Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Asenová
Vloženo 7. 10. 2021
Líbí se mi

Podzimní dekorace: vytvořte si obraz z lisovaných květů

avatar
Lucie Asenová
Vloženo 7. 10. 2021
Líbí se mi
Podzimní dekorace: vytvořte si obraz z lisovaných květů

Podzimní dekorace: vytvořte si obraz z lisovaných květů

Všechny si pamatujeme, jak jsme ve škole dělaly herbáře při hodině přírodopisu. Základy této techniky tedy známe. Z květů a listí lze ale také tvořit celé nádherné obrazy, které mohou být součástí výzdoby vašeho bytu, kanceláře nebo provozovny.

Mně se tato metoda zalíbila hned ze dvou důvodů. Zaprvé miluji květiny a v podstatě chci dělat cokoli, co je s nimi spojené, od pěstování po tvoření. A zadruhé - jsem absolutní malířský antitalent, takže alternativa vytváření obrazů z květin je pro mne jednoznačně vhodnou alternativou.

Jak na to

Postup při výrobě obrazu ze sušených květů je následující:

Obejděte zahrádku, pole, zajděte do lesa a natrhejte si květy, které příroda zrovna nabízí. Nebo si květiny prostě nakupte v zahradnictví nebo květinářství.

Připravte si savý papír, knihy nebo staré obchodní katalogy, ve kterých budete květiny a listy sušit, pinzetu, papír, lepidlo, štěteček a nůžky.

Postupně dávejte mezi listy savý papír, květiny, a znovu savý papír tak, aby se vlhkost z květů absorbovala. Knihu či katalog s květinami je třeba zatížit dalšími knihami, aby byl vytvořen tlak pro kvalitní slisování. Sušte po dobu 3–4 týdnů.

Květinový dekor je možné vytvořit mezi dvěma skly nebo jako obraz. Pro první variantu doporučuji použít skla z klipartu, který zakoupíte v jakémkoli hobbymarketu nebo papírnictví.

Zamýšlený motiv obrázku nejdřív vytvořte na listu papíru. Usušené květiny jsou křehké, proto při manipulaci používejte pinzetu. Až budete s obrázkem spokojené, přeneste jej na sklo nebo podklad do rámu 1:1. Pomocí štětečku nanášejte na spodní stranu květů lepidlo.

Obrázek zarámujte.

Další nápady můžete sledovat na Instagramu Amusingflora

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 8. 10. 2021

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 10. 2021

pěkné

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 10. 2021

Moc hezké.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 435
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.