Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 8. 2020
Líbí se mi

Ranní rituály, díky kterým se budete celý den usmívat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 8. 2020
Líbí se mi
Ranní rituály, díky kterým se budete celý den usmívat

Ranní rituály, díky kterým se budete celý den usmívat

Okřídlené rčení praví, že je-li člověk mrzutý, vstal nejspíš levou nohou z postele. A něco na něm bude! Tedy ne že by záleželo na tom, která z našich dolních končetin se země dotkne po probuzení jako první, ale pravdou je, že to, jak prožijeme ráno, ovlivní naši náladu na celý den!

Je ráno, zvuk budíku vás vyhání z postele a v hlavě přemítáte, co vše budete muset za ten den zvládnout. Vstát s dobrou náladou a energií na rozdávání je téměř nadlidský úkol. Jaké ranní rituály vám pomohou začít úspěšný den?

Snídaně je základ rána

Zapomeňte na sladké cereálie, palačinky a čokoládou polité koblihy. Naše tělo potřebuje ze snídaně získat energii na celý den. Bílkoviny jsou palivo číslo jedna. Snídaně s vysokým podílem proteinů nás nejen nasytí na delší dobu, ale i potlačí chuť na nezdravé pamlsky.

Zařaďte do svého snídaňového menu vejce, řecký jogurt nebo čokoládový proteinový koktejl. Tento nápoj dodá tělu potřebné bílkoviny a esenciální vitaminy. Navíc je tato snídaňová varianta velice praktická v případech, kdy nemáte čas se v klidu nasnídat. Jednoduše si svůj koktejl vezmete s sebou.

Káva vs. čaj

Ranní rituál s šálkem kávy pro tentokrát odložte na neurčito a pro změnu dejte šanci zelenému čaji. Po ránu vás povzbudí po fyzické i psychické stránce, a navíc podpoří váš metabolismus.

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které zatočí s volnými radikály a tím zpomalí proces stárnutí. Zelený čaj tak lze považovat za elixír mládí.

Vzpruha pro pleť

Péče o pokožku je stejně důležitá jako vyvážená a pestrá strava. Zařaďte proto do své každodenní rutiny péči o pleť. Odborníci na výživu doporučují zvolit kosmetické přípravky bohaté na antioxidanty a také vitaminy C a E, které pomáhají neutralizovat volné radikály podílející se na stárnutí pleti.

Pořiďte si pečující sadu na ochranu pleti před nepříznivými vlivy – odličovadlo, tonizační vodu, sérum a hydratační krém. Nezapomínejte ani na opalovací krém, který je během slunečných dnů nutností.

Životadárná voda

Všichni víme, že dodržovat pitný režim je životně důležité. Věděli jste však, že sklenice vody po ránu je takový malý životabudič? Každá hodina spánku okrádá tělo o hydrataci. Když je tělo dehydrované, cítíte se unaveni, můžete mít bolesti hlavy a špatnou náladu.

Proto si každé ráno po probuzení dejte sklenici vlažné vody. Uhasíte žízeň, hydratujete své tělo a nastartujete metabolismus.

Energie na celý den

Dobijte si baterky hned brzy ráno a jděte si zacvičit. Začít můžete ranní procházkou do práce, projížďkou na kole, během v okolním parku, nebo si doma protáhněte tělo cviky inspirovanými jógou. Možností je spousta. Aktivní pohyb v dopoledních hodinách vás probudí a rozproudí, dodá vám potřebnou energii na celý den a vyplaví endorfiny, hormony štěstí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 9. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 9. 2020

paráda

Odpovědět
Majina
Majina 1. 9. 2020

Zaujímavé rady sú vždy vítané

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 9. 2020

Mám vyzkoušené a tyto rady skutečně fungují.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 127
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.