Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 13. 8. 2021
Líbí se mi

Co se stane, když všichni rodiče usnou? Do kin míří thriller Spící město

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 13. 8. 2021
Líbí se mi
Co se stane, když všichni rodiče usnou? Do kin míří thriller Spící město

Co se stane, když všichni rodiče usnou? Do kin míří thriller Spící město

Thriller Spící město natočil režisér Dan Svátek podle stejnojmenné knihy a populárního bestselleru spisovatele Martina Vopěnky. Všichni rodiče na celém světě zničehonic z neznámých důvodů usnou a děti musí bojovat o přežití ve světě zbývajících dospělých. Napínavé dobrodružství ukazuje, co vše se může stát, když zavládne chaos a děti jsou nuceny čelit nástrahám světa na vlastní pěst. 

Čtyři sourozenci Kryštof, Kristýna a Ema a nejmladší Samuel prožívají spokojené dětství ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale všechno změní. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Takto záhadně usnuli rodiče po celém světě. Nastává chaos, jejich město ovládnou bezdětní a mladí, kteří se dokázali ve vzniklé situaci zorientovat. Věřit se nedá nikomu. Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž by měli vítězit ti silnější a chytří, ale leckdy mají navrch ti vychytralí a bezohlední. Malý Samuel je navíc unesen a sourozenci se vydávají na cestu do neznáma, aby ho zkusili najít. Podaří se jim opět setkat a najít cestu zpět domů? Probudí se jejich rodiče a bude vše jako dřív?

Celý film byl natočen v lokalitách jižních Čech. „V České Kanadě máme chatu, znám tam každý kout. Pět let, co na příběh myslím, jsem postupně našel většinu exteriérů. Zajímavé bylo, že Martin Vopěnka umístil příběh do stejného kraje, aniž by to v knize prozradil,“ vysvětluje svojí volbu režisér Dan Svátek, jenž v posledních letech sklidil uznání a úspěchy s televizní minisérií Stockholmský snydrom a především s dramatem Úsměvy smutných mužů podle knihy Josefa Formánka. 

Režisér Dan Svátek i autor knižní předlohy Martin Vopěnka mají k místům, kde se film natáčel, blízký vztah a není jim lhostejný osud místních lesů po kůrovcové kalamitě. Producent filmu, společnost HOLIDAY FILMS, se proto rozhodl ve spolupráci s obcemi České Kanady a okolí, zasadit zde jeden strom za každý prodaný lístek do kina. 

V kinech od 19. srpna 2021.

Foto: Bonton Film

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 14. 8. 2021

půjdu se podívat

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 8. 2021

těším se na to

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 8. 2021

zajímavé téma

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 8. 2021

Film vypadá dobře a skvělý námět.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.