Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 7. 2019
Líbí se mi

Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 7. 2019
Líbí se mi
Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Vaginální mykóza: Strašák v těhotenství

Vaginální mykóza patří mezi nejčastější gynekologická onemocnění. Čas od času potrápí téměř každou ženu. Infekce ale postihuje často i budoucí maminky a navíc se opakovaně vrací. Pokud se nepříjemné svědění a pálení nezačne včas léčit, hrozí ženě další potíže, včetně ohrožení nenarozeného miminka.

Vyžaduje těhotenství speciální intimní hygienu?

Důraz na intimní hygienu ženských partií máme většinou spojený s obdobím menstruace nebo po porodu. Ale právě v době těhotenství prochází ženské tělo mnoha turbulentními hormonálními změnami a používání speciálních intimních hygienických produktů je velmi důležité z hlediska prevence. Málokterá žena a nastávající matka by se chtěla v těhotenství potýkat s infekcí či mykózou. Výskyt mykóz v těhotenství způsobuje zvýšení hladiny estrogenů a polysacharidu glykogenu v pochvě. Kvasinkové infekce způsobuje mikroorganismus Candida albicans, který se šíří kvůli zvýšení cukru v organismu těhotné. Pokud jsou zevní rodidla napadená infekcí, může dojít v průběhu porodu k přenesení nemoci na novorozence a způsobit mu tak například záněty spojivek. 

Řešení? Předejděte problémům!

Embryo je v těle matky chráněno uzavřeným děložním čípkem, může ale dojít k porušení přirozené bariéry a tím k oslabení imunity plodu. „Intimní kosmetiku doporučuji používat během celého těhotenství jako prevenci. Ženské tělo má v době gravidity změněnou hormonální hladinu, je tedy důležitá zvýšená péče o zevní genitálie i pochvu. V těhotenství se může pH v okolí pochvy měnit a z tohoto důvodu jsou budoucí matky náchylnější k častějším zánětům. V době těhotenství doporučuji používat jemnou mycí pěnu Gynella Intimate Foam, ta je díky svému složení s aloe vera a panthenolem hojivá. Obsažená kyselina mléčná navíc přispívá k vyrovnávání přirozeného pH intimních partií,“ říká gynekoložka MUDr. Klára Braunová.

V období těhotenství se v 1. a v 3. trimetru nedoporučují koupele právě z důvodu vzniku infekcí. Pokud se vyskytnou příznaky typu svědění, pálení, nepříjemný a zapáchající výtok, doporučujeme neprodleně navštívit gynekologa. Ideálním způsobem hygieny v období gravidity je sprchování ve vlažné vodě za použití intimních mycích prostředků Gynella.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
AngelaNew
AngelaNew 11. 11. 2019

Také mě kdysi dostihla, před 2 lety, od té doby klid ťuk ťuk. Od té doby se hlídám, nejím cukry, vhodnější prádlo... Zajímavé informace jsou tady: https://www.klubzdravi.cz/clanky/2476_vaginalni-mykoza-hrozi-i-v-zime

Odpovědět
avatar
bozana novakova 25. 9. 2019

holky nepodcenujte to! A hlavne ani potom ja ted beru bobule na mykozu jsem si nasla tyhle https://www.gynella.com/produkt/gynella-silver-caps/ a zabirajimi ale mykoza se mi po tehotenstvi porad vraci. Fakt na to opatrne!!!

Odpovědět
lemur
lemur 21. 7. 2019

Odpovědět
Moni82
Moni82 15. 7. 2019

Já bohužel v těhotenství žádnou kosmetiku nesnesu. Jen pouhou vodu. Vyzkoušela jsem i speciální intimní mýdla pro těhotné i bez parfemace, ale všechno mě dráždilo. Zbývají mi tři týdny do porodu, tak už to vydržím ????

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 7. 2019

Já byla těhule před 37 lety. je to už dávno, dávno

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 135
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.