Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 6. 2021
Líbí se mi

Perfektní kniha na léto? Vybrali jsme ty, které vás rozhodně budou bavit!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 6. 2021
Líbí se mi
Perfektní kniha na léto? Vybrali jsme ty, které vás rozhodně budou bavit!

Perfektní kniha na léto? Vybrali jsme ty, které vás rozhodně budou bavit!

Léto, zmrzlina, koupaliště, pohoda… co může být lepšího než sundat boty a pohodlně se usadit na terase nebo zahrádce se skvělou knihou? Víme, že vybrat to nejlepší k přečtení, bývá často velký oříšek. Proto jsme pro vás vybrali skvělé knížky, které pobaví, donutí k zamyšlení, i se díky nim něco dozvíte. Ať už dáváte přednost psychologickým dramatům, kriminálce nebo komedii, vybrali jsme pro vás knížky napříč několika žánry, které přečtete doslova jedním dechem. 

 

Tiché Roky, Alena Mornštajnová

Mnozí tvrdí, že knihou Hana nastavila tato úspěšná spisovatelka laťku velice vysoko. Román Tiché Roky, ale ještě o fous předčil očekávání. Je to kniha, která se vám bude skvěle číst na pláži, u babičky, na chalupě i doma v obýváku. A garantujeme vám, že ji neodložíte, dokud ji nepřečtete. Jedná se o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery.

Gump - pes, který naučil lidi žít, Filip Rožek

Neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění očima psího tuláka Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka.

Rozhovory s přáteli, Sally Rooney

Chytré, čtivé, svěží. Takový je román od Sally Rooney, která je v zahraniční zbrusu novou literární hvězdou. Příběh o komplikovaných vztazích mezi muži a ženami se čte lehce a příjemně, i když občas pojednává o složitých situacích. Ideální čtení, které si s sebou vezmete na deku na pláž nebo na koupaliště. Nenutí vás hltat stránku za stránkou, spíš jen tak pomalu otáčet a kochat se skvělým literárním umem Sally Rooney. 

 

Síla hotentota, Petr Kovařík

Sbírka zamyšlení a zároveň nenásilný „návod na život”. Kniha o budování, o dávání i braní. O pochopení druhých i sebe samých. O bezstarostnosti, ale také o zodpovědnosti, o tom, kdy si z věcí nic nedělat a kdy zase ano. O tom, že bohatství není totéž co hromadění peněz a že osobní růst paradoxně znamená zmenšit se. Kdo to udělá vědomě, snáze najde radost v každodenním konání. A touto cestou může dojít k vyrovnanosti a štěstí.

Doufejme v to nejlepší, Carolina Setterwall

Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila víc energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy… Nalákali jsme vás? Věřím, že ano! Zajímavý román o ženě, která se musí vypořádat se žalem a smrtí partnera, ale také s vlastním životem je přímo ideální pro teplé letní večery. 

 

Iluze, Barbara Nesvadbová

Populární česká autorka, jejíž tvorba nikdy nezklame, představuje další příběh překladatelky Karly. Tentokrát potkává Martina v těžkém období svého života. Doposud dokonalý vztah s jediným synem začíná s jeho dospíváním dostávat trhliny, když se Tomáš snaží vyrovnat s vlastní identitou a vztahem k otci a začne experimentovat s drogami. A pak jednoho dne potřebují právníka… Martin se Karle stane nejprve záchranným kruhem, jenomže brzy mezi nimi zahoří divoký plamen spalující vášně a nic už pak nejde vzít zpátky. 

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 6. 2021

díky za skvělé tipy

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 6. 2021

Díky za knižní tipy - Alenu Mornštajnovou mám již přečtenou a mohu jen doporučit

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 6. 2021

Děkuji za tipy - v létě čtu nejvíce

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.