Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 10. 2019
Líbí se mi

Karel Gott navždy odešel. Jeho stopa ale nikdy nezmizí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 10. 2019
Líbí se mi
Karel Gott navždy odešel. Jeho stopa ale nikdy nezmizí

Karel Gott navždy odešel. Jeho stopa ale nikdy nezmizí

V úterý krátce před půlnocí přišel hudební svět o jeden ze svých největších talentů a Česká republika o jednoho z nejlepších zpěváků historie, Karla Gotta. Několikanásobný Zlatý slavík podlehl vážné nemoci v 80 letech.

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ napsala médiím Ivana Gottová, která zároveň poprosila o respektování zármutku rodiny. 

Jeho stopa nikdy nezmizí

Karel Gott patřil bezesporu k nejvýraznějším postavám hudebního světa. Své fanoušky (a především fanynky) získával nejen svým bezchybným hlasem, ale také pravým gentlemanstvím a pověstným smyslem pro humor. Respekt si získával díky svému umění nejen u těch, kteří jeho písně a hlas milovali, ale také u lidí, pro které jeho hudba nebyla tím pravým „šálkem čaje“. Stala se z něho osobnost, jež se do historie české hudby zapsala nesmazatelným písmem.

Ostatně důkazem jsou i nejrůznější ocenění (jen Zlatého slavíka si odnesl 42krát a cenu Týtý 22krát), před 10 lety obdržel od tehdejšího prezidenta Václava Klause Medaili za zásluhy. Věhlas a popularitu získal také u našich sousedů, kde jej při koncertech vítaly zástupy fanoušků. Kromě hudebního talentu měl i malířský – jeho obrazy se staly uznávanými a žádanými díly. Na české poměry byl tak nevídaně renesanční osobností.

Bojoval až do konce

V září Karel Gott oznámil, že trpí akutní leukemií. Se svým zdravím bojoval už nějakou dobu, za sebou měl dokonce úspěšnou léčbu rakoviny.

Zlatý slavík za sebou zanechal manželku Ivanu, čtyři dcery (Dominiku, Lucii, Charlotte a Nelly) a dvě vnoučata. Právě pro ně bude jeho odchod nejtěžší, i když se jistě najde jen málokterý člověk, kterého by zpráva o jeho skonu nezasáhla. Za svou rodinu totiž považoval i své fanoušky, pro které žil až do posledního dechu a koncertoval, dokud mu to zdraví dovolilo. Naposledy veřejně zpíval letos v březnu v Brně. V červnu mu pak přátelé uspořádali oslavu k 80. narozeninám v Divadle Na Jezerce. Nikdo však tehdy nepředpokládal, že by byla oslavou poslední…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 15. 12. 2019

Jeho písně nejde zapomenout.

Odpovědět
avatar
Marie Vabroušková 3. 10. 2019

Mistře, odešel jste ze života se ctí, v našich srdcích zůstanete již navždy.

Odpovědět
Janeta99
Janeta99 3. 10. 2019

Pan "Bůh" nebo prostě božský Karel. Ostatně měl to i v jeho příjmení. Škoda ho, je mi líto malých holčiček, které po něm zůstaly. Alespoň pro ně tady mohl být o chvíli déle.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 3. 10. 2019

Cítím velký smutek

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 3. 10. 2019

Velký smutek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.