Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 4. 2021
Líbí se mi

Proč jste po porodu náchylnější ke kvasinkovým infekcím?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 4. 2021
Líbí se mi
Proč jste po porodu náchylnější ke kvasinkovým infekcím?

Proč jste po porodu náchylnější ke kvasinkovým infekcím?

Až 75 % žen se během svého života potká s kvasinkovou infekcí intimních partií. Tu může způsobovat spoustu vnějších faktorů od nezdravého životního stylu až po hormonální změny. Právě hormony hrají během období těhotenství a po porodu velkou roli v oblasti našeho intimního zdraví.

Organismus může také vyčerpávat starost o čerstvě narozené miminko, kojení a stres způsobený velkými životními změnami. Celková obranyschopnost se snižuje a intimní partie se tak stávají mnohem náchylnější ke vzniku vaginálních infekcí. Intimní potíže pak mohou způsobovat zbytečné starosti v jednom z nejkrásnějších období v životě.

Oslabení imunity intimních partií může způsobovat například nedostatek estrogenu, který se během hormonálních změn během kojení netvoří v dostatečné míře. Estrogen přispívá k růstu a vrstvení dlaždicových buněk sliznice a tím zlepšují její mechanickou odolnost.

Důležitá je také přítomnost laktobacilů, které vedou ke vzniku kyseliny mléčné. Ta zajišťuje kyselost poševního prostředí, což vede k nepříznivým podmínkám pro množení bakterií a kvasinek. Pokud se poševní prostředí naruší, může to vést ke snadnému vzniku kvasinkových infekcí.

Projevy kvasinkové infekce

Mezi nejčastější projevy kvasinkové infekce intimních partií patří:
• svědění
• pálení
• výtok
• tlak a bolest v podbřišku
• otok rodidel

Nenechte se překvapit

Vzniku kvasinkové infekce můžete snadno předcházet správnou péčí o intimní partie. Vhodné je začít u správného výběru spodního prádla, které by nemělo být z umělých látek, aby zajišťovalo dostatečnou prodyšnost.

Také je důležité intimní partie udržovat v suchu. Ať už se jedná o vlhké plavky nebo poporodní inkontinenci, vždy byste měly dbát na to, že je důležité vlhkému prostředí předcházet.

Kyselost a tím pádem i imunitu intimních partií může ovlivňovat také sperma, které má zásadité pH. Proto je doporučováno dodržovat správnou hygienu právě po pohlavním styku.

Omezení sladkostí. Nadbytek jednoduchých cukrů vede k přemnožení kvasinek candida albicans a ke vzniku kvasinkové infekce.
Posledním doporučením je správná intimní hygiena. Na intimní partie by se měly používat přípravky s tím správným pH odpovídajícímu pH intimních partií. Značka GYNELLA® nabízí přípravky se správným pH ve formě mycího gelu GYNELLA® Intimate Wash nebo pěny GYNELLA® Intimate Foam.

Okamžitou úlevou při kvasinkové infekci může být také GYNELLA® Silver Foam, která nabízí inovativní složení s obsahem antimikrobiálního stříbra, na podporu léčby vaginálních infekcí a poporodní hojení. Díky obsahu Malva Sylvestris přináší také okamžitou úlevu od svědění a pálení.
Existuje spousta způsobů, jak kvasinkovým infekcím předejít nebo alespoň zmírnit jejich příznaky. Netrapte se tedy zbytečně během kojení a raději si užívejte svého  miminka a buďte dole bez starostí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Milacek991
Milacek991 3. 5. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 4. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 17. 4. 2021

Po porodu by o sebe i když to vůbec není snadné měla žena zvýšeně pečovat ve všech ohledech.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2021

hmmm

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.