Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 6. 2021
Líbí se mi

Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 6. 2021
Líbí se mi
Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Vaginální mykóza patří mezi nejčastější gynekologická onemocnění. Čas od času potrápí téměř každou ženu. Infekce ale postihuje často i budoucí maminky a navíc se opakovaně vrací. Pokud se nepříjemné svědění a pálení nezačne včas léčit, hrozí ženě další potíže, včetně ohrožení nenarozeného miminka.

Vyžaduje těhotenství speciální intimní hygienu?

Důraz na intimní hygienu ženských partií máme většinou spojený s obdobím menstruace nebo po porodu. Ale právě v době těhotenství prochází ženské tělo mnoha turbulentními hormonálními změnami a používání speciálních intimních hygienických produktů je velmi důležité z hlediska prevence. Málokterá žena a nastávající matka by se chtěla v těhotenství potýkat s infekcí či mykózou. Výskyt mykóz v těhotenství způsobuje zvýšení hladiny estrogenů a polysacharidu glykogenu v pochvě. Kvasinkové infekce způsobuje mikroorganismus Candida albicans, který se šíří kvůli zvýšení cukru v organismu těhotné. Pokud jsou zevní rodidla napadená infekcí, může dojít v průběhu porodu k přenesení nemoci na novorozence a způsobit mu tak například záněty spojivek. 

Řešení? Předejděte problémům!

Embryo je v těle matky chráněno uzavřeným děložním čípkem, může ale dojít k porušení přirozené bariéry a tím k oslabení imunity plodu. „Intimní kosmetiku doporučuji používat během celého těhotenství jako prevenci. Ženské tělo má v době gravidity změněnou hormonální hladinu, je tedy důležitá zvýšená péče o zevní genitálie i pochvu. V těhotenství se může pH v okolí pochvy měnit a z tohoto důvodu jsou budoucí matky náchylnější k častějším zánětům. V době těhotenství doporučuji používat jemnou mycí pěnu Gynella Intimate Foam, ta je díky svému složení s aloe vera a panthenolem hojivá. Obsažená kyselina mléčná navíc přispívá k vyrovnávání přirozeného pH intimních partií,“ říká gynekoložka MUDr. Klára Braunová.

V období těhotenství se v 1. a v 3. trimetru nedoporučují koupele právě z důvodu vzniku infekcí. Pokud se vyskytnou příznaky typu svědění, pálení, nepříjemný a zapáchající výtok, doporučujeme neprodleně navštívit gynekologa. Ideálním způsobem hygieny v období gravidity je sprchování ve vlažné vodě za použití intimních mycích prostředků Gynella.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 6. 2021

¨tak tak

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 6. 2021

Tohle je nepříjemné vždy....

Odpovědět
Jana101
Jana101 27. 6. 2021

Tak mykóz jsem se absolutně zbavila sama, bez léků a lékaře. Zhruba 1,5 roku jsem držela speciální diety (protimykózové), různé přírodní přípravky, čaje, vůbec jsem nejedla cukr, a už je to 9 let a od té doby jsem mykózu nikdy neměla. Chce to strategii, trpělivost, a jde to.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 520
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.