Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

24 hodin s Peugeot 2008. Seznamte se s autem, které nikdo nepřehlédne!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
24 hodin s Peugeot 2008. Seznamte se s autem, které nikdo nepřehlédne!

24 hodin s Peugeot 2008. Seznamte se s autem, které nikdo nepřehlédne!

Ráno odvést syna na školky, odpoledne porada v práci, ještě stihnout nákup a deset tisíc různých pochůzek… Taky si někdy přejete, aby váš den měl minimálně 48 hodin? Já ano! Zvlášť, když jsem dostala možnost si na jeden den půjčit nové multifunkční SUV, Peugeot 2008. 

Robustnost a elegantní křivky v kombinaci se zvýšenou výškou, to je nové SUV Peugeot 2008. Můj společník pro jeden deštivý podzimní den. A hned v úvodu napíši jediné: nečekala jsem nic a odcházela domů s naprostým nadšením. Toto auto si mě získalo. Nejen svým jedinečným a nepřehlédnutelným designem, ale zvlášť uživatelsky naprosto snadným ovládáním a nespočtem hi-tech vychytávek. Prostě slušivý a funkční vůz, ve kterém se každá jeho řidička cítí stejně sebevědomě jako jsou sebevědomé jeho křivky. 

Design na první místě

Pokud vás baví móda, rádi se hezky oblékáte, kupujete si módní magazíny, sledujete módní rubriku na webu ZENYsro, určitě mě dáte za pravdu, že design vozu je stejně důležitý jako jeho jízdní vlastnosti. A hned v této chvíli sbírá nový Peugeot 2008 první plusové boty. Já bych ho přirovnala ke slušivému a sebevědomému kabátku. Při prvním pohledu váš zrak totiž ulpí na mohutné přední masce. Je vysoká, téměr kolmá a má obrovskou mřížku chladiče. Zepředu vás až překvapí, jak robustně toto auto působí. To „moje“ bylo zdálky na ulici rozeznatelné i díky ikonické oranžové barvě, která patří k základním v nabídce Peugeot. A tato barva mu opravdu sluší! Stejně dominantně působí i boky vozu, které perfektně vyvažuje hranatější design zadní části. Na první pohled se mi vůbec nechtělo věřit, že se jedná o vůz z segmentu B, tedy auto určené převážně do města. Připočtěte k tomu velká 18ti palcová kolo, na kterých auto vypadá naprosto nepřemožitelně. První myšlenka dne: „Ježiš, to je obrovské auto! Zaparkuji s tím vůbec v centru?“ Zaparkovala. A naprosto bez problémů, ale k tomu se ještě dostaneme později.

Vnitřek rozhodně nezklame

Palubní deska vás zkrátka dostane! A to nejen svými futuristickými tvary, které tohle SUV povyšují na vůz vyšší třídy. Spousta různých tvarů, materiálů a ostrých úhlů ve vás vyvolá pocit vozu budoucnosti. Vše korunuje malý volant a inovativní 3D přístrojový štít, který tento vůz katapultuje do jiné dimenze. Krása, chtělo se mi křičet při prvním nasednutí. Navíc palubní deska volně přechází ke dveřím a vytváří dojem, že jste pohodlně a bezpečně usazeni v centru dění. Nejen všechny pracující maminky, jako jsem já, pak ocení poličku na mobil (včetně bezdrátového napájení) a dvě další úložné schránky za ní. 

Bližší seznámení s Peugeot i-Cockpit vás pak okouzlí displejem s hlasovým ovládáním a konfigurovatelnou přístrojovou deskou. Využívat můžete technologie jako je hands-free přístup, startování vozu s funkcí Proximity, která umožňuje automatické odemknutí nebo uzamčení vozidla při vašem příchodu nebo odchodu. Prostě stačí mít u sebe v kapse klíč. Geniální! Mě okouzlila i výbava exkluzivním systémem Hi-Fi Premium Focal, který mě celý den zásoboval tou nejlepší hudbou prostřednictvím 10  reproduktorů, jež jsou rovnoměrně umístěny v interiéru. 

Ať žijí nové technologie!

Po prvních pár kilometrech bylo jasné, že nové SUV Peugeot je praktické a dobře ovladatelné v městském provozu i při cestování na delší vzdálenosti, kdy oceníte hlavně jeho robustnost a bezpečnost. Vybral si můžete z jízdního režimu Normal, Eco nebo Sport. Já jsem testovala nejsilnější benzinový motor 1.2 ve výbavě GT Line s 8stupňovým automatem a naprosto si ho zamilovala pro jeho agresivní zrychlení díky okamžitému točivému momentu. Je to prostě blesk! Ale zároveň plynutý a dynamický během řízení. Prostě ideální vůz do hustého městského provozu. Za nepříznivého počasí, jako jsem měla právě já, můžete zlepšit jeho trakci a přizpůsobit jízdní vlastnosti podle svého. K dispozici budete mít z 3 dalších režimů - písek, terén, sníh. Například při sjezdu strmých svahů vám tak pomůže Hill Assist Descent Control, který automaticky reguluje rychlost a zachová vám lepší kontrolu nad vozem. A dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu… parkování! Pegugeot vám totiž naprosto usnadní podélné parkování, parkování v řadě nebo vyjetí z parkovacího místa. Stačí aktivovat funkci Full Park Assist, kterou najdete na řadicí páce. Systém bez jakéhokoliv zásahu řidiče sám vyhledá vhodné parkovací místo a při parkovacím manévru spolu s řízením ovládá i zrychlení a brzdění. Když jsem tuto službu zkusila poprvé, chtělo se mi křičet nadšením!

Třešnička na dortu

Pokud patříte mezi milovníky nových technologií stejně jako já, pak vás okouzlí bezplatná aplikace MyPeugeot. Právě díky ní budete se svým vozem prakticky stále ve spojení. Najdete v ní všechny informace vozidle nebo o historii jízd, upozorní vás na přehled plánovaných servisních úkonů, ale hlavně vám dá jednoduchý a rychlý přístup k asistenčním službám. Geniální je také naprogramování předehřevu či klimatizace kabiny vašeho vozu (platí pro model Peugeot e-2008). Sečteno a podtrženo: hledáte-li vůz, který nikdo nepřehlédne a který vám díky svým jedinečným funkcím usnadní řízení na maximum, já jsem ho objevila. A zamilovala si ho!

#zenavaute #peugeot2008

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 13. 11. 2020

Tak tohle auto vypadá naprosto božsky, zkusím nadhodit před šéfem v pondělí v práci a už úplně vidím ten jeho pohled Já jezdím firemním Renaultem a pořád jsou s tím nějaké problémy, teď zrovna jsme museli měnit brzdové kotouče, předtím jsme objednávali nové pneumatiky přes https://www.pneuok.cz/ a prostě pořád něco, přeci jen už je to starší auto...

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 13. 11. 2020

To mám strašnou radost, že se vám článek líbil! A v pondělí držím moc palce

sipeji
sipeji 6. 11. 2020

Krásné autíčko

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 6. 11. 2020

Naprosto úžasný! Děkuju moc za reakci na článek

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.