Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 5. 2019
Líbí se mi

LUŠTĚNINOVÁ KUCHAŘKA se spoustou zeleniny pro celou rodinu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 5. 2019
Líbí se mi
LUŠTĚNINOVÁ KUCHAŘKA se spoustou zeleniny pro celou rodinu

LUŠTĚNINOVÁ KUCHAŘKA se spoustou zeleniny pro celou rodinu

Jak luštěniny zařadit do domácího vaření? Jak je správně připravovat, klíčit, fermentovat, skladovat? Co všechno se z nich dá vyčarovat a jaké druhy se na co hodí nejlépe? A hlavně, jak si na nich i s dětmi pochutnat?

Díky této kuchařce si budete moci vychutnat kouzlo moderní veganské kuchyně, ať už je váš stravovací styl jakýkoli a uvařit dobré kvalitní jídlo pro celou vaši rodinu. A protože zásadní součást zdravého jídelníčku představují bílkoviny, je tato kniha věnována (zejména) luštěninám jako jejich kvalitnímu rostlinnému zdroji.

Šéfkuchař oblíbené dejvické restaurace Country Life a autor úspěšné Zeleninové kuchařky Petr Klíma spojuje své zkušenosti ze světové gastronomie s každodenní praxí v restauraci i v domácí kuchyni, kreativní postupy a dostupné sezónní suroviny.

Spolu s luštěninami hraje i tady velkou roli čerstvá lokální zelenina a bylinky, autorův oblíbený zdroj nevyčerpatelné inspirace i výzva jej co nejlépe zpracovat. V přehledném výběru figurují nejrůznější typy jídel: od svačinkových dipů, pomazánek a salátů, přes dokonalé polévky a pestrou nabídku hlavních jídel, až po překvapivé, ale skvělé sladkosti. Například cizrna tady zazáří nejen v polévce, ale i „na pivu“ coby hlavní chod nebo naopak ukrytá v báječných sušenkách!

Autor Petr Klíma v knize využívá tyto luštěniny:

Čočka červená (celá, loupaná), tmavozelená, černá-beluga, zelená velká. Fazole červená ledvina, pinto, černé oko, adzuki, černá ledvina, mungo, bílá máslová fazole. Cizrna, zelené fazolky, hrách celý, hrášek, podzemnice olejná-arašídy, hrách žlutý a zelený.

Kniha obsahuje veganské luštěninové recepty (bez masa, cukru, vajíček a mléčných výrobků):

  • SALÁTY, PŘÍLOHY A POMAZÁNKY
  • KLÍČENÉ
  • POLÉVKY
  • HLAVNÍ CHODY
  • LASKOMINY a sladká jídla

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.