Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 7. 2019
Líbí se mi

Pět tipů, jak se hýčkat i při nedostatku času

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 7. 2019
Líbí se mi
Pět tipů, jak se hýčkat i při nedostatku času

Pět tipů, jak se hýčkat i při nedostatku času

Každá žena si zaslouží trochu času pro sebe. Copak je to ale možné, když je vás stále někde potřeba? Pokud se budete řídit našimi tipy, uvidíte, že vám k pocitu štěstí stačí i deset minut denně. 

Která žena by to neznala – sotva otevřete oči, utíkáte do práce, po práci na nákup, pro děti, doma vaříte, uklízíte a ještě stíháte kontrolovat domácí úkoly. Večer ještě doděláváte resty a nakonec padnete do postele zcela vyčerpaná. Během dne jste měla tolik práce, že jste si neudělala ani malou chvilku sama pro sebe.

Po nějakou dobu může tento model fungovat poměrně dobře, z dlouhodobého hlediska však vede k syndromu vyhoření, nespokojenosti a někdy až k depresím

Co pro sebe můžete udělat každý den? 

Možná jste to nevěděla, ale i několik málo minut denně, které věnujete sama sobě, může velmi výrazně ovlivnit způsob, jakým se budete cítit po zbytek celého dne. 

1. Čas na siestu 

I v sebehektičtějším dni byste si neměla odepřít šálek své oblíbené kávy nebo čaje. Posaďte se a vychutnejte si vůni vašeho nápoje. Pomalu se napijte a soustřeďte se pouze na své chuťové pohárky. Co cítíte? Je váš nápoj spíš hořký, ovocný nebo sladký? Horký, nebo příjemně vlažný? 

Pokud nemáte zrovna čas na to si kávu uvařit, není vůbec žádný hřích si ji zakoupit v bistru na konci ulice, které navíc nabízí i mnoho netradičních příchutí. Jednou za čas vám něco lepšího neuškodí. 

2. Udělejte si radost

Často dřeme a zapomínáme, že je potřeba se za své výkony i odměnit. Není tedy důvod, proč byste si nemohla pořídit pár hezkých náušnic, kabelku či nový parfém. Nebo si třeba jen kupte květiny. Ano sama sobě. Budete možná namítat, že veškeré peníze je potřeba vložit do rodinného rozpočtu. Uvidíte však, že jakmile budete při finančních záležitostech myslet i sama na sebe, bude vám mnohem lépe. 

3. Relax 

Očista je běžnou součástí našeho dne. Proč si ji tedy trochu nezpříjemnit? Do vany nalijte svou oblíbenou pěnu, naneste tělový peeling a pečujte sama o sebe tak, jako byste byla v lázních. Vonné esence mají často terapeutické účinky, které vás zbaví napětí a dodají vám dobrou náladu.  

4. Něco speciálního 

Snažte se do svého života zakomponovat věci, které si schováváte až na ‘‘speciální příležitost‘‘. Díky tomu, že se obklopíte krásnými věcmi, vám bude den ubíhat mnohem příjemněji a podpoříte tak svoji sebedůvěru. Nezapomeňte – není třeba si krásné a příjemné věci odpírat. Zvláště, když nevíte, zda jejich chvíle opravdu někdy nadejde.  

5. Masáž 

Když je tělo ve stresu, svaly mají tendenci tuhnout a může vám být až fyzicky slabo. Proto byste měla alespoň jednou za půl roku navštívit masážní studio, kde vás zbaví všech bloků a bolesti. V dnešní době již existují masáže, které nezaberou déle než půl hodiny. Například indická masáž hlavy a šíje, která vás zbaví přebytečného stresu a navodí příjemnou náladu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 24. 2. 2021

musíme se rozmazlovat

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 29. 7. 2019

Odpovědět
Jasper
Jasper 28. 7. 2019

Jak málo stačí ke zpříjemnění dne

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 7. 2019

souhlasím, to jsou krásné tipy

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 14. 7. 2019

super článok, jednoduché rady, ale účiinééé...tip výborný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 134
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.