Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 25. 2. 2021
Líbí se mi

On-line koníčky jako nový trend. Máte je pod kontrolou?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 25. 2. 2021
Líbí se mi
On-line koníčky jako nový trend. Máte je pod kontrolou?

On-line koníčky jako nový trend. Máte je pod kontrolou?

Fotbal, sledování televize, čtení knih, fotografování, degustace vína, běh, sázení sportky, malování i hraní her– záliby jsou tady od toho, abychom se odreagovali, rozvíjeli svou kreativitu nebo se udržovali v kondici, a to obzvlášť nyní, když jsme převážně doma. Důležité je si uvědomit, že všechny zájmy stojí určitý čas i peníze. Umění hospodařit s rodinným rozpočtem je někdy oříšek. Vědět, kolik „volných financí“ máme k dispozici na zábavu, se vyplatí víc, než si možná myslíte.

Koníčky nás především nyní udržují v dobré náladě a pomáhají našim životům ovlivněným karanténou dávat určitý smysl. Spousta lidí bojuje s pandemií po svém. Například pomocí barev, kdy se domov rázem promění v ateliér, nebo čtením či každodenním během. Hodně z nás se také čím dál častěji ubírá k on-line světu. A není se čemu divit, minulý rok doslova zamával s našimi životy, které se během krátké chvíle otočily o 180 stupňů. Běžné koníčky jsou teď mnohdy nedostupné a na řadu přicházejí nové možnosti. Zvlášť vyhledávanými jsou ty, které přinesou zábavu, odreagování i adrenalin v jednom a které čím dál více lidí spatřuje právě v on-line hraní a sázení.

Útěk od stereotypu 

Stejně jako jiné zájmy, také hry poskytují pozitivní emoce, momenty napětí a vytvářejí říši fantazie. Abyste se mohli plně položit do světa snů, je dobré znát své hranice. S tím pomůže nový projekt společnosti Sazka HRAJ S ROZUMEM: „Podporu zodpovědného hraní spouštíme právě z toho důvodu, že se významná část her i kvůli Covid omezením přesouvá na internet a my bychom se rádi ujistili, že i když budou lidé možná doma i více hrát, mají svou zábavu pod kontrolou,“ říká Veronika Diamantová, manažerka projektu Hraj s rozumem, který se zabývá prevencí a zodpovědným hraním.

Online sázení přináší celou řadu výhod. Nemusíte nikam chodit a stát ve frontě, nemusíte vymýšlet, kam schovat vsazený tiket, všechny výhry se vám hned připíšou na účet a vy ani u těch velkých nemusíte vůbec čekat na předání.

I zábava má své limity

Stejně jako v běžném životě, i v on-line světě potřebujeme určitá pravidla. Bez nich se prostě neobejdeme. Jednoduše nám pomohou mít své občasné impulzivní rozhodnutí trošku více pod kontrolou. Ať už se jedná o nákup sportovního vybavení v akci, nového foťáku, nejnovějších módních trendů, her nebo sázení. Vždy se vyplatí vědět, kolik můžeme utratit. Vymezte si proto ve svém rozpočtu „volné prostředky“. Budete tak mít jistotu, že neutratíte více, než byste si možná přáli. 

Nejen peníze, ale i čas je cenným zdrojem, se kterým se nevyplatí plýtvat. Času není na zbyt a v případě, že máte velkou rodinu, je ho o to méně. Každý sice potřebujeme čas pro sebe, někdy ale jen neodhadneme jeho množství. Online zábava by nás obecně neměla stát víc než bychom ve skutečnosti chtěli. I tomu se snaží projekt Sazky na zodpovědné hraní vyhnout: Našim cílem je, aby hra zůstala příjemnou zábavou. Projekt Hraj s rozumem má pomoci právě v prevenci, aby si lidé uvědomovali, že každý má své limity jinde. Někdo si potřebuje pohlídat čas, který věnuje hraní, někdo naopak objem peněz, které chce do své zábavy vložit. Zároveň chceme upozornit na to, že každý velký hráč ví, kdy má přestat,“ komentuje manažerka Hraj s rozumem Diamantová.

Buďte rozumní

Koníčky jsou krásná věc, pomohou nám utéct od stereotypu, ale i ony mají své hranice. Nedovolte, aby on-line svět pohltil váš běžný život a s ním i čas a finance. 

O projektu Hraj s rozumem

Cílem projektu HRAJ S ROZUMEM je zvýšit povědomí hráčů o zodpovědném hraní, které může pomoci předejít potenciálním problémům způsobených hazardem. Zvyšuje informovanost o možnostech nastavení osobních herních limitů tak, aby případná hra nezpůsobila, i když třeba výjimečně, existenční ani sociální problémy. Snahou je rovněž věnovat pozornost tomu, aby hráči vnímali hru jako zábavu a prostředek k odpočinku a nedostávali se hraním do nepříjemných situací. Více informací na www.hrajsrozumem.cz. 

O společnosti SAZKA a.s.

SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice s cca 95% tržním podílem na trhu loterií a jiných podobných her. Hlavními loterními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. hlavně prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 200 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích na 4 kontinentech. Sazka a.s. je součástí mezinárodního loterního holdingu Sazka Group (patří sem rovněž podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria). Více na www.sazka.cz a www.kkcg.eu.

Foto: archiv

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 27. 2. 2021

mám raději "živé" koníčky

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 2. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 571
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.