Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 9. 2021
Líbí se mi

Sportovní vybavení na kolo, které skutečně oceníte

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 9. 2021
Líbí se mi
Sportovní vybavení na kolo, které skutečně oceníte

Sportovní vybavení na kolo, které skutečně oceníte

Cyklistika se bezpochyby řadí k jedněm z velmi oblíbených sportů, neboť v rekreační formě není nikterak náročná na fyzickou kondici ani na vybavení. Plánujete-li rodinný výlet na kole, vystačíte si s několika málo doplňky, které vám projížďku velmi zpříjemní.

Funkční oblečení je základ

Pokud si hned nechcete kupovat cyklistické oblečení, neboť vaše vyjížďky jsou spíše pro zábavu a na pohodu, měli byste alespoň místo bavlny upřednostnit funkční materiály. Efektivně totiž odvádí od těla pot, vy tak budete pořád v teple a užijete si lepší komfort během jízdy. Vybíráte-li dres na kolo, neměli byste se řídit pouze designem, nýbrž hlavně materiálem a funkčními prvky. Velmi vhod přijdou silikonové proužky vespodu na rukávech, díky čemuž vám budou pevně držet na ruce. Důležité jsou rovněž reflexní prvky pro větší bezpečnost a praktická kapsa na zádech pro uložení drobností. Kraťasy na kolo by měly být vybaveny vložkou z antibakteriálního materiálu, čímž předejdete bolavému pozadí.

Praktické doplňky, které se hodí

Nepostradatelnou součástí každého kola je brašna nebo batoh, kam si uložíte svačinu, pití, klíče, mobil atd. Brašnu lze upnout k lyžinám pod sedlo nebo se umísťuje na řídítka. Záleží pouze na vás, který způsob umístění vám bude lépe vyhovovat. Batohy na kolo vybírejte podle délky plánované vyjížďky. Na krátkou projížďku si vystačíte s batohem o objemu kolem 10 l, na delší trasy je vhodnější objem od 20 do 33 l. Větší pohodlí vám zajistí prodyšná zádová část, integrovaný vodní vak v batohu a možnost upnutí přilby. Při náročných sjezdech, při nichž hrozí riziko zranění, vám přijde vhod batoh s integrovaných chráničem páteře. Zapomenout byste také neměli na rukavice na kolo, jež eliminují poranění v případě pádu. Zároveň zabraňují tvorbě puchýřů a mozolů.

Foto: Depositphotos

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Tak jestli se to tady už hýří radami, co se k takovému kolu hodí, tak třeba za mne je určitě hodně důležité mít doma i takový šroubový kompresor, jako se dá pořídit z této stránky zde - https://www.kompresory-filtry-servis.cz/sluzby/servis/servis-kompresoru . Je to hlavně proto, že tato stránka nabízí i případný servis a to si myslím, že by měl snad chtít každý, ne?

Odpovědět
potkanek
potkanek 1. 10. 2021

na kole jezdím pořád

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 10. 2021

kolo nevlastním

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 10. 2021

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 10. 2021

Tohle u nás zajišťuje manžel a výborně.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 534
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.