Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 11. 12. 2020
Líbí se mi

Tipy na skvělé vánoční dárky pro všechny milovníky rodinných knih

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 11. 12. 2020
Líbí se mi
Tipy na skvělé vánoční dárky pro všechny milovníky rodinných knih

Tipy na skvělé vánoční dárky pro všechny milovníky rodinných knih

Kniha je nezapomenutelný dárek, který potěší nejen každého milovníka literatury, ale stane se ozdobou i vaší domácnosti či kuchyně. Navíc nedaruje jen knihu jako takovou, ale darujete dobrodružství, vědění a radost. Knihy jsou zkrátka nejoblíbenější dárky vůbec!

Proto jsem pro vás pro vás tentokrát vybrala pár novinek na trhu na téma rodiny. Najdete mezi nimi tipy na východu dětí, ekologie v domácnosti i skvělé recepty.

Jaká potěší vaše rodinné příslušníky? 

Svobodná hra - Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti, Petr a Justina Danišovi

Kniha propojuje nejnovější odborné poznatky o hře s praktickou inspirací a zkušeností rodiny se čtyřmi dětmi a je určena všem rodičům, učitelům a průvodcům dětí. Svobodná hra má v rozvoji dětí zásadní význam. Učí je tvořit, plánovat, rozhodovat se, dávat a brát, naslouchat druhým, vyjednávat, kontrolovat své impulzy, překonávat překážky. Dává jim smích a radost ze života. Dovoluje dětem, aby objevily své silné stránky a staly se samy sebou. Kniha obsahuje 850 fotografií a je vhodná pro rodiče a děti (0-12 let), vychovatele, pro školky.

Náš tradinář - Kronika rodinných tradic, svátků a radostí, Martina Boledovičová a Monika Kindlová

Tato Kronika je určena Vaší rodině. Utvářet si ji budete sami, stejně jako své dny – sváteční, ale i ty obyčejné – všední. Do jejího sepisování se pokuste zapojit děti, rodiče nebo i babičky a dědečky. Společné rozpomínání a vyprávění – tedy společný čas – je totiž tím hlavním,co by Vám kronika chtěla poskytnout. Rodinná kronika tradic Vás může propojit i s Vašimi předky – využijte vzpomínek a moudrosti svých rodičů a prarodičů a předejte je svým dětem. Každá rodina má své vlastní tradice a rituály. Mohou vznikat náhodně nebo i během plynutí roku. Radujte se společně ze svátků a z obyčejných věcí, které přináší život – seznámení, svatba, oslava výročí, narozeniny, ale i Vánoce, Nový rok, pololetní vysvědčení, Velikonoce, prázdniny, sklízení a zpracování úrody či posvícení.

Recyklovaná kuchařka Jitky Rákosníkové - Moderní domácnost beze zbytku

Co mají společného taková francouzská kulička, poctivé karbanátky tety Bohuny, indické rýžové birjání nebo čočková omáčka à la Jamie Oliver?  To, že se díky nim dají báječně zpracovat nejrůznější přebytky. Jitka Rákosníková představuje recyklaci jako tvůrčí odpověď na častý problém našich ledniček a spíží. Až 40 % vyprodukovaných potravin se totiž v dnešní společnosti nespotřebuje, nýbrž vyhodí, a zásadní část toho se děje právě v našich domácnostech. je průvodcem pro neplýtvání všemi základními skupinami potravin: pečivem, masem, luštěninami, rýží a obilovinami, mléčnými výrobky, bramborami a zeleninou. Základem knihy je přes 40 velkých receptů z české i světové kuchyně – z autorčiny domácí zkušenosti i rodinných pokladů, z cest i z inspirace zahraničními kuchaři – a k tomu autorka sype z rukávu bezpočet užitečných variací a „metamorfóz“, díky kterým budete moci chutně a vtipně „zrecyklovat zbytky“ a ještě rozšířit svůj kuchařský repertoár. Věnuje se také správnému uchovávání a základnímu zpracovávání potravin a efektivnímu využití energií a zdrojů. Propojuje osvědčené postupy „hospodyňkovských“ (pra)babiček vařících pro velké rodiny, bohatou vůni orientálních dálek i znovuobjevované a dnes zcela moderní přípravy vlastních domácích produktů.

Kuchařka pro mého muže, Veronika Zemanová

Kuchařka pro mého muže Veroniky Zemanové je perfektní knihou pro muže, který zatím nemá s vařením mnoho zkušeností (nebo vůbec žádné), ale který se do něj neváhá pustit. Obsahuje skvělé recepty na polévky, hlavní chody, přílohy i sladká jídla. Kniha je rozdělena do kapitol podle toho, k jaké příležitosti muž právě vaří (zda pro sebe, kamarády, svou vyvolenou nebo pro celou rodinu, ale najde v ní oporu třeba i tehdy, chce-li zhubnout). Tento čtivý průvodce obsahuje jak podrobné a spolehlivé recepty a návodné fotografie, tak užitečné rady a zajímavé suroviny, a nevyhýbá se ani rozmanitým úskalím, na které muž neuvyklý vaření dříve či později narazí. Kniha je psaná s nezaměnitelným vtipem a lehkostí, které potěší už při samotném čtení. Navíc je možné vepsat do ní svému muži osobní věnování, do každého receptu pak oslovení. Ideální dárek pro partnera, kamaráda, bratra, tatínka, dědečka! 

Kniha o pivu, Pavel Worowiec a Marcela Titzlová

S Knihou o pivu poznáte nové a často nečekané tváře tradičního nápoje. Naučíte se vybírat a poznávat piva různých stylů a z různých zemí, nacházet ta nejlepší z nich a vychutnávat si je. Seznámíte se s původními i novými pivními styly, proniknete do základů párování piva a jídla. Součástí knihy jsou také praktické rady, jak vybrat správné pivní sklo či jak uspořádat ochutnávku. Více než dvacet receptů dále ukáže široké možnosti piva při úpravě masa, pečení chleba, grilování a přípravě jak rychlých párty jídel, tak polévek nebo sladkých dezertů.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 12. 12. 2020

Tradinář se mi líbil tolik, že jsem nečekala na Vánoce a potěšila se jím jen tak

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 14. 12. 2020

To mě opravdu moc potěšilo

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.