Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 11. 2021
Líbí se mi

7 tipů, proč na podzim vyrazit do Slovinska

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 11. 2021
Líbí se mi
7 tipů, proč na podzim vyrazit do Slovinska

7 tipů, proč na podzim vyrazit do Slovinska

Zelené srdce Evropy, kde si každý najde to své. Přesvědčte se s námi, že Slovinsko vám má co nabídnout nejen během letní sezóny, ale ještě krásnější se vám bude zdát na podzim. Bez davů turistů si tak krásně budete moci prodloužit slunečné období a poznat krásy malebných městeček, skvělého jídla a lokálních surovin, které si s láskou odvezete domů. A spoustu vzpomínek navrh k tomu!

1. Slovinské Benátky - městečko Piran

Starobylé městečko Piran na výběžku slovinského pobřeží je právem považováno za nejkrásnějších míst Slovinska. Dominantou tzv. slovinských Benátek je kostel a velké kruhové náměstí. Piran uspokojí všechny vaše smysly, je to gastronomické i kulturní centrum regionu. V úzkých uličkách a na historických náměstích, které jsou plné umění a řemesel si budete připadat jako v Toskánsku. Od časů italské nadvlády tu dodnes sídlí italská menšina a názvy ulic jsou tu dvojjazyčné. Projděte se ke katedrále sv. Jiřího, která se nachází na vyvýšenině nad městem. Na její věži je otáčející se socha archanděla Michaela, která ukazuje, kterým směrem fouká vítr. Odměnou za výšlap na vrchol věže vám bude dechberoucí výhled na toto středověké městečko. 

2. Více jak 100letý ikonický hotel

Poznávat zákoutí malebného městečka Piran se můžete vydat po chodníku vedoucího proti pobřeží z Hotelu Kempinski Palace Portorož. Ten nejen díky své skvělé poloze blízku Terstu, Lublaně a Benátek, hraje už více jak 100 let klíčovou roli v životě Portorože. Už v časech Rakousko-Uherska jste tu mohli potkat členy královských rodin, aristokraty, ale také politiky či hvězdy filmového plátna. Za historickou fasádou hotelu se skrývá spojení zachovalých architektonických prvků s moderním designem. Část hotelu je kulturní památkou spolu s parkem plným zeleně patřící k hotelu. Výhled na Jadranské moře si pak můžete užít z kteréhokoliv hotelového pokoje, včetně úchvatného Prezidenského apartmánu.

3. Ochutnávky vín i olivového oleje

Istrijské prosciutto, lokální sýry, bohatý výběr čerstvých ryb a mořských plodů z Jadranu, domácí těstoviny, chutná zelenina a ovoce, špargle, ale i bílé či černé lanýže. To všechno jsou chutě Istrie, které musíte během podzimu ochutnat. Stejně jako istrijská vína, jejichž degustací vás provedou vášnivý vinaři. A víte, co je považováno za istrijské zlato? Je to celosvětově známý olivový olej, který tu můžete také ochutnat. Ten, který vám zachutná nejvíc, si můžete odnést domů jako vzpomínku na slunečné a teplé dny na Istrii.

4. Michelinská večeře

Patříte mezi náročné gurmány? Pak si nesmíte nechat ujít večeři v restauraci Sophia, v hotelu Kempinski Palace Portorož, která je pojmenovaná po italské herecké legendě Sophii Loren. Ta hotel navštívila v 50. letech a přinesla atmosféru italské „La Dolce Vita“ do Portorože. Šéfkuchař restaurace zařazené do michelinského průvodce a i tento rok opětovně oceněné The Michelin Plate vás provede kombinací jídel sestavených na počest této světoznámé herečky. „Sophia Loren Signature Menu“ je inspirované lokální kuchyní a prezentované v moderním stylu. Zážitek z jídla umocní mezinárodně oceněná vína, jež vám doporučí profesionální someliér podle vaší chuti.

5. Cyklistická projížďka po trase Parenzana

Kromě odpočinku vás na Istrii čeká i výběr aktivit. Historická cyklotrasa Parenzana spojuje tři krajiny a patří mezi to nejúžasnější, co istrijské pobřeží nabízí. Trasa vede přes vinohrady a olivové háje, kde uvidíte přírodu v plné kráse a diverzitě. Když se přidáte ke conciergeovi Marjanovi z Hotelu Kempinski Palace Portorož, projedete se na kole přes krátké tunely a nádherné údolí a když budete mít štěstí zahlídnete nejen pasoucí se ovce, ale i hledače lanýžů se svými psi. Trasa, která bola původně železniční cestou a od roku 1902 spojuje italský Terst s chorvatským Porečem, vede i dnes z Itálie, přes Slovinsko až do Chorvatska a má 123 kilometrů.

6. Koupele od 13.století

Oblast Istrie je už od 13. století regionem známým pro svou bohatou tradici koupelí. Benediktínští mniši tu svým hostům dopřávali nejen ozdravné účinky moře, ale i procedůry, při kterých se využívají mořské soli. Dnes najdete dokonalý relax a také masáže, tělové a pleťové ošetření, které vám dodají energii v Rose Sta centru, pojmenovaném po symbole Portorože - růži. Při lokálně inspirovaných procedurách tu terapeuti využívají kromě produktů světových značek i produkty z organického olivového oleje Olive Garden Products.

7. Vintage cesty

Milovníci autentických zážitků si mohou vybrat mezi dvěmi možnostmi a nebo vyzkoušet klidně obě. Jednou je plavba starobylou loďkou The Vintage Boat, na kterou se nalodíte díky molu u hotelu a z mořské hladiny si můžete užít výhled na pobřeží s majestátním hotelem Kempinski Portorož. Jestli se vám houpání na mořských vlnách nezdá jako správné dobrodružství, můžete vyzkoušet stylovou jízdu s veterány The Vintage Oliver Tour, které vás zavezou přes olivové sady na degustaci olivového oleje.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 5. 11. 2021

Hned bych jela

Odpovědět
k.eva
k.eva 4. 11. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 11. 2021

Vyrazila bych okamžitě

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 11. 2021

Slovinsko je nádherná země, ale cestujeme raději v létě

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 11. 2021

do ciziny nejezdíme, máme krásně u nás v České republice

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.