nepřeje. Tvůrcům se navíc rozšíří publikum, které jejich tvorbu zažije. Dramox může fungovat jako taková ochutnávka a na další představení už se vydáte přímo do hlediště, až to bude možné.” Služba navíc pomůže divadlům se stažením jakýchkoliv nelegálních kopií záznamů jejich představení.

představení Teremin, Dejvické divadlo

Foto: archiv

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 12. 3. 2021

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 7. 2. 2021

prima

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 3. 11. 2020

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 3. 11. 2020

Hezká alternativa, když jsou zatím divadla zavřená

Hkohoutice
Hkohoutice 3. 11. 2020

pekne

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 3. 11. 2020

Děkuju moc!

avatar
Petra Nováčková 2. 11. 2020

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 2. 11. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.