Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 6. 7. 2021
Líbí se mi

Jiří Macháček slaví narozeniny! Připomeňme si 5 nejlepších filmů, ve kterých zazářil

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 6. 7. 2021
Líbí se mi
Jiří Macháček slaví narozeniny! Připomeňme si 5 nejlepších filmů, ve kterých zazářil

Jiří Macháček slaví narozeniny! Připomeňme si 5 nejlepších filmů, ve kterých zazářil

Většina z nás zná Jiřího Macháčka jako zpěváka. Jeho kapela MIG 21 již přes dvacet let sklízí úspěchy na české hudební scéně. A zcela právem! Kromě toho je však Jiří Macháček, který dnes slaví narozeniny, také skvělým hercem a za svou kariéru ztvárnil řadu jedinečných rolí. Ve kterých ho milujete nejvíce? My jsme pro vás vybrali 5 filmů, které se nesmazatelně zapsaly do historie, a to nejen díky jeho výkonu.

 

Samotáři (2000)

Psal se rok 2000 a do kin vrazil legendární film Davida Ondříčka o osudech sedmi mladých lidí, kteří se snaží zorientovat ve světě, do kterého jsou vhozeni. Jiří Macháček si v tomto snímku zahrál postavu Jakuba, nejzmatenějšího a nejpohodovějšího člověka široko daleko. Všechno měl „na háku“ a svět šel mimo něj. Jeho žluté háro, výrazné obočí nebo scéna, jak kouří trávu s Prahou za zády, se rozhodně zapsala do historie. Ale takových momentů je tento film doslova plný. Za tuto roli získal Jiří Macháček sošku Českého lva za nejlepší mužskou vedlejší roli.

Jedna ruka netleská (2003)

Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa, kterého ztvárnil právě Jiří Macháček. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací k dobrému. V dalším filmu Davida Ondříčka si Jirka zahrál po boku geniálního Ivana Trojana a Vladimíra Dlouhého a nejen díky skvělému scénáři a hudbě Jana P. Muchova opět dokázal, že je na správné cestě k oprávněnému úspěchu u diváků i kritiky.

Vratné láhve (2007)

Duo Jan Svěrák a Zdeněk Svěrák jsou už od časů filmu Kolja zárukou kvality a divák tak alespoň tuší, co může od snímku očekávat. Vratné lahve jsou navíc plné zvučných jmen tuzemské herecké scény, od Pavla Landovského, přes Danielu Kolářovou až po Tatianu Vilhelmovou. Hlavní hrdina Josef Tkaloun po své učitelské kariéře odchází do penze, ale nejvíc ze všeho se děsí toho, že zakrní. Proto začne pracovat ve výkupně lahví a právě zde potkává spoustu roztodivných lidí. Jeho manželka Eliška jeho "mladické snahy" pozoruje a komentuje svým ostrovtipem. Jsou manželé už čtyřicet let a chvílemi se zdá, že spolu jen přežívají. Přesto film není plný sentimentu a vzpomínek na mládí, naopak. 

Pohádkář (2014)

Snímek Vladimíra Michálka Pohádkář je inspirován stejnojmenným ženským románem populární autorky Barbary Nesvadbové z roku 2008, popisujícím osudový vztah dvou žen k jednomu muži, který s nimi žije paralelní životy, okouzluje je svým charismatem a uspokojuje jejich sexuální apetenci. Scenárista Marek Epstein ovšem změnil úhel vyprávění a k hlavnímu tématu „ničivé“ lásky přistupuje z mužského pohledu. Kombinace charismatického Jiřího Macháčka a krásné topmodelky Evy Herzigové, která poprvé v českém filmu dostala příležitost, je naprosto skvělá a rozhodně stojí za vaši pozornost.

Toman (2018)

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy, přináší neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana. Šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí, ztvárnil právě Jiří Macháček. Toman opravdu neoplýval charakterovými rysy, se kterými by se dalo příliš „empatizovat“. Šmelil, kradl a podváděl, kde mohl. K dobru mu lze připsat snad jen to, že zároveň s dobrými lidmi často podrážel i ty špatné. Svým způsobem tak předběhl dobu, kdy se na kolegialitu a profesní jistotu úplně zanevřelo.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 7. 2021

Výborný herec. Přeji mu pěkné narozeniny.

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 7. 2021

Báječný herec.

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 6. 7. 2021

Je podla mna skvely herec

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 7. 2021

všechno nejlepší

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 7. 2021

tohoto herce nemusím, ani jako zpěváka ne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.