Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi

Příznaky, na které si dávat pozor, když jste podstoupila potrat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi
Příznaky, na které si dávat pozor, když jste podstoupila potrat

Příznaky, na které si dávat pozor, když jste podstoupila potrat

Interrupce přináší jistá rizika a komplikace. Co je po klinickém potratu normální a co už ne? Takhle je to s krvácením a bolestmi zad!

Za klinický potrat se považuje chirurgický zákrok provedený se záměrem ukončení těhotenství. Komplikace po takovém zákroku jsou vzácné, avšak zdraví nebezpečné. Proto je třeba znát všechna rizika, která s sebou umělé přerušení těhotenství nese. Co všechno se i vám může stát?

Silné vaginální krvácení

Obecně platí, že stejně jako po porodu, i po interrupci je nutné dodržovat šestinedělí, během kterého se tělo po zákroku vrací do původního stavu, hojí se a čistí. Určitá míra krvácení je po potratu normální a ve skutečnosti může trvat dva až tři týdny. Pokud však krvácíte nepřiměřeně dlouho a silně (měníte si tedy kupříkladu dvě až tři vložky během hodiny), jedná se o jeden z varovných signálů, že něco není v pořádku.  Možná, že děloha utrpěla nějaký druh poranění nebo zadržuje placentární tkáň. Takový problém si vždy žádá lékařskou pomoc.

Přetrvávající bolest zad

Asi znáte namožená záda. Tohle je však něco jiného. Nejedná se o obvyklou bolest, ale spíš stav, který delší dobu neumožňuje pohyb, na který je člověk zvyklý. To může naznačovat, že v děloze jsou sraženiny, které se z těla nemohou dostat ven. Ve hře je i vnitřní infekce. (Mezi ty nejčastěji patří bakteriální útok.) Okamžitě navštivte svého gynekologa. Co se týče sexuální aktivity, tak tu je dobré odložit až do doby po první menstruaci. Myslete na to, že otěhotnět je možné téměř okamžitě, takže zbytečně neriskujte.

Neustupující horečka

Horečka sama o sobě nemusí být známkou nebezpečí. Jestli se vás však urputně drží již nějakou tu dobu, a navíc ji doprovázejí bolesti zad, pravděpodobně se taktéž jedná o vnitřní infekci. Opět se poraďte se svým lékařem o dalším postupu.

Nadýmání, nevolnost či citlivost prsou

Existují poměrně normální „vedlejší“ příznaky klinického potratu. Mezi ty patří nadýmání, citlivost prsou, náladovost, plačtivost či nevolnost. Pozor si však dejte v případě, že něco z toho trvá déle než 14 dní až 3 týdny. Takové signály neignorujte, protože při tom nejhorším scénáři jste stále gravidní, přičemž je nezbytné zbývající části plodových obalů či placenty odstranit. Konečný verdikt však pochopitelně stanoví váš lékař, neváhejte ho kontaktovat.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Florence Gabriel 28. 10. 2020

Po šesti měsících rozvodu a odloučení s mým manželem jsem zjistil, že miluji svého manžela tak každý den, že mi chybí, ale důvod, proč jsme se rozvedli, byl ten, že mě podváděl, měl snoubence mimo naše manželství, takže vedl k našemu rozvodu, odcházel je život, ale nemohl jsem se bez něj obejít, tak jsem si přečetl online, jak doktor Sacre z Afriky pomohl mnoha lidem napravit tam manželství s velkou silou, kontaktoval jsem ho a vysvětlil mu věci , udělal nějakou modlitbu a řekl mi, že můj manžel mě přestane podvádět a on se ke mně vrátí, poté, co dostal hmotnou potřebu pro modlitbu, udělal modlitby a můj manžel se ke mně vrátil, přestal podvádět mě mě miluje a váží si se vším srdcem, je nyní mužem změny a velmi slušným mužem a velmi čestným mužem, takto mi Dr. Sacre pomohl zachránit mé manželství, pokud potřebujete pomoc, kontaktujte ho na čísle WhatsApp +2349076034359 nebo mu pošlete e-mail na adresu Sacretempleofpower@gmail.com Paní Florence Gabriel

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 10. 2020

Potrat je obrovský zásah do organismu a je veliké štěstí když se obejde bez následků.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.