Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 5. 9. 2021
Líbí se mi

Plav pomáhat! Závod „Prague City Swim“ na podporu pacientů s ALS se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 5. 9. 2021
Líbí se mi
Plav pomáhat!  Závod „Prague City Swim“ na podporu pacientů s ALS se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze

Plav pomáhat! Závod „Prague City Swim“ na podporu pacientů s ALS se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze

Třetí ročník charitativního závodu Prague City Swim (www.praguecityswim.cz), který se koná 11. září na Střeleckém ostrově v Praze, se blíží. Spolek ALSA zve nejen rekreační a profesionální plavce a nadšence do paddleboardingu, ale také firemní či kamarádské týmy a fanoušky, aby poměřili síly mezi sebou a zástupci z řad známých osobností a předních českých sportovců. „Plav pomáhat“ je tradiční motto závodu, jehož účastníci podpoří pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou - ALS. 

Osobně se závodu účastní i ti, kteří sami s ALS bojují - Jára Mijovičová, která žije podle rčení “Carpe Diem”, osmadvacetiletý Tomáš Hrubý a bývalý jihlavský lékař Jakub Rychlík. Na akci se účastníci mohou potkat také s moderátorkami Danielou Písařovicovou a Kateřinou Nekolnou, s plavkyní Petrou Weber Chocovou, moderním pětibojařem Janem Kufem, dálkovou plavkyní Markétou Pechovou, Danielou Peštovou a dalšími. 

„V období pandemie jsme bohužel přišli o podstatnou část našeho rozpočtu, který se odrazil na fungování centra ALSA a pomoci pacientům s ALS. Proto výtěžek z této akce podpoří poradenské ALSA centrum koupí specializovaných pomůcek nebo osobní asistence pro pacienty. Účastníci tak podpoří dobrou věc a věříme, že společně s fanoušky a rodinami si také užijí pohodový den,“ říká Ing. Tereza Koucká, hlavní organizátorka závodu Prague City Swim. Celým dnem doprovodí svým zpěvem Annamária d’Almeida a na závěr akce zahraje funky kapela Celest & Charles.  

Proto „Plav pomáhat“ společně  

  • s Járou Mijovičovou, která s onemocněním ALS bojuje již šestým rokem a Prague City Swim se účastní od začátku. Paní Jára vám rozzáří den svou veselou myslí a přestože jí osud nadělil tak těžkou zkoušku, a život s ALS je čím dál tím náročnější, Jára se nevzdává a snaží se užívat každý den naplno. 
  • s Tomášem Hrubým, který je nejmladším, osmadvacetiletým, registrovaným pacientem spolku ALSA. Letos plave Prague City Swim poprvé. Těšit se na něj můžete v připravovaném kalendáři 2022 i časosběrném dokumentu spolku ALSA. 
  • s Jakubem Rychlíkem, který býval vášnivý sportovec a lékařem v jihlavské nemocnici. Má skvělou manželku a dvě krásné děti, se kterými chce být co nejdéle to půjde. Plave Prague City Swim již potřetí a vždycky má okolo sebe partu kamarádů, kteří ho nepotopí 

Letos mohou plavci zvolit kratší (600 m), nebo delší (1650 m – kolem celého ostrova) závodní trať. Na nejkratší trase (200 m) mohou své plavecké dovednosti předvést děti. Stejně dlouhý úsek Vltavy je vyčleněn pacientům s ALS, kteří poplují položení na paddleboardu, a za pomoci svých týmů budou dovezeni do cíle. Pacientský závod je zároveň jednou z nejemotivnějších částí celé akce. Závodníky na paddleboardu a týmovém megaboardu čeká příjemná jízda kolem celého ostrova (1650 m). Registrovat do závodu se lze na www.praguecityswim.cz. Na e-shopu spolku ALSA bude opět možné zakoupit dárkovou poukázku na startovné.

O amyotrofické laterální skleróze (ALS)

ALS je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk, které ovládají pohyblivost svalů. Nemocní přicházejí postupně o veškerý pohyb na těle, nakonec jim zůstávají pouze pohyby očí. To vše se děje při zachování psychických a mentálních schopností. Nemoc končí selháním dechových svalů téměř v 99 % případů. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny, odborníci se o jejich odhalení soustavně pokoušejí, stejně jako o nalezení účinné léčby. Nemoc může postihnout kohokoliv, doba přežití se udává mezi 3-5 lety po stanovení diagnózy. Prevalence onemocnění v České republice se odhaduje na 6-8 případů na 100 000 obyvatel.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 6. 9. 2021

Super projekt.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 9. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 9. 2021

Prima projekt!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 662
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.