Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 5. 2019
Líbí se mi

Rodina je základ státu, jaké jsou ale její historické kořeny a co dělat, když se nedaří ji založit

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 5. 2019
Líbí se mi
Rodina je základ státu, jaké jsou ale její historické kořeny a co dělat, když se nedaří ji založit

Rodina je základ státu, jaké jsou ale její historické kořeny a co dělat, když se nedaří ji založit

Rodina, nejmenší jednotka společnosti a zároveň její nejvýznamnější opěrný bod. Dlouho se věřilo, že rodina je určitou neměnnou institucí, jež si vždy zachová svou podobu a uspořádání. Dnes je ale jasné, že stejně jako se vyvíjí a mění společnost, mění se i samotná rodina. A mění se i schopnost partnerů počít dítě. Než však vyhledáte odbornou pomoc, zkuste vyzkoušet z pohodlí svého domova některé triky a naše doporučení.

Od ponižujícího středověku k rovnoprávnému manželství

Během své dlouhé historie doznala rodina a manželství v naší západní civilizaci značných změn. Přenesme se v představách do tradiční středověké rodiny a ocitneme se v instituci, kde manželka je zcela podřízena muži a děti jsou plně v jeho moci. Manželství je nerozlučitelné a případné cizoložství ženy řeší soud nebo svépomocí manžel. Ještě na začátku dvacátého století se od mladých dívek vyžadovalo, aby do manželství vstupovaly jako panny, u pánů se tolerovalo, ne-li dokonce očekávalo, že své první sexuální zkušenosti získají ještě před manželstvím.

V současné době je již jasné, že hodnoty i význam manželství se mění. Rodiny se zakládají i bez manželství a manželé jsou již v mnoha ohledech rovnoprávnými partery a rodiči. A v neposlední řadě si můžeme užívat výhod plánovaného těhotenství. Ale jak to se změnami bývá, nikdy nezůstane jen u těch pozitivních. Tou nejpalčivější je pak narůstající problém se spontánním početím.

Problém s plodností má každý 4. pár

Faktorů, jenž plodnost ovlivňují, je celá řada, ať už se jedná o vliv civilizačních nemocí, nebo vyšší věk potenciálních matek. Neplodnost se v naší společnosti v nějaké míře vyskytovala a bude vyskytovat vždy. Pokud ale ženy chtěly otěhotnět, od pradávna si vypomáhaly k lepší plodnosti různými metodami. Ať již věříte přírodě, různým „babským radám“ nebo lékařským prostředkům, plodnosti se dá pomoci.

Vytvořte spermiím přátelské prostředí

Pokud jste se rozhodli založit rodinu a vyskytne se první hrbol na cestě, před vyhledáním odborníků je dobré zkusit domácí metody. Váš problém nemusí být vážný a k plodnosti mohou pomoci běžné dostupné zdravotnické přípravky na trhu. Mezi partnery je například velmi oblíbený lubrikační gel GYNELLA Natal Ferti Gel určený pro páry, které se snaží o početí. Funguje na principu lubrikačního gelu s tím rozdílem, že je pro spermie vytváří přátelské prostředí, a navíc jim dodává potřebnou energii, aby dorazily k vajíčku v co nejkratší dobu. Jeho složení kopíruje složení semenné tekutiny.

Moderní věda je již tak daleko, že například mužskou plodnost lze jednoduše testovat i doma. Jedním ze zdravotnických a patentovaných testů je domácí sada SwimCount. Tato sada měří počet pohyblivých spermií, které jsou schopny oplodnit vajíčko. Je tak možné téměř okamžitě zjistit, jaká je kvalita spermií vašeho partnera, a to s přesností 96 % oproti laboratorním testům. 

Vždy je nejlepší začít těmi nejméně invazivními a náročnými kroky, ať už to jsou babské rady nebo patentované zdravotnické prostředky, které lze snadno použít z pohodlí domova. Důležité je také zaměřit se na zdravý životní styl a prevenci. A v krajních případech tu stále máme vyspělou medicínu, která dnes dokáže naštěstí většinu obtíží s početím překonat.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 5. 2019

Pěkně napsané

Odpovědět
konatovka
konatovka 15. 5. 2019

Já jsem šťastná, že mám rodinu, dvě děti, které vždy držely pospolu a dnes mají své rodiny a jsem tou nejšťastnější matkou a pětinásobnou babičkou, byť už jsou vnoučata dospělá. Je to pro mě velké štěstí, že jsem byla takto životem obdařena.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 5. 2019

Helo, hezky jsi to napsala...mně stála ta vnoučata chybí a i když Kačka již zahnízdila, tak si myslím, že žádné stejně nebudou....protože ona děti nechce...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 061
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.