Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi

První kniha o světových Češkách, kterou máte nyní šanci podpořit

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi
První kniha o světových Češkách, kterou máte nyní šanci podpořit

První kniha o světových Češkách, kterou máte nyní šanci podpořit

Velké ženy z malé země, tak se jmenuje první kniha o světových Češkách, která vychází už 6. 3. 2019. 

Autorkami knihy jsou Renata Mrázová, jedna z nejúspěšnějsích žen českého byznysu, a Denisa Prošková, známá ilustrátorka knih. Až do 5. 3. máte možnost podpořit uvedení knihy do knižního světa v Crowdfoundingové kampani ZDE

Začtěte se do příběhů žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí a svým myšlením a činy předběhly dobu i hranice. Pro graficky ojedinělou knihu bohatou na ilustrace se nadchne každý – dívky, chlapci, ženy i muži.

Kreativní, hravá, inspirující, moudrá a výjimečná, taková je žena, taková je i kniha Velké ženy z malé země. K dostání bude v české i anglické verzi.

Významné ženy a jejich příběhy

Tenistka Petra Kvitová, architektka Eva Jiřičná, primabalerína Daria Klimentová, operní pěvkyně Dagmar Pecková, regionální ředitelka společnosti Google pro Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko Tania Le Moigne a mnoho dalších. Výběr 33 Češek i cizinek úzce spjatých s Českem je pestrým souborem známých, polozapomenutých i neznámých, ovšem stejně významných žen. Čtenáři a čtenářky se v knize seznámí s příběhy žen, které vynikaly nebo vynikají v oblasti medicíny, byznysu, cestování, architektury, umění a sportu.

K myšlence napsat knihu o úžasných Češkách přivedla autorku knihy Renatu Mrázovou její desetiletá dcera Eliška. „Když jsme s dcerou četly knihu, kde je představených 200 světových žen, Eliška si povzdechla, že jí chybí zmínka alespoň o jedné české úspěšné ženě. Její věta pro mě byla impulsem pro zrod nápadu na vytvoření vlastní knihy o ženách, které mají kořeny v České republice a které si šly pevně za svým cílem. Plná odvahy jsem začala postupnými kroky realizovat svůj nápad, oslovila jsem svoji dlouholetou přítelkyni Denisu Proškovou, spoluautorku a ilustrátorku knihy, a pustily jsme se do práce”, říká Renata Mrázová. Ona sama věří, že základem pro vlastní spokojený život je víra v sebe sama. ,,Díky zdravému sebevědomí, odvaze a přesvědčení jsme všichni schopni dojít k vlastnímu úspěchu“, říkají Renata Mrázová a Denisa Prošková.  

Země, ve které se rodí úspěch

Cílem autorek je podpořit dívky i chlapce, ale i ženy a muže v budování vlastní sebedůvěry, a ukázat jim na příkladech významných Češek, že má každý šanci na to být úspěšným. Autorky chtějí přimět lidi k tomu, aby si více vážili svého původu, a že pocházejí ze země s pevnými kořeny a byli na to také právem hrdí. Aby si všichni byli vědomi toho, že i Česko je místem, kde se rodí úspěch. Renata Mrázová a Denisa Prošková chtějí podpořit i všechny rodiče, aby se svými dětmi mluvili o tom, že bez ohledu na pohlaví má každý právo na šťastný a úspěšný život. Stejně důležitá je také podpora žen ze strany jejich otců, partnerů i manželů. Přes to, že žijeme v moderní době, mají osoby něžného pohlaví v porovnání s muži stále obtížnější cestu k úspěchu. Nechte se inspirovat a obohatit příběhy žen, co se přes těžké životní překážky nevzdaly, vytrvaly a dosáhly svého cíle. 

Zlatou edici a standardní výtisk knihy Velké ženy z malé země, vstup na slavnostní křest v Kongresovém centru, nebo třeba pexeso pro vaše děti, to vše a mnoho dalšího si můžete předobjednat v rámci crowdfundingové kampaně ZDE. Kniha bude vydána 6.března 2019 a objednat si ji můžete na webových stránkách. Aktuality ze života knihy Velké ženy z malé země můžete sledovat i na Facebooku a Instagramu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 3. 11. 2020

Tuhle knížku už mám v plánu si přečíst opravdu dlouhou dobu, dokonce už ji mám v knihovně, ale donedávna jsem nebyla schopná pořídit si nové brýle na čtení, bez kterých nedám ani ránu Teď už mám naštěstí objednáno z obchodu https://www.hotovebryle.cz/ , tak se těším až dorazí...

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 7. 3. 2019

Skvělý nápad

Odpovědět
lemur
lemur 6. 3. 2019

Pěkná knížka.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 1. 3. 2019

Odpovědět
radzden
radzden 22. 2. 2019

pěkná knížka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 289
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.