Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi

Tanečník Viktor Konvalinka byl za Pantheru nominován na Cenu Thálie

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi
Tanečník Viktor Konvalinka byl za Pantheru nominován na Cenu Thálie

Tanečník Viktor Konvalinka byl za Pantheru nominován na Cenu Thálie

Divadelní Ceny Thálie zveřejnily seznam nominovaných umělců za uplynulou sezonu. V kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo se v širší nominaci umístil tanečník Viktor Konvalinka za své sólo v představení Panthera by 420People. 

Představení Panthera nezávislého tanečního souboru 420People se inspirovalo bestsellerem Sapiens izraelského historika Y. N. Harariho, který pojednává o úchvatném a zároveň děsivém příběhu lidstva. Plná emocí, a především otázek je i Panthera, jež je jistotou skvělých tanečních výkonů i hudby, kterou tanečníkům takříkajíc „pod nohy“ složil Jan Šikl. Za nápaditou choreografií stojí Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420People, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem.

A co o Pantheře, díky níž byl nominován na Cenu Thálie, říká tanečník Viktor Konvalinka? „Moje sólo je založené převážně na dvou emocích, jimiž jsou klid a překvapení. V době, kdy jsme zkoušeli PANTHERU, jsem se zajímal o bojové umění, konkrétně o práci a točení s tyčí. Společně s choreografem Václavem Kunešem jsme toho využili a rozhodli se, že to použijeme v představení i pro moje sólo. Snažil jsem se vycházet ze svého pohybového slovníku a využít zmíněné emoce. Nehledal jsem rozdíl mezi klidem a překvapením, ale naopak jsem chtěl přijít na to, jak je spojit dohromady, a jak nejlépe vystihnout jejich symbiózu. Sólo tak připomíná tichého šaolinského mistra, který, myslím, má k symbióze těchto dvou emocí také hodně blízko,“ svěřil se tanečník Viktor Konvalinka, který je s tímto sólem letos nominován na Cenu Thálie v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo.

Vyhlášení nositelů Cen Thálie 2020 se uskuteční 14. 11. od 20.00 hodin v online prostoru prostřednictvím streamovaného přenosu.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.